15. kolo SK Sigma Olomouc vs. AC Sparta Praha Sleva -10% pro fanoušky

Aktuality

Trenér Václav Jílek před soustředěním

Trenér Václav Jílek před soustředěním

17.07.2017 / A tým

Finální část přípravy na nový soutěžní ročník mají před sebou fotbalisté SK Sigma Olomouc. Hanáci v sobotu doma na Andrově stadion porazili slovenský Šamorín 3:0 (branky Tomáš Chorý, Šimon Falta, Bidje Manzia), v neděli měli volno a v pondělí ráno vyrazili na herní soustředění do polské Opalenice, kde odehrají dvě utkání. „Bude to pro nás dobrá prověrka,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jak hodnotíte utkání proti Šamorínu?
Jsem spokojený, že se nikdo nezranil. To bylo nejdůležitější, protože v tomto směru jsme měli velké problémy v začátku přípravy, čtyři pět hráčů nám z tréninkového procesu vypadlo. Mohli jsme dát více branek, ale to je naše dlouhodobá nemoc. Hráči s těmi šancemi nakládali hodně lehkovážně. Máme teď čtrnáct dní, abychom na finální fázi ještě pracovali. To říkám už asi rok a půl, ale pořád se nám to nedaří zlepšit tak, abychom byli ještě efektivnější. Jinak jsme to utkání měli pod kontrolou.

A Šamorín moc neprověřil defenzivu vašeho týmu.
To ne, byla to malá prověrka naší obranné fáze. Ale spíš jsme měli záměr vyzkoušet si některé věci do ofenzivy. Chtěli jsme určité věci a principy víc uplatňovat. Což se nám, myslím si, docela dařilo, až na tu finální fázi. Ale větší prověrkou pro nás budou ta dvě utkání na soustředění.

Jak jste spokojený s dosavadním průběhem přípravy?
Jsem spokojený. Nejsem ten typ, který by byl nespokojený, protože tady nemá nějaké další hráče. Určité hráče, které jsme chtěli, jsme přivedli, takže konkurence se zvýšila. A máme z čeho vybírat.

Jak důležité je, že se klubu podařilo prodloužit smlouvy s oporami?
Prodloužila osa mužstva, takže máme jistotou, podepsali Plšek, Chorý a Radakovič, to jsou pro nás tři velmi důležité hráči. Plšek s Chorým, to je velmi dobrý součet gólů z minulé sezony, ale pořád si uvědomujeme, že to byla jenom druhá liga. První bude o něčem jiném. Ale jsem strašně rád, že tady ti kluci jsou, že prodloužili smlouvu, že s nimi budu dál spolupracovat.

Před soustředěním došlo ke zúžení kádru, s týmem neodcestovali záložníci Martin Antl a Jan Ambrozek.
Jsou to mladí hráči, nabídneme je na hostování. Na soustředění jedeme ve dvaadvaceti lidech plus dva gólmani. Pak se ještě případně budeme bavit dál

Je možný ještě příchod nějakého nového hráče?
Ano. Pořád se ještě snažíme zvýšit konkurenci hlavně v útočném středu, to znamená na podhrotu, ofenzivního záložníka. Kdyby možnost byla, tak bychom po tom určitě šli. Možná i na pravém kraji obrany bych si také dokázal představit větší konkurenci.

Na hostování odešel útočník Yunis.
S Kubou jsme se o tom bavili už po skončení sezony. Naprosto jednoznačně jsme se shodli na tom, že pro něj bude ideální, když dostane šanci někde, kde bude mít dostatečné zápasové vytížení. Protože on je pracovitý hráč, má talent, teď je otázka, aby nasbíral zkušenost v dospělém fotbale. Trošku nám vytrhl trn z paty Bidje Manzia, v hrotové pozici se v přípravě jevil velmi dobře, takže ho dneska vidím jako hrotového hráče, když k tomu vezmu Zdeňka Linharta a Chorase, tak máme na hrotovou pozici tři hráče, to je dostačující.

Na co se především zaměříte na soustředění?
Je to finální fáze, budeme tam ladit nějaké taktické věci, už se budeme zaměřovat na začátek soutěže, na zápas v Mladé Boleslavi. To jsou normální věci. Kondice už jde trošku stranou, ještě potřebujeme vylepšit určité vazby, chování obranného bloku, rychlost reakce po získání míče, doladit ty základní věci.

Na polském soustředění budete hrát dvě utkání. Jak hodnotíte kvalitu a sílu soupeřů?
Soupeři, Haifa a Nikósie, ti hrávali v minulých letech poháry, účastnili se Ligy mistrů, to pro nás bude dostatečná prověrka směrem k domácí soutěži.
A tým - další aktuality:

Šimon Falta prodloužil smlouvu v SK Sigma!Šimon Falta prodloužil smlouvu v SK Sigma!
| 23.11.2017
Hráči SK Sigma platí fanouškům bus do LiberceHráči SK Sigma platí fanouškům bus do Liberce
| 23.11.2017
Sigma vs. Sparta – už se plní i sever!Sigma vs. Sparta – už se plní i sever!
| 22.11.2017
Nedělní zápas SK Sigma píská KrálovecNedělní zápas SK Sigma píská Královec
| 22.11.2017
Hráči SK Sigma jako hosté jindeHráči SK Sigma jako hosté jinde
| 20.11.2017
Exolomoučtí hráči v zahraničíExolomoučtí hráči v zahraničí
| 20.11.2017
Jílek: Cením si hlavně práce do defenzivyJílek: Cením si hlavně práce do defenzivy
| 19.11.2017
VIDEO: Tomáš Chorý a Martin Hála po utkáníVIDEO: Tomáš Chorý a Martin Hála po utkání
| 19.11.2017
VIDEO: Sestřih z dnešní výhry SK SigmaVIDEO: Sestřih z dnešní výhry SK Sigma
| 18.11.2017
Sigma si doma poradila se ZlínemSigma si doma poradila se Zlínem
| 18.11.2017OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná