Sigma má jisté první místo!

10.05.2017 / A tým

Tři kola před koncem soutěže má tým SK Sigma Olomouc jisté první místo. Hanáci dnes doma porazili Frýdek-Místek brankou Jakuba Plška ze 2. minuty.

Sigma šla do předposledního domácího zápasu sezony se změnami v sestavě. Chytal Michal Reichl, v základu byli Václav Jemelka, Jakub Habusta, Jakub Vichta a Jakub Yunis, ze stabilní jedenáctky scházeli Michal Vepřek, Uroš Radakovič, Jakub Petr, Šimon Falta a Tomáš Chorý.

Hanáci šli do vedení hodně rychle. Už ve 2.minutě se po přímém kopu prosadil střelou pod břevno Jakub Plšek – 1:0. Byla to již 18.branka Plška v sezoně. Ve 13.minutě po rohovém kopu vyslal Houska do vápna Vichtu. Ten hledal centrem na zadní tyčce Plška, který skončil stažený k zemi, nepískalo se ale nic … O pět minut později musela Sigma poprvé střída, za zraněného Zahradníčka šel na plac Falta. Pak byli v dobrých nábězích Plšek a Vichta, ale v obou případech jim chyběl k dohrání krok. Osm minut před přestávkou jsme museli střída znovu, odstoupil se zlomeným nosem Jemelka, místo něj šel hrát Petr. Dvě minuty před pauzou měl dobrou šanci po centru Sladkého zprava Plšek, ale o kousek na míč hlavou nedosáhl.

Krátce po změně stran měla Sigma štěstí, když po rohu trefil Ilko levou tyčku. Čtyři minuty po přestávce byl po narážečce s Houskou sražen před šestnáctkou Plšek, ale opět se nepískalo nic … V 56.minutě šel po nádherné kolmici Housky sám na bránu Plšek, ale v poslední chvíli mu tutovku zmařil čistým zákrokem protihráč. Vzápětí ránu Plška zblokovala obrana na roh, poté si frýdecký brankář poradil z hlavičkou Yunise. Sigma se snažila rozhodnout definitivně zápas vstřelením druhé branky, ale ve finální fázi vždycky kousek k dobrému zakončení chyběl. Tři minuty před koncem byl ve výskoku trefen loktem do oblasti hlavy a krku Yunis. Míč ale získal Plšek, mohl jít sám do vápna, navíc mu nabíhal zcela volný Ambrozek. Jenže hra byla přerušena, akce pokračovat nemohla, ovšem hostující hráč za hrubý zákrok žádný osobní trest nedostal … Nakonec ani spousta nepřesností nemusela Sigmu mrzet, zápas dovedla do vítězného konce.

SK Sigma Olomouc – MFK Frýdek-Místek 1:0 (1:0)

Branka: 2. Plšek. Rozhodčí: Adámková – Caletka, Polák. ŽK: Habusta – Šichor. Diváci: 1665.
SK Sigma: Reichl – Sladký, Štěrba, Škerle, Jemelka (36. Petr) – Habusta, Houska – Zahradníček (19. Falta), Plšek, Vichta (77. Ambrozek) – Yunis. Trenér Václav Jílek.
Fr.-Místek: Mihálek – Ilko, Berežný, Klabník, Švrček – Spasojevič (77. Termanowski) – Šafner, Šumský, Šichor, Slaninka – Nworah. Trenér Leoš Kalvoda.

Střely na: 3:2
Střely vedle: 4:1
Rohy: 6:3
Fauly: 13:23
Ofsajdy: 2:1

| 22.05.2017
Tým SK Sigma Olomouc převzal pohár pro vítězeTým SK Sigma Olomouc převzal pohár pro vítěze
Sigma na závěr s remízou a ceremoniálemSigma na závěr s remízou a ceremoniálem
| 21.05.2017
Sestava SK Sigma proti OstravěSestava SK Sigma proti Ostravě
Přijďte se vyfotit s pohárem pro vítězePřijďte se vyfotit s pohárem pro vítěze
Zemřel David Bystroň. Čest jeho památce!Zemřel David Bystroň. Čest jeho památce!
| 19.05.2017
29. kolo: Sigma hraje doma proti Ostravě29. kolo: Sigma hraje doma proti Ostravě
Upřesnění informací o předprodeji na další zápas SK SigmaUpřesnění informací o předprodeji na další zápas SK Sigma