SK Sigma Olomouc vs. FC Viktoria Plzeň SK Sigma Olomouc vs. FC Viktoria Plzeň

Aktuality

Nemáme se tam čeho bát, řekl Martin Sladký

Nemáme se tam čeho bát, řekl Martin Sladký

11.08.2017 / A tým

Obránce SK Sigma Olomouc Martin Sladký (1992) je sice s Plzní mistrem ligy, ale za Viktorii si nikdy pořádně nezahrála. Nyní je oporou Hanáků, poprvé bude hrát zápas nejvyšší soutěže na Štruncových sadech. „

Jak si užíváte začátek sezony? Konečně hrajete první ligu, konečně ji hrajete v základní sestavě.
Užívám si to moc. Po těch zdravotních potížích, co jsem měl na konci jara, jsem dělal všechno pro to, abych mohl nastoupit do přípravy v plné síle a vrátit se zpátky do sestavy. Zatím se to povedlo, uvidíme, snad to bude pokračovat. Daří se i výsledkově, takže zatím je to super.

Zdravotní problémy už jsou pryč?
Nebudu říkat, že jsou pryč, protože nikdo zatím na nic nepřišel. Takže v podstatě je to lepší, nevím čím. Na druhou stranu je to takové, že někdy se cítím lépe, nikdy hůř, ale dokázal jsem se s tím srovnat, zvládám to daleko lépe, než na jaře. Někdy možná i na úkor toho, abych vyběhl dopředu, tak si raději splním ty defenzivní povinnosti. Ale zatím se nedá nic dělat. Třeba v Boleslavi jsem se dopředu moc nedostal, sílu jsem na to neměl, ale dozadu jsem to tak nějak zvládal. S Libercem jsem byl aktivnější, jak říkám, někdy je to lepší, někdy horší.

Po dlouhé době jste se dočkal první ligy. Dá se říct, po těch dvou zápasech, co už máte za sebou, jak moc je to odlišné?
Co se týká fotbalově, tak to nemá cenu rozvádět, to říká každý pořád to samé. Ale je samozřejmě cítit, že to lidé berou daleko vážněji. Je hodně lidí, kteří také raději půjdou na první ligu, než na tu druhou. Doufám, že přitáhneme na Andrův stadion ještě víc lidí, než bylo na Liberec. Myslím, že zatím ty pozvánky pro ně máme. Doufám, že v první lize zůstaneme, je to super, užívám si to.

Plní angažmá v Sigmě zatím to, co jste od něj očekával?
Určitě ano. Chtěl jsem hrávat a hraju. Šel jsem sem s tím, že postoupíme do ligy, což se splnilo i s předstihem. Zatím máme jenom samá pozitiva.

Mistrovský titul už máte, teď ještě musíte posbírat nějaké starty v první lize.
Přesně tak (směje se) Dělal jsem si legraci, že jsem měl víc odehraných minut než startů. Kluci si ze mě dělali legraci, že si to nemůžu počítat. Ale ty dva starty tam mám, takže já si to počítám, medaile doma je. Doufám, že teď těch startů budu sbírat víc a odehraju i víc minut. Zatím je to přesně tak, jak jsem si to představoval.

Je pro vás zápas proti Plzni nějak speciální?
Ano. Samozřejmě. Bude to pro mě první zápas v Plzni, po pěti letech, co jsem odešel. Už jsem proti Plzni hrál, ale to bylo v Táborsku. Teď to budu mít jakoby doma, i když přímo z Plzně nepocházím, ale přijede se tam podívat plno lidí. Věřím, že si to rozdáme na férovku, určitě nebudeme zalezlí. Máme šest bodů, což je super. Nemáme se tam čeho bát. Plzeň je také k poražení. My teď hrajeme dobře a myslím si, že by to mohl být super zápas. Jak Plzeň tak my chceme hrát po zemi a rychle dopředu, takže bude to zajímavé. Rozdáme si to, buď to vyjde, nebo ne. A doufám, že si to užiju, i s tím šťastným koncem. Pro mě to bude první zápas na Štruncáku, ty dva starty jsem měl venku, vždycky jsem tam byl jenom na lavičce. 
A tým - další aktuality:

Sigma na úvod jara remizovala s PlzníSigma na úvod jara remizovala s Plzní
| 18.02.2018
Sestava SK Sigma proti PlzniSestava SK Sigma proti Plzni
| 18.02.2018
17. kolo: Sigma hraje doma proti Plzni17. kolo: Sigma hraje doma proti Plzni
| 16.02.2018
Víkendový program týmů SK SigmaVíkendový program týmů SK Sigma
| 16.02.2018
Cil Sigmy pro jaro? Navázat na úspěšný podzimCil Sigmy pro jaro? Navázat na úspěšný podzim
| 15.02.2018
Nedělní zápas SK Sigma píská ZelinkaNedělní zápas SK Sigma píská Zelinka
| 14.02.2018
Shrnutí přípravy SK Sigma OlomoucShrnutí přípravy SK Sigma Olomouc
| 12.02.2018
Exolomoučtí hráči v zahraničíExolomoučtí hráči v zahraničí
| 12.02.2018
Radaković: Věřím, že odehrajeme skvělý zápasRadaković: Věřím, že odehrajeme skvělý zápas
| 11.02.2018
Za týden to bude jiné, řekl JílekZa týden to bude jiné, řekl Jílek
| 11.02.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná