Sigma vylovila z vody jen bod

13.05.2017 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc dnes v utkání 28. kola remizovali v Ústí nad Labem 2:2. Hanáci v zápase, který se hrál na nevídaném terénu, když se v hluboké vodě zastavoval míč, vedli po prvním poločase, ve druhém o náskok ztratili, byť měli dost šancí ke vstřelení dalších branek.

Před zápasem se nad stadionem strhal bouře, napršelo tolik vody, že stála na hřišti a zastavoval se v ní míč. Rozhodčí ovšem terén uznal jako regulérní, takže se muselo hrát … No hrát, o fotbal velmi často moc ani jít nemohlo.

Hned v 1. minutě vystihl domácí chybu Ambrozek a míč se od něj odrazil kousek vedle odkryté brány. V 6.minutě šli domácí z první trošku nebezpečné akce do vedení, poradili se po přímém kopu ze strany. Vzápětí měla totožnou situaci i Sigma, ale Chorý neusměrnil míč správným směrem. Hanáci museli dohánět, ale hrát svoji hru, to nemohli v žádném případě, míč se stále zastavoval v loužích. V 16.minutě domácí brankář v poslední chvíli stihl míč před nabíhajícím Vichtou. Sigma se snažila i přes složitý terén soupeře přitlačit. To se dařilo a přišly i góly. Ve 28.minutě po centru zprava Chorý přistavil míč Ambrozkovi, který prostřelil gólmana a premiéru v základu za áčko si zpříjemnil vstřelenou brankou – 1:1. Po domácí zadáci zblokovali střelu Manzii i hlavičku Sladkého. Sedm minut před přestávkou další centr do ohně o kousek netrefil Chorý, domácí míč odvrátili a Sladký z hranice šestnáctky trefil přesně k tyčce – 1:2. Závěr poločasu byl poněkud „smolný“ pro stopera Štěrbu. Nejprve dostal za běžný faul žlutou kartu, byla to jeho již čtvrtá v sezoně, takže příště nebude moci hrát. A pak dostal po centru před bránu úder do hlavy. Faul se nepískal, byť Štěrba musel na vyšetření do nemocnice a do druhého poločasu už nemohl nastoupit ….

Krátce po přestávce mohlo být rozhodnuto. Yunis vybíhal zpoza obránců na dlouhý míč, který se snažil zpracovat před šestnáctkou brankář. Jenže si ho stáhl špatně, zůstal mu v kaluž, zmocnil se ho Yunis a šel sám na prázdnou bránu. Ale gól se nekonal protože pomezní Dresler zamával, po kiksu domácí brankáře, ofsajd … Po chvíli byl faulován kousek od šestnáctky Manzia, i když šlo o naprosto stejný zákrok, za jaký dostal Štěrba žluto, tak domácí hráč vyvázl bez osobního trestu … Vzápětí byl přes kotník zkosen Vichta, nepískalo se nic … Pak napřáhl zdálky Sladký, jeho bombu domácí gólman se štěstí vytáhl na roh. V 52.minutě domácím vyšla další standardka, nastřelili z ní břevno.  V 57.minutě se na polovině hřiště Falta jen vlastní šikovností vyhnul hrubému domácímu skluzu. Faul se pískal, ale karta zase nic … V 62.minutě po běžném souboji odmával pomezní Vít faul a Ústí zahrávalo standardku zprava a podařilo se mu z ní srovnat. Takže se mohlo začínat znovu. V 68.to mohl změnit Sladký, jeho tečovanou ránu zdálky ale lapil brankář. V 73.minutě byl zkosen Ambrozek Kateřiňákem, který žlutou kartu nedostal nejspíš proto, že už jednu měl … Po minutě sehráli Hanáci dobře brejk, ale ve finální fázi Manzia místo střely zkoušel přihrávat a nic z toho nebylo. V 76.minutě se po kombinaci se Sladkým dostal do tutové šance střídající Hála. Uvolnil se skvěle, ale trefil jen do míst, kde byl nachystaný brankář. O tři minuty později přišla další akce Sigmy, Hála poslal uličku do vápna pro Ambrozka, ale přihrávka byla moc prudká. V 81.minutě už další nevybíravý zákrok na Ambrozka bez trestu nezůstal a Peterka musel po druhé žluté kartě do sprch. V závěrečných minutách sahala Sigma po výhře. V 88. byl sám na malém vápně Houska, ale míč trefil špatně, vystřelil vedle. To už byli odvolání podavači míčů, takže se na balon při každém autu chvíli čekalo. V 90.minutě prošel přes půlku hřiště až do vápna Sladký, střelu kroutil do pravé šibenice, ale přestřelil. V nastaveném čas byl pak v pokutovém území faulován Manzia, ale rozhodčí Nenadál nechal pokračovat ve hře …

Ústí nad Labem – SK Sigma Olomouc 2:2 (1:2)

Branky:  6. a 62. Zeman - 28. Ambrozek, 38. Sladký. Rozhodčí: Nenadál - Vít, Dresler. ŽK: Kateřiňák , Peterka, Tvrdoň - Štěrba. ČK: 81. Peterka (2. ŽK). Diváků: 736.
SK Sigma:  Reichl – Sladký, Štěrba (46. Habusta), Škerle, Falta – Manzia, Houska, Antl, Ambrozek, Vichta (65. Hála) – Chorý (46. Yunis). Trenér Václav Jílek. Asistent Ladislav Onofrej.

Střely na: 3:5
Střely vedle: 3:4