SK Sigma Olomouc vs. Bohemians Praha 1905 Sleva -10% pro fanoušky

Sigma prodloužila sérii neporazitelnosti

20.10.2017 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc dnes remizovali v Ostravě s Baníkem. Hanáci po bezbrankovém prvním poločase prohrávali spornou brankou, které předcházel jasný nedovolený zákrok na brankáře Miloše Buchtu. Pak v závěrečném talku srovnal střídající Pavel Moulis. V závětu zápasu ještě nepřesně pískající hlavní rozhodčí vyloučil hostům záložníka Davida Housku. Sigma prodloužila sérii neporazitelnosti na osm zápasů.

Sigma byla na vítkovickém stadionu od začátku aktivní. V 8. minutě se dobře zprava protáhl Falta, ale přihrávku do vápna poslal nepřesnou. O pět minut později střílel zdálky Houska, domácí brankář jeho ránu vyrazil. V 19. minutě Sigma předvedla dlouhé bago kolem ostravské šestnáctky, která zakončila střela Housky nad. Stejným směrem mířila i po minutě na druhé straně střela domácího Baroše. V prvním poločase Sigma mnoho dalších akcí neměla, prakticky každý druhý hanácký útok skončil faulem, který nepřesný rozhodčí neodpískal …. Ve 28. minutě sehrála Sigma dobře brejk, Zahradníček hledal centrem zprava nabíhajícího Plška, ale míč v poslední chvíli před olomouckým záložníkem hlavou přizvedl domácí stoper. O čtyři minuty později musel brankář Buchta zasahovat proti hlavičce Hrubého.

V začátku druhého poločasu šli domácí do vedení. Rozhodčí Zelinka nejprve ostravské půli hřiště pustil faul na Texla, pak následně i nedovolený zákrok Baroše na brankáře Buchtu. Ostrava akci dohrával a šla do vedení. Po hodině hry, to už ovšem Sigma začala domácí tlačit, byl sám před Buchtou Hrubý, ale olomoucký brankář zasáhl včas a dobře. V 68. minutě mohlo být vyrovnáno. Chorý šel sám na brankáře Vaška, ten tutovku zmařil dobrým zákrokem, při kterém se zranil a musel být ošetřován. V 74. už se Hanáci zaslouženého gólu dočkali. Střelu Kalvacha brankář vyrazil, stejně dopadly i následné dvě dorážky Moulise, ale na třetí pokus už Moulis míč do sítě dokázal protlačit – 1:1. Deset minut před koncem centroval zleva Vepřek, domácí obránce v poslední chvíli sebral míč z hlavy Chorému. V 84. minutě uhrál Chorý ve vápně míč, chtěl ho poslat pod sebe pro spoluhráče, ale ostravský stoper Šindelář srazil balon rukou. Pokutový kop ovšem rozhodčí Zelinka neodpískal … Pak se už skoro v závěru protáhl do vápna Moulis, byl přidržen, faulován, ale neupadal, chtěl akci dohrát, jenže až na sraženou střelu z toho nic nebylo. Ve čtvrté minutě nastaveného času pak byl po druhé žluté karty vyloučený záložník Houska.

FC Baník Ostrava – SK Sigma Olomouc 1:1 (0:0)

Branky: 54. Hrubý – 74. Moulis. Rozhodčí: Zelinka – Paták, Hájek. ŽK: Hrubý, O. Šašinka, Hlinka, Pazdera, Baroš - Jemelka, Houska, Vepřek, Buchta. ČK: 90+3. po 2. ŽK Houska. Diváci: 5617.

Ostrava: Vašek – Pazdera, Pokorný, Šindelář, Granečný – Sus, Hrubý, Hlinka, Azevedo (79. Mičola) – Baroš, O. Šašinka (79. Poznar). Trenér Radim Kučera.
SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (89. Hála), Houska, Texl (55. Chorý), Falta (67. Moulis) – Plšek. Trenér Václav Jílek.

| 26.04.2018
Organizovaná mládež může na Sigmu zadarmo!Organizovaná mládež může na Sigmu zadarmo!
Kalvach dostal jeden zápas, klub předvoláníKalvach dostal jeden zápas, klub předvolání
Sigma tužila tým v Lanovém centru ProudSigma tužila tým v Lanovém centru Proud
Měl jsem to spíš ustát, řekl KalvachMěl jsem to spíš ustát, řekl Kalvach
| 25.04.2018
Nedělní zápas SK Sigma píská NenadálNedělní zápas SK Sigma píská Nenadál
Předprodej na SK Sigma vs. Bohemians byl zahájenPředprodej na SK Sigma vs. Bohemians byl zahájen
Buchta má dvanácté čisté kontoBuchta má dvanácté čisté konto
| 24.04.2018
Byly to strašné pocity, řekl JílekByly to strašné pocity, řekl Jílek
Onofrej: Je to pro nás důležité vítězstvíOnofrej: Je to pro nás důležité vítězství