SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00 SK Sigma Olomouc vs. FK Fotbal Třinex 31. 3. 2017 v 18:00

Sigma porazila Zlín, vývoj otočil Plšek

21.01.2017 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc v dnešním prvním přípravném utkání porazili prvoligový Zlín rozdílem dvou branek. Hanáci sice prohrávali, ale pak dvěma góly Jakuba Plška otočili skóre. Výsledek pečetil David Houska po spolupráce s Bidje Manziou.

Sestřih z utkání

Tým Sigmy vedl do zápasu jako kapitán útočník Bidje Manzia, stále ještě chyběl Jakub Petr, který je v rekonvalescenci.

Hanáci proti překvapení podzimní části první ligy začali bez respektu a mohli jít rychle do vedení. Po centru Falty zleva ovšem Zahradníček na první tyči z plného běhu minul. To hostům první nebezpečná akce zápasu vyšla. Střelu Traoreho brankář Buchta vyrazil, ale po následném centru zleva zůstal na malém vápně volný Diop a hlavou poslal Zlín do vedení. Domácí to ovšem nijak nezbrzdilo v aktivitě. Sigma se snažila hrát, neustále soupeře napadala, chtěla být nebezpečná. Zlín jen čekal na chybu a možnost jít do brejku. Dvakrát se dočkal. Poprvé po úniku Vukadinoviče Chwaszcz minul zařízení, pak stačil bez potíží doběhnout Vukadinoviče Houska, takže brankář Buchta zasahovat ani nemusel. Jinak olomoucká defenziva žádné potíže neměla. A Sigma se postupně rozjížděla, soupeře začala kombinací přehrávat. Což se projevilo na změně stavu. Nejprve po dobré akci volil Vašíček místo střely přihrávku a nic z toho ještě nebylo. Ale ve 41. minutě už bylo vyrovnáno. Vepřek vyslal kolmo do vápna Plška, který krásně a citlivě obhodil vybíhajícího brankáře.

Nerozhodné skóre se mohlo měnit tři minuty po přestávce. Vašíček byl sám před brankářem, zakončoval z tutové pozice, ale gólman dokázal vyrazit na roh. V 55. minutě už šli domácí do zaslouženého vedení. Na pravém křídle se uvolnil Sladký. Jeho přihrávku pod sebe ještě Vašíček promáchl, ale za ní číhal připravený Plšek, který technicky zakončil přesně a nechytatelně – 2:1. Hanáci soupeře převyšovali, i když hosté poslali do druhého poločasu čerstvou jedenáctku a naopak domácí hráli ve stejném složení. A mohli přidat další branky. Po hodině hry zlínský brankář vyrážel na roh střelu Manzii. Pak po průniku Buchvaldka obrana odvrátila před Maziou na roh. Pět minut před koncem se fanoušci přece jen dočkali třetí branky. Houska vletěl do vápna, narazili si s Maziou a nedal brankáři šanci – 3:1.

„Předvedli jsme velmi slušný výkon. A hlavně z pohledu věcí, které po hráčích chceme, abychom v této fázi přípravy v zápase měli. Abychom to zvládli kondičně, hodně aktivně a podpořené výsledkem. Obě ty věci tam byly, takže jsem spokojený. Chtěli jsme si ověřit, v které pozici to Manziovi nejvíce vyhovuje. Nejlepší část zápasu odehrál na hrotové pozici, tam si s tím poradil velmi slušně,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

SK Sigma Olomouc – FC Fastav Zlín 3:1 (1:1)

Branky: 41. a 55. Plšek, 85. Houska – 7. Diop. Rozhodčí: Machálek. Diváci: 250.

SK Sigma: Buchta – Sladký, Radakovič, Škerle, Vepřek – Zahradníček, Houska, Plšek, Falta – Mazia, Vašíček (64. Buchvaldek). Trenér Václav Jílek.

Jílek: Byl to jeden z nejslabších výkonů v sezoněJílek: Byl to jeden z nejslabších výkonů v sezoně
| 22.03.2017
Sladký: Je to určitě velké zklamáníSladký: Je to určitě velké zklamání
Mohli jsme si udělat ještě větší náskok, řekl ŠkerleMohli jsme si udělat ještě větší náskok, řekl Škerle
| 21.03.2017
| 20.03.2017
Další zápas SK Sigma má upřesněný termínDalší zápas SK Sigma má upřesněný termín
Předprodej na další zápas SK Sigma zahájenPředprodej na další zápas SK Sigma zahájen