Aktuality

Je to pořád nadstandardní, řekl Jílek

Je to pořád nadstandardní, řekl Jílek

17.10.2017 / A tým

Po deseti kolech HET ligy jsou fotbalisté SK Sigma Olomouc na třetím místě tabulky. První třetinu soutěže uzavřeli Hanáci domácí utkáním proti Jablonci. Sice měli dost vyložených šancí, ale nakonec při bezbrankové remíze ztratili dva body. „Jsem přesvědčený o tom, že je v našich silách, abychom předvedli mnohem lepší výkon,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jak hodnotíte utkání proti Jablonci?
Samozřejmě si z celkového pohledu myslím, že bod je pra nás málo. Nebylo to úplně optimální, jsem přesvědčený o tom, že je v našich silách, abychom předvedli mnohem lepší výkon. Do prvního poločasu jsme měli pomalý rozjezd, trošku jsme přešli do zimního módu. Scházel tomu takový drajv. Pak se to zlepšilo, ale selhali jsme v koncovce. Dvě situace v závěru zaváněly gólem, ale chybělo trošku štěstí a skvělými zákroky se ukázal brankář Hrubý. Z pohledu defenzivy spokojenost, opět jsme odehráli utkání bez inkasované branky, i když jsme si v některých situacích zahrávali s ohněm. Dopředu je v našich silách předvádět lepší výkony, byl jsem přesvědčený, že jsme schopni ukázat lepší výkon a s tříbodovou tečkou.

Jak jste prožíval vyloženou šanci Pavla Moulise v nastaveném čase?
Prožíval jsem to hodně. Věřil jsem Moulimu. Takhle nám strhnul na naši stranu utkání s Libercem ve druhém kole. Tentokrát to měl podobné, už v úplném závěru. Výbornou práci tam předtím odvedl Martin Hála, který tam získal balon, že do toho neohroženě, hodně rychle a agresivně. Pak z toho profitoval Mouli. Myslím si, že to udělal skvěle, tu věc, která předcházela té vlastní šanci. Bohužel potom v tom závěru … Tam už spíš trošku spoléhal na náhodu, prostě to práskl po bráně. Možná kdyby se trošku podíval na gólmana, ještě to v té rychlosti vyhodnotil, zkusil to obstřelit, tak jsme slavili. Ale bohužel. Ta šance si určitě o gól říkala.

Po třízápasové pauze znovu nastoupil v základní sestavě Tomáš Chorý. Jak se vám líbil jeho výkon?
Bylo to poměrně těžké rozhodování. Protože my jsme v té době ve dvojici Plšek – Texl objevili takový zdroj, určitý potenciál. Naplnili to velmi dobře v těch třech utkáních. Věděli jsme, že Tomáš byl v plném tréninku asi sedm osm dní. V přípravě vypadal velmi dobře. Rozhodli jsme se, že se k tomu vrátíme. Práci pro mužstvo určitě udělal, ale v některých situacích se možná dostával už hodně mimo pokutové území, měli jsme ho hodně často mimo vápno. Tam pak už jeho síla taková není. A myslím si, že postupem času ztrácel síly, bylo vidět, že měl herní výpadek. Potom s tou změnou, řekl bych, jsme se trošku nadechli a měli v závěru i díky tomu možná tlak.

Jak jste byl spokojený se standardními situacemi? Rohů jste kopali docela hodně.
Věnovali jsme se tomu, měli jsme jich hodně, hlavně v úvodu. Je to vždycky složité. Jablonec malinko změnil postavení ve srovnání s tím, co hrál v předchozích zápasech. Takže pak je důležité na to reagovat a standardku, kterou chceme, sehrát. Což se nám nedařilo. Měli jsme těch situací poměrně dost, ale nerezultovaly z toho šance, ani moc nebezpečné situace pro soupeře. Takže určitě nám nepomohly, bude potřeba se tomu pověnovat.

Šimona Falta byl v reprezentaci, ale možná trošku paradoxně, po pozvánce do reprezentace už byl ve druhém utkání ne tolik výrazný, jako v předchozích.
Pořád to beru tak, že to je hráč, který to má všechno před sebou. Možná se to na něm malinko podepsalo. Nevím, do jaké míry tam byl tréninkově vytížený, bavili jsme se o tom, říkal, že mu scházelo trošku více energie. Ale v předešlých zápasech dostatečně ukázal, že kvalitu a má a týmu pomůže. Teď je na nás, i na něm samotném, aby se na tu úroveň zase dostal. V sobotu určitě nenaplnil naše požadavky z pohledu nebezpečnosti pro soupeře, efektivity, individuální kvality. To tam nebylo. Ale pevně věřím, že to v dalších zápasech zase ukáže.

HET liga má za sebou první třetinu soutěže. Jak ji hodnotíte?
Samozřejmě z pohledu bodového zisku je to pořád nadstandardní. Máme jedenadvacet bodů. V kontextu deseti zápasů je u mě vnitřní vysoká spokojenost. Ať už s tím, co herně předvádíme, tak samozřejmě s tím, že to s sebou nese ovoce v podobě bodového zisku. Těch jedenadvacet bodů je vynikající počin. Naše očekávání jsou teď možná trošku vyšší, chceme ve sbírání bodů pokračovat co nejvíce a na těch příčkách se udržet.
A tým - další aktuality:

Václav Pilař se zapojí do přípravy „A“ mužstvaVáclav Pilař se zapojí do přípravy „A“ mužstva
| 19.01.2020
Druhý zápas s Trnavou vítězný. Prosadili se mladíciDruhý zápas s Trnavou vítězný. Prosadili se mladíci
| 18.01.2020
V prvním duelu s Trnavou Sigma výrazně lepší, rozhodla efektivitaV prvním duelu s Trnavou Sigma výrazně lepší, rozhodla efektivita
| 18.01.2020
Představujeme mladé talenty: Kryštof DaněkPředstavujeme mladé talenty: Kryštof Daněk
| 17.01.2020
V dnešním druhém přátelském utkání Sigma podlehla ProstějovuV dnešním druhém přátelském utkání Sigma podlehla Prostějovu
| 15.01.2020
Další výhra v přípravě. Sigma porazila Jihlavu 3:1Další výhra v přípravě. Sigma porazila Jihlavu 3:1
| 15.01.2020
Přátelské dvojutkání odehraje Sigma už zítra v ŘepčíněPřátelské dvojutkání odehraje Sigma už zítra v Řepčíně
| 14.01.2020
Na úvod přípravy výhra, Sigma porazila Šumperk 6:0Na úvod přípravy výhra, Sigma porazila Šumperk 6:0
| 11.01.2020
Sestava SK Sigma proti ŠumperkuSestava SK Sigma proti Šumperku
| 11.01.2020
Známe termín prvního jarního kola FORTUNA:LIGYZnáme termín prvního jarního kola FORTUNA:LIGY
| 09.01.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná