Aktuality

Nemáme se tam čeho bát, řekl Martin Sladký

Nemáme se tam čeho bát, řekl Martin Sladký

11.08.2017 / A tým

Obránce SK Sigma Olomouc Martin Sladký (1992) je sice s Plzní mistrem ligy, ale za Viktorii si nikdy pořádně nezahrála. Nyní je oporou Hanáků, poprvé bude hrát zápas nejvyšší soutěže na Štruncových sadech. „

Jak si užíváte začátek sezony? Konečně hrajete první ligu, konečně ji hrajete v základní sestavě.
Užívám si to moc. Po těch zdravotních potížích, co jsem měl na konci jara, jsem dělal všechno pro to, abych mohl nastoupit do přípravy v plné síle a vrátit se zpátky do sestavy. Zatím se to povedlo, uvidíme, snad to bude pokračovat. Daří se i výsledkově, takže zatím je to super.

Zdravotní problémy už jsou pryč?
Nebudu říkat, že jsou pryč, protože nikdo zatím na nic nepřišel. Takže v podstatě je to lepší, nevím čím. Na druhou stranu je to takové, že někdy se cítím lépe, nikdy hůř, ale dokázal jsem se s tím srovnat, zvládám to daleko lépe, než na jaře. Někdy možná i na úkor toho, abych vyběhl dopředu, tak si raději splním ty defenzivní povinnosti. Ale zatím se nedá nic dělat. Třeba v Boleslavi jsem se dopředu moc nedostal, sílu jsem na to neměl, ale dozadu jsem to tak nějak zvládal. S Libercem jsem byl aktivnější, jak říkám, někdy je to lepší, někdy horší.

Po dlouhé době jste se dočkal první ligy. Dá se říct, po těch dvou zápasech, co už máte za sebou, jak moc je to odlišné?
Co se týká fotbalově, tak to nemá cenu rozvádět, to říká každý pořád to samé. Ale je samozřejmě cítit, že to lidé berou daleko vážněji. Je hodně lidí, kteří také raději půjdou na první ligu, než na tu druhou. Doufám, že přitáhneme na Andrův stadion ještě víc lidí, než bylo na Liberec. Myslím, že zatím ty pozvánky pro ně máme. Doufám, že v první lize zůstaneme, je to super, užívám si to.

Plní angažmá v Sigmě zatím to, co jste od něj očekával?
Určitě ano. Chtěl jsem hrávat a hraju. Šel jsem sem s tím, že postoupíme do ligy, což se splnilo i s předstihem. Zatím máme jenom samá pozitiva.

Mistrovský titul už máte, teď ještě musíte posbírat nějaké starty v první lize.
Přesně tak (směje se) Dělal jsem si legraci, že jsem měl víc odehraných minut než startů. Kluci si ze mě dělali legraci, že si to nemůžu počítat. Ale ty dva starty tam mám, takže já si to počítám, medaile doma je. Doufám, že teď těch startů budu sbírat víc a odehraju i víc minut. Zatím je to přesně tak, jak jsem si to představoval.

Je pro vás zápas proti Plzni nějak speciální?
Ano. Samozřejmě. Bude to pro mě první zápas v Plzni, po pěti letech, co jsem odešel. Už jsem proti Plzni hrál, ale to bylo v Táborsku. Teď to budu mít jakoby doma, i když přímo z Plzně nepocházím, ale přijede se tam podívat plno lidí. Věřím, že si to rozdáme na férovku, určitě nebudeme zalezlí. Máme šest bodů, což je super. Nemáme se tam čeho bát. Plzeň je také k poražení. My teď hrajeme dobře a myslím si, že by to mohl být super zápas. Jak Plzeň tak my chceme hrát po zemi a rychle dopředu, takže bude to zajímavé. Rozdáme si to, buď to vyjde, nebo ne. A doufám, že si to užiju, i s tím šťastným koncem. Pro mě to bude první zápas na Štruncáku, ty dva starty jsem měl venku, vždycky jsem tam byl jenom na lavičce. 
A tým - další aktuality:

Áčko veze z Ďolíčku důležité tři bodyÁčko veze z Ďolíčku důležité tři body
| 16.02.2019
Sestava SK Sigma proti BohemiansSestava SK Sigma proti Bohemians
| 16.02.2019
A tým čeká střetnutí na půdě BohemiansA tým čeká střetnutí na půdě Bohemians
| 15.02.2019
Nešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořitNešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořit
| 14.02.2019
Pilař: Neměli jsme si nechat remízu vzítPilař: Neměli jsme si nechat remízu vzít
| 09.02.2019
V mrazivém večeru nezískali Hanáci ani bodV mrazivém večeru nezískali Hanáci ani bod
| 08.02.2019
Sestava SK Sigma proti JablonciSestava SK Sigma proti Jablonci
| 08.02.2019
Už zítra Sigma zahájí jarní část FORTUNA:LIGYUž zítra Sigma zahájí jarní část FORTUNA:LIGY
| 07.02.2019
Trenér Jílek: V přípravě jsme splnili, co jsme si naplánovaliTrenér Jílek: V přípravě jsme splnili, co jsme si naplánovali
| 06.02.2019
Souhrn zimní přípravy A týmuSouhrn zimní přípravy A týmu
| 03.02.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná