Permanentní vstupenky na sezónu 2017/2018 Permanentní vstupenky na sezónu 2017/2018

Béčko vstoupilo do jara vítězně

18.03.2017 / B tým

Tým SK Sigma Olomouc B vstoupil do jarní části sezony vítězně. Béčko doma porazilo Třebíč, nastřílelo čtyři branky, dvě z nich dal útočník Patrik Voleský.

Do prvního jarního mistráku šlo béčko v hodně mladém složení, nejstarším hráčem byl stoper Václav Jemelka (1995), v základu nastoupili tři hráči věkem ještě dorostenecké kategorie – brankář Denis Gröger (1999), záložník Martin Antl (1998) a útočník Patrik Voleský (1998).

Právě Jemelka mohl poslat hned v úvodu béčko do vedení, ale v první minutě z tutové pozice přestřelil. Jinak se ovšem hrálo podle olomouckých not. A poměrně brzy šla Sigma do vedení. Po centru Látala zprava se ve 23. minutě prosadil hráč číslo 23 Patrik Voleský – 1:0. Jenže po dalších třech minutách se podařilo hostům srovnat. Ovšem to béčko nějak zvlášť nezbrzdilo. Dál si hrálo to svoje a záhy šlo znovu do vedení. Deset minut před pauzou uklidil centr Látala do sítě hlavou Roman Bala – 2:1. Krátce po přestávce bylo rozhodnuto definitivně. Po dalším centru Látala zprava se do vápna dobře uvolnil Jan Ambrozek a dal na 3:1. V 70. minutě po rohu Ambrozka zvýšil hlavou na rozdíl tří branky Voleský – 4:1. V posledním minutě se pak ještě podařilo hostům snížit, ale to už tři domácí body vzít nemohlo.

Trenér Augustin Chromý po utkání

„Našim cílem bylo vrátit Třebíči podzimní prohru. Hráče bych chtěl pochválit, v poli hráli dva dorostenci, šest hráčů, kterou jsou z dorostu půl roku. Někteří kluci měli ve třetí lize premiéru. Myslím si, že si s tím poradili, ukázali hezké akce. Nebylo lehké zvítězit v prvním utkání, ale zvládli to,“ řekl trenér SK Sigma B Augustin Chromý.

SK Sigma Olomouc B – Třebíč 4:2 (2:1)

Branky: 23. a 70. Voleský, 35. Bala, 47. Ambrozek - 26. Tsuchiya, 90. Bagnon. Rozhodčí: Škrobák – Gloser, Kozubík. ŽK: Kotouč – Tsuchiya, Lukomirak, Bogner, Karásek. Diváci: 150.
SK Sigma B: Gröger – Surzyn, Kotouč, Jemelka, Seibert – Látal, Ambrozek, Bala, Antl (62. Richter), Antwi – Voleský (75. Vychodil). Trenér Augustin Chromý. Asistent Ladislav Koutek.