Aktuality

Jílek: Tří bodů si hodně ceníme

Jílek: Tří bodů si hodně ceníme

13.03.2017 / A tým

Druhou jarní výhru bez inkasované branky si připsali fotbalisté SK Sigma Olomouc. Trenér Hanáků Václav Jílek byl samosebou se ziskem dalších tří bodů spokojen.

Jak hodnotíte utkání proti Vlašimi?
Utkání asi přesně splnilo naše očekávání. První poločas se nám vydařil velmi dobře, hráli jsme rychle, byli nebezpeční v pokutovém území soupeře. Na druhou stranu musím říct, že Vlašim ukázala svoji sílu. Některé přechodové situace sehráli velmi dobře. Škoda, že jsme v prvním poločase nepřidali ještě další gólovou pojistku, protože začátek druhého nás zastihl přesně v takovém tom tradičním Sigmáckém rozpoložení, kdy máme v zádech jednogólové vedení a začali jsme se toho trošku bát. Minutu před koncem, tam už máme dohrát zápas, si vyměňujeme balon na tři metry, po ztrátě nám soupeř projde přes padesát metrů. Tam už jsem viděl míč v bráně, nakonec se tam Michal Reichl dostal konečky prstů a vytáhl to na roh. To byl fantastický zákrok, který nám podržel tři body. Kterých si hodně ceníme, protože to bylo náročné utkání. Vlašim ukázala svoji kvalitu, určitě bude v dalších utkáních sbírat body.

Zápas rozhodl Jakub Plšek. Na jaře dal už tři góly, fazónu z podzimu si zachoval.
Plša má schopnost si ten prostor najít. Je to o orientaci, zkušenosti, invenci hráče, o tom, že dokáže dobře tu situaci předvídat, dokáže si ty prostory najít. A pak má velmi dobré zakončení. Tu věc, kterou chce udělat, většinou vyřeší správně. Jestliže má dvě tři možnosti řešení, tak většinou zvolí to optimum. A tím, že ještě má výhodu prostoru pozice, tak góly dává a dávat bude. Na druhou stranu asi všichni viděli, že Kuba nám od šedesáté minuty šlapal vodu a hodně foukal, to utkání nahoru dolů není úplně pro něj. Vlašim neustále hrozila, když na něj jsou nároky, aby po ztrátě míče pracoval ve sprintu, tak se pak daleko méně ve druhém poločase dostával do finální fáze. Ale jsem rád, že to tam dofoukal a zvládli jsme to ubránit.

Brankář Michal Reichl naskočil do zápasů při zranění Miloše Buchty. A ve dvou utkáních udržel čisté konto. Jak hodnotíte jeho výkon?
Michala nutím do hry nohama. Teď vlastně založil útočnou akci. Tam už slyším pískání, to je tady prostě unikum, stopeři byli překrytí, on naštěstí zvolil dobré řešení na Housku. Z toho se pak rozvinula akce, ze které padl gól. Je vidět, že na to myslím, občas mu samozřejmě něco uletí. Ale tam je to otázka hlavy. Chtěl bych, aby na to byl nastavený, aby tu myšlenku měl. Samozřejmě pak už je to na něm, aby ta míra rizika byla vyhodnocena, kdy ano, kdy ne. Na druhou stranu jsem vždycky říkal, že to je gólman, který dokáže velmi dobře eliminovat samostatné nájezdy soupeře, dokáže velmi rychle sblížit, udrží se na nohách, nepadá, neodkrývá bránu. A ten zákrok, co dal v devadesát minutě, to jenom dokumentovalo to, že tady máme dva gólmany, kteří mají ligovou kvalitu.

Jak moc ovlivnilo hru zranění Buchvaldka? Pak šel hrát z kraje Hála a Falta byl ve středu pole.
Nemyslím si, že by to mělo mít nějaký zásadnější vliv. Samozřejmě Šimon je hráč, který řeší situace individuálně, je schopen přejít jeden na jednoho, zvýhodnit spoluhráče, Buchy je zase náběhový. V úvodu zápasu tam pracoval velmi dobře, několikrát se dostal za obranu soupeře, což mě chtěli. Potom už nám tam přímočarost možná trošku chyběla. Ale nemyslím si, že by to mělo nějak výrazně ovlivnit zápas.

Před zápasem jste říkal, že pokud se podaří získat tři body, bude to snový vstup. To se podařilo. Navíc Baník ztratil.
Pořád říkám, že se na Baník nedívám. Spíš se dívám na odstup toho třetího. Samozřejmě tím, že Baník ztratil a Opava je dotažená na bod, tak o to větší náboj bude mít jejich vzájemný zápas. My jedeme do Táborska. Nikdo nám samozřejmě zadarmo tři body nedá, ale pokud bychom těch dosavadních šest jarních bodů nastavili ještě třemi z toho příštího zápasu, tak už si myslím, že bychom zase měli trošku větší bodový polštář. To by pro mužstvo byla velká devíza, takový bodový odstup. Samozřejmě nikdy neříkej nikdy, protože sport někdy přináší velké obraty. Ale myslím si, že dnes je mužstvo tak nastavené, že je schopno si ty situace pohlídat.

Do zápasu už nemohl zasáhnout zraněný útočník Václav Vašíček.
Vypadl nám vzhledem k mononukleóze Šindelář, to je jeden ze stoperů, který by hrál. Vašíček si ve středu přetrhl křížák při přešlapce, takže vlastně sám sobě, ten nám vypadl minimálně na půl roku. 
A tým - další aktuality:

3. kolo MOL Cupu: Sigma pocestuje do Domažlic3. kolo MOL Cupu: Sigma pocestuje do Domažlic
| 24.09.2020
Hanáky čeká další moravské derby. Sigma jede v sobotu do ZlínaHanáky čeká další moravské derby. Sigma jede v sobotu do Zlína
| 24.09.2020
Informace pro fanoušky s ohledem na nová opatřeníInformace pro fanoušky s ohledem na nová opatření
| 24.09.2020
Statistické okénko moravského derbyStatistické okénko moravského derby
| 21.09.2020
Falta po Brnu: Chtěli jsme 3 body, ty mámeFalta po Brnu: Chtěli jsme 3 body, ty máme
| 21.09.2020
Trenér Látal po výhře nad Brnem: Jsme rádi, že mužstvo žijeTrenér Látal po výhře nad Brnem: Jsme rádi, že mužstvo žije
| 20.09.2020
Moravské derby je naše! Sigma vyhrála v Brně nad Zbrojovkou 4:2Moravské derby je naše! Sigma vyhrála v Brně nad Zbrojovkou 4:2
| 20.09.2020
Upřesnění termínu zápasu s Viktorií PlzeňUpřesnění termínu zápasu s Viktorií Plzeň
| 19.09.2020
4. kolo nabídne moravské derby. Sigma hraje na hřišti Zbrojovky Brno4. kolo nabídne moravské derby. Sigma hraje na hřišti Zbrojovky Brno
| 18.09.2020
Zápas v Brně s olomouckými fanoušky. Ti pořádají autobusový výjezdZápas v Brně s olomouckými fanoušky. Ti pořádají autobusový výjezd
| 15.09.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná