Aktuality

Nemáme se tam čeho bát, řekl Martin Sladký

Nemáme se tam čeho bát, řekl Martin Sladký

11.08.2017 / A tým

Obránce SK Sigma Olomouc Martin Sladký (1992) je sice s Plzní mistrem ligy, ale za Viktorii si nikdy pořádně nezahrála. Nyní je oporou Hanáků, poprvé bude hrát zápas nejvyšší soutěže na Štruncových sadech. „

Jak si užíváte začátek sezony? Konečně hrajete první ligu, konečně ji hrajete v základní sestavě.
Užívám si to moc. Po těch zdravotních potížích, co jsem měl na konci jara, jsem dělal všechno pro to, abych mohl nastoupit do přípravy v plné síle a vrátit se zpátky do sestavy. Zatím se to povedlo, uvidíme, snad to bude pokračovat. Daří se i výsledkově, takže zatím je to super.

Zdravotní problémy už jsou pryč?
Nebudu říkat, že jsou pryč, protože nikdo zatím na nic nepřišel. Takže v podstatě je to lepší, nevím čím. Na druhou stranu je to takové, že někdy se cítím lépe, nikdy hůř, ale dokázal jsem se s tím srovnat, zvládám to daleko lépe, než na jaře. Někdy možná i na úkor toho, abych vyběhl dopředu, tak si raději splním ty defenzivní povinnosti. Ale zatím se nedá nic dělat. Třeba v Boleslavi jsem se dopředu moc nedostal, sílu jsem na to neměl, ale dozadu jsem to tak nějak zvládal. S Libercem jsem byl aktivnější, jak říkám, někdy je to lepší, někdy horší.

Po dlouhé době jste se dočkal první ligy. Dá se říct, po těch dvou zápasech, co už máte za sebou, jak moc je to odlišné?
Co se týká fotbalově, tak to nemá cenu rozvádět, to říká každý pořád to samé. Ale je samozřejmě cítit, že to lidé berou daleko vážněji. Je hodně lidí, kteří také raději půjdou na první ligu, než na tu druhou. Doufám, že přitáhneme na Andrův stadion ještě víc lidí, než bylo na Liberec. Myslím, že zatím ty pozvánky pro ně máme. Doufám, že v první lize zůstaneme, je to super, užívám si to.

Plní angažmá v Sigmě zatím to, co jste od něj očekával?
Určitě ano. Chtěl jsem hrávat a hraju. Šel jsem sem s tím, že postoupíme do ligy, což se splnilo i s předstihem. Zatím máme jenom samá pozitiva.

Mistrovský titul už máte, teď ještě musíte posbírat nějaké starty v první lize.
Přesně tak (směje se) Dělal jsem si legraci, že jsem měl víc odehraných minut než startů. Kluci si ze mě dělali legraci, že si to nemůžu počítat. Ale ty dva starty tam mám, takže já si to počítám, medaile doma je. Doufám, že teď těch startů budu sbírat víc a odehraju i víc minut. Zatím je to přesně tak, jak jsem si to představoval.

Je pro vás zápas proti Plzni nějak speciální?
Ano. Samozřejmě. Bude to pro mě první zápas v Plzni, po pěti letech, co jsem odešel. Už jsem proti Plzni hrál, ale to bylo v Táborsku. Teď to budu mít jakoby doma, i když přímo z Plzně nepocházím, ale přijede se tam podívat plno lidí. Věřím, že si to rozdáme na férovku, určitě nebudeme zalezlí. Máme šest bodů, což je super. Nemáme se tam čeho bát. Plzeň je také k poražení. My teď hrajeme dobře a myslím si, že by to mohl být super zápas. Jak Plzeň tak my chceme hrát po zemi a rychle dopředu, takže bude to zajímavé. Rozdáme si to, buď to vyjde, nebo ne. A doufám, že si to užiju, i s tím šťastným koncem. Pro mě to bude první zápas na Štruncáku, ty dva starty jsem měl venku, vždycky jsem tam byl jenom na lavičce. 
A tým - další aktuality:

Soustředění zahájila Sigma úspěšně. Karabach porazila 3:1Soustředění zahájila Sigma úspěšně. Karabach porazila 3:1
| 25.01.2020
Sigma se připravuje na KarabachSigma se připravuje na Karabach
| 24.01.2020
Předprodej na Spartu začíná ve středuPředprodej na Spartu začíná ve středu
| 24.01.2020
Sigma poprvé trénovala v TureckuSigma poprvé trénovala v Turecku
| 23.01.2020
Sigma odcestovala na soustředění v TureckuSigma odcestovala na soustředění v Turecku
| 22.01.2020
Václav Pilař se zapojí do přípravy „A“ mužstvaVáclav Pilař se zapojí do přípravy „A“ mužstva
| 19.01.2020
Druhý zápas s Trnavou vítězný. Prosadili se mladíciDruhý zápas s Trnavou vítězný. Prosadili se mladíci
| 18.01.2020
V prvním duelu s Trnavou Sigma výrazně lepší, rozhodla efektivitaV prvním duelu s Trnavou Sigma výrazně lepší, rozhodla efektivita
| 18.01.2020
Představujeme mladé talenty: Kryštof DaněkPředstavujeme mladé talenty: Kryštof Daněk
| 17.01.2020
V dnešním druhém přátelském utkání Sigma podlehla ProstějovuV dnešním druhém přátelském utkání Sigma podlehla Prostějovu
| 15.01.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná