Samoobslužná bezkontaktní a šetrná automyčka | Comfort Wapka Permanentní vstupenky na sezónu 2017/2018

Hlavně nesmíme nic podcenit, řekl Jakub Petr

12.04.2017 / A tým

Ofenzivní univerzál Jakub Petr se po zranění vrátil zpět do základní sestavy SK Sigma Olomouc ve skvělém rozpoložení. Dvakrát nastoupil v základní sestavě a v obou případech dal gól. Stejně jako v duelu předtím, když šel hrát v rámci dohnání herní praxe za béčko. Po zdravotní pauze Jakub pokaždé skóroval, když nastoupil v základní sestavě.

Naposledy v sobotu krásnou trefou zdálky pomohl týmu k dvoubrankovému náskoku. „Bylo to tečované,“ řekl Jakub Petr. Což ovšem na parádě jeho gólu mnoho ubrat nemohlo.

Sigma v sobotu vyhrála v Českých Budějovicích 5:2. Pamatujete podobný zápas? Venku dát pět branek, to je trošku rarita.
To ano, tohle už jsem venku dlouho nezažil. Byl to takový trošku hokejové zápas.

Jak se to seběhne, že je z utkání podobná přestřelka?
Myslím, že to hodně ovlivnil začátek druhého poločasu, kdy jsme dostali branku na jedna dva. A za pár minut jsme kopali penaltu na tři jedna, pak dali hned na čtyři. Takže ten rychlý sled gólů. Těžko říct, čím to bylo. Jestli se Budějovice po tom kontaktním gólu tlačily víc dopředu? Dvakrát tam na nás zapomněli a my jsme dali v podstatě dva rozhodující údery.

Začátek druhého poločasu, to ale nebylo moc dobré, to se vám také mohlo vymstít.
Určitě. Ještě si v šatně říkáme, že si ten začátek musíme pohlídat. A ve dvacáté vteřině hned dostaneme gól, to je tristní.

Přitom v předchozích třech zápasech se Sigmě v koncovce moc nedařilo. Doma jste dali dvakrát po jednom gólu, mezitím venku žádný. A teď najednou pět, navíc na hřišti čtvrtého týmu tabulky.
Sám jsem po zápase říkal, že většinou když nedostaneme gól, tak jich většinou také moc nedáme. Teď se to prolomilo, to se prostě stane.

Vám se po návratu po zranění střelecky daří. Třikrát, jednou za béčko a potom dvakrát za áčko, jste nastoupil v základní sestavě a pokaždé dal branku.
Pomohl mi určitě ten gól proti Třinci. Šel jsem hrát v základní sestavě za áčko po třech měsících a hned po patnácti sekundách dal gól, tak to psychicky hodně pomůže. Ale cítím se dobře, tým šlape, takže naskočit do toho není zas a tak těžké. Spíš jde o síly, které v závěru zápasu ubývají.

A kdy budete připravený tak, aby neubývaly?
Těžko říct, to se nedá takhle odhadnout. Ale snad to konce sezony stihnu.

Teď čeká Sigmu domácí utkání proti Varnsdorfu. Ten sice naposledy prohrál v Třinci o čtyři branky, ale jistě to nebude nic lehkého, protože proti Sigmě hrají všichni soupeři s jiným nasazením, než potom mezi sebou.
Samozřejmě. Oni sem přijedou a nemají co ztratit. Trenér nám k soupeři určitě něco řekne, už naznačoval, že hrají trošku jiným stylem. Musíme se na to dobře připravit, jako na každý zápas. Hlavně nesmíme nic podcenit, potřebujeme získat zase důležité tři body.

Také by k tomu bylo dobré převést lepší hru, než naposledy proti Třinci ve druhém poločase.
Určitě ano! Doufám, že navážeme na Budějovice. Tam jsme měli hezké kombinační akce, věřím, že přeneseme do pátečního zápasu a znovu dáme více než jeden gól.

Cíl má Sigma jasný, postoupit. Máte se spoluhráči třeba nějaký vnitřní plán v kabině, aby to bylo potvrzené skutečně co nejdříve?
Asi všichni víme, že poslední dva zápasy máme Baník a Opavu a určitě by bylo dobré, kdyby se to do té doby rozhodlo.