Sedmnáctka SK Sigma na závěr s vysokou výhrou

11.06.2017 / SCM

Mladší dorostenci SK Sigma Olomouc hráli dnes doma na stadionu v Řepčíně poslední mistrovská utkání soutěžního ročníku. Sedmnáctka potvrdila výsadní postavení v soutěži a jasně vyhrála, šestnáctka remizovala. Oba naše týmy mladšího dorostu jsou mistry Moravy!

SK Sigma Olomouc U 17 - Fr.-Místek U 17 7:1 (2:1)

Sedmnáctka už měla jasné první místo a titul moravského šampiona, ale přesto k poslednímu zápasu sezony přestoupila s maximálním úsilím. A za výhrou šla razantně hned od začátku, už ve 2. minutě se prosadil Raab a bylo to 1:0. V 10. minutě se podařilo hostům srovnat, ovšem to Sigmu zastavit nemohlo. Stejně jako 23. minuta, ve které Kubáč neproměnil penaltu za faul na Raaba. Ještě do pauzy Hanáci zase vedli, před bránou se nejlépe zorientoval Raab a po jeho dorážce byl stav 2:1. Po přestávce už se hrálo jenom o to jak vysoko nakonec Sigma vyhraje. A gólů ještě bylo dost. Nejprve se trefil z hranice šestnáctky Řípa, pak během pěti minut skórovali Aujenský, Grečmal a Galus. A jedenáct minut před koncem zkompletoval hattrick Raab. V závěru se ještě blýskl sólem přes půlku hřiště brankář Hruška, který odehrál posledních osm minut zápasu na hrotu.

„Jsem rád, že jsme vyhráli vysokým rozdílem, protože poslední zápasy bývají složitější na koncentraci. Těší mě, že kluci utkání odehráli s maximální koncentrací, byli soustředění a utkání bez potíží zvládli,“ řekl trenér SK Sigma U 17 Michal Kalvach.

Reportáž z utkání

Branky: 2., 35. a 69. Raab, 47. Řípa, 57. Aujenský, 59. Grečmal, 62. Galus. Rozhodčí: Běhal – Januš, Kopečný.

SK Sigma U 17: Kubík – Boukhatem, David, Ždánský, Kratochvíl, Raab (72. Hruška), Kubáč, Aujenský, Galus (72. Macháček), Cikryt (51. Langer), Řípa (51. Grečmal). Trenér Michal Kalvach.

SK Sigma Olomouc U 16 – Fr.-Místek U 16 1:1 (1:0)

Šestnáctka v prvním poločase soupeře přehrávala, vytvořila si dost šancí, ale proměnila jen jednu, když se v 19. minutě prosadil hlavou po přímém kopu Machala. Hubený náskok nakonec Sigma udržet nedokázala. Brankář Čtvrtlík dvě šance soupeře dokázala zneškodnit, ale pak inkasoval po standardní situaci. Konečná remíza ale tým tolik mrzet nemusel, vzhledem k dalším výsledkům stačila na vítězství v soutěži a titul mistrů Moravy.

„V prvním poločase jsme měli rozhodnout. Tam jsme měli kvalitu, drželi balon, byli jsme opticky lepší, měli jsme tam nebezpečné situace v šestnáctce. Ve druhém poločase nám úplně ze hry vypadli útočníci, střídáním se to podařilo trošku zlepšit, ale už jsme se do toho nedostali. No a soupeř toho samozřejmě využil,“ řekl trenér SK Sigma U 16 Michal Coufal.

Sestřih z utkání

Branka: 19. Machala. Rozhodčí: Januš – Běhal, Kopečný. ŽK: Heidenreich, Macháček – Aktitidis.

SK Sigma U 16: Čtvrtlík – Bednár (41. Görlich), Jaš, Řezník, Macháček, Klemsa, Fencl (41. Pavelka), Šidlík (73. Kocian), Malacka (58. Sklenář), Machala (58. Nováček), Heidenreich. Trenér Michal Coufal.