JEDENÁCTKA A TRENÉR STOLETÍ

Aktuality

Každá minuta je ceněná, řekl Falta

Každá minuta je ceněná, řekl Falta

15.11.2017 / A tým

Záložník SK Sigma Olomouc Šimon Falta (1993) se na svém druhém reprezentačním srazu dočkal prvních startů za národní tým. Proti Islandu nastoupil na posledních pár minut, pak byl v duelu s Katarem v základní sestavě. „Samozřejmě je to obrovská motivace do další práce, určitě bych chtěl přidat nějaké další starty,“ řekl Falta.

Jaký jste měl pocit, když jste se chystal naskočit do hry, byly tři minuty do konce zápasu. Už vám zbývalo udělat jen ten poslední krok a vstoupit na hřiště, překročit pomezní čáru.
Určitě jsem se trošku modlil, aby se to nějak neprotáhl a rozhodčí nepískl konec (úsměv) Abych si připsal alespoň ten první start. Což se podařilo, byl jsem moc rád.

Každý fotbalista si chce zahrát co nejdelší časový úsek. Těch pár minut má pro vás jistě i tak hodně velký význam?
Samozřejmě. Je to něco jiného. Tam je, myslím si, ceněná každá minuta na hřišti. Jsem rád, že jsem pak dostal ve druhém zápase takový prostor, na větší časový úsek. A už mám dva starty. Snad ještě v budoucnu nějaké další přidám, ale to ukáže čas.

Jak se vám hrálo proti Kataru? Mohl jste dát gól, mnoho k tomu nechybělo.
Určitě to bylo náročné. Podmínky nebyly lehké, protože tam byla vysoká vlhkost vzduchu. Těžko se dýchalo, protože na to nejsme zvyklí, ale museli jsme se s tím popasovat. A bohužel, mohl jsem k těm startům přidat i první gól, ale to se nepodařilo. Ale třeba se to povede někdy v budoucnu.

Bylo to herně stejné s tím, na co jste zvyklý?
Je to něco jiného. V takové sestavě jsme hráli poprvé, takže tam určitě nějaké automatismy chyběly. Ale je to reprezentace, každý se s tím musím popasovat tak, jak umí. A dát do toho všechno.

Vy jste měl nástup na repre sraz trošku hektický. Jak jste to zvládl?
No, to je pravda. Volali mi asi v sedm večer, poslední vlak mi jel v devět, což jsem musel stihnout. Neměl jsem nic sbaleno. Takže to bylo takové hektičtější, ale zvládlo se to. A jsem rád, že jsem tam jel, že jsem se s národním týmem někam podíval. A připsal si ty první starty.

Tam možná bývá, při takovém spěšném přesunu, trošku problém výrobní nástroj fotbalisty – kopačky, ty většinou nemíváte doma ve skříni, ne?
Přesně tak. Ještě jsem musel na stadion, pobalit si sportovní potřeby, pak osobní věci rychle doma a letěl jsem na nádraží, abych stihl vlak.

Byl ten druhý sraz v něčem jiný, než ten předchozí?
Ten první, to ještě byla kvalifikace. Ale jinak se to moc nelišilo, možná na tom druhém jsme mohli v tréninku více šlápnout, protože to byly přáteláky, abychom trošku kvalitněji potrénovali. Ale jinak to bylo v podobném duchu.

A ta utkání měla stejnou vážnost. Nebylo to, jakože se řekne přátelský zápas, tak nejde o nic.
Samozřejmě. Pořád je to reprezentační zápas. Takže tam se nehledí na to, jestli je to přátelský nebo kvalifikace. Je to prostě utkání za národní tým a tam člověk musí odevzdat maximum.

Jak vás zaujalo prostředí v Kataru? Podívali jste se do destinace, kde se bude hrát světový šampionát.
Je to jiný svět, trošku. Když tam člověk přijede, tak první ho zaujme strašné horko. Ale potom je to takové, že vidíte hektické město, všichni jezdí auty, všude jsou kolony. Na druhou stranu všude jsou krásné budovy, je vidět, že se tam o to starají.

Stadion, ten vypadal také krásný, i když na něm moc diváků nebylo.
To ano. Stadiony jsou tam hezké. Je neuvěřitelné, za jak krátkou chvíli tam pár takových stadionů vyrostlo, to je úžasné. Ještě kdyby se je podařilo zaplnit, tak atmosféra by tam byla skvělá. Možná na mistrovství bude týmům trošku vadit to vedro, ale třeba když tma budou chvilku déle, tak si zvyknou a bude to o něčem jiném. Podmínky budou pro všechny stejné.

Znamenají ty dva starty v reprezentaci pro vás to, že musíte ještě více přidat, více se snažit, abyste mohl být v národním týmu dál, pravidelně?
Samozřejmě je to obrovská motivace do další práce. Když k tomu člověk přičichne, tak chce jet i na další srazy. Je to o něčem jiném, naberete spoustu inspirace i zkušeností. Takže určitě bych chtěl přidat nějaké další starty

NOVINKY z dění v SK Sigma Olomouc sledujte také NA FACEBOOKU, TWITTERU nebo INSTAGRAMU

 
A tým - další aktuality:

Ohlasy po utkání s OpavouOhlasy po utkání s Opavou
| 14.04.2019
Ze Slezska bez bodu. Sigma prohrála v OpavěZe Slezska bez bodu. Sigma prohrála v Opavě
| 13.04.2019
Sestava SK Sigma proti OpavěSestava SK Sigma proti Opavě
| 13.04.2019
28. kolo: Sigma jede do Opavy28. kolo: Sigma jede do Opavy
| 12.04.2019
Vsupenky na Teplice již v prodejiVsupenky na Teplice již v prodeji
| 09.04.2019
Ohlasy po vítězném utkání nad KarvinouOhlasy po vítězném utkání nad Karvinou
| 07.04.2019
Sigma se dere tabulkou nahoru. Karvinou porazila 3:2Sigma se dere tabulkou nahoru. Karvinou porazila 3:2
| 07.04.2019
Sestava SK Sigma proti KarvinéSestava SK Sigma proti Karviné
| 07.04.2019
27. kolo: Sigma doma přivítá Karvinou27. kolo: Sigma doma přivítá Karvinou
| 06.04.2019
Trenér Jílek a Šimon Falta krátce před utkáním s KarvinouTrenér Jílek a Šimon Falta krátce před utkáním s Karvinou
| 05.04.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná