Aktuality

Trenér Václav Jílek po pohárovém utkání

Trenér Václav Jílek po pohárovém utkání

21.09.2017 / A tým

Bez sebemenších potíží splnil tým SK Sigma Olomouc postupovou povinnost. Hanáci vyhráli v Živanicích vysoko 8:0 a trenér Václav Jílek mohl být spokojen. „Myslím, že to utkání je potřeba vždycky využít v plné míře pro to, abychom se v jeho rámci měli možnost zlepšovat, nějakým způsobem se posouvat,“ řekl Jílek.

Jak hodnotíte pohárové utkání v Živanicích?
Z celkového pohledu můžeme být spokojeni. Myslím, že hlavně ve druhém poločase naše hra snesla určitá měřítka a kritéria. Ale musím pochválit soupeře, do prvního gólu hrál velmi dobře, aktivně, asi to, co jsme očekávali. Živanice mají šikovné hráče ve středu hřiště, rychlý přechod, nebylo to jednoduché. No a potom definitivně rozhodla třetí branka, ta určila ráz zápasu. Tam už jsme se s tím vypořádali dobře, protože jsme si k tomu něco řekli a hráči to začali plnit. Bylo to o pohybu, o aktivitě, což jsme tam měli. A bylo to pak podpořeno i krásnými brankami.

Prvních pět branek bylo hodně podobných, středem obrany. To byl záměr?
Díval jsem se na zápasy domácích. Nechci nic nechávat náhodě. Viděl jsem, že jsou už i trošku věkově zkušenější a zároveň pohyblivost a rychlost těch hráčů už je maličko nižší. Takže to byl cíl, abychom se za ně dostávali, byli mezi nimi schopni provléknout balon a jít do náběhu. Což se pak podařilo. Byla to cílená věc, která se pak hlavně ve druhém poločase dařila.

Jeden z klíčových okamžiků zápasu bylo to, když Jirka Texl vykopával v závěru poločas z brankové čáry. A hned na začátku druhé půlky jste přidali třetí branku.
Určitě ano. Stoprocentně. To jsou určující věci. Gól nedostanete, tak, jak jsme ho dostali v posledních sekundách prvního poločasu v Karviné. Pak jsme dali při vstupu do druhé půle na tři nula, no a tohle mužstvo už má kvalitu na to, aby si takové utkání pohlídalo.

Sigma dávala jeden gól za druhým, i za stavu osm nula se hráči stále snažili přidat další branky. To je také docela neobvyklé.
Jsou to nároky od nás, od trenérského týmu. Myslím, že to utkání je potřeba vždycky využít v plné míře pro to, abychom se v jeho rámci měli možnost zlepšovat, nějakým způsobem se posouvat. A ty herní situaci si zkoušet v takovém tempu, jaké pak vyžaduje ligová kvalita, ligová úroveň. Takže to jsou požadavky od nás, abychom ta utkání ne jenom nějak dohráli, ale abychom je uhráli tak. Jak chceme.

Navíc všechny branky byly pohledné, nebyla tam ani jedna, jak se říká, ušmudlaná. Ty poslední tři třeba po krásných střelách z voleje.
Byly tam krásné věci, součinnostní, náběhové, kdy jsme se dostávali za obranu soupeře. A pak ta druhá kategorie branek, kdy se nám povedly tři střely ze střední vzdálenosti, Obro, Kalvi a Martin Hála. To k tomu patří. Doufám, že jsme se nevystříleli, protože zase ta efektivita byla poměrně vysoká.

Michal Obročník hýřil pohybem, při trošce štěstí mohl dát klidně tři góly. Zase ukázal, že je o kousek dál, že se dostává do optimální formy?
To určitě ano. Jeho výkon splňoval určité parametry. Ale je potřeba si uvědomit, že při vší úctě k soupeři jsou ligoví protivníci o něčem jiném. A je tam spousta věcí, na kterých je potřeba pracovat. Někdy hraje hodně dozadu, na druhou stranu tam přináší tu patřičnou míru agresivity i rychlosti v přechodu, takže se dostává do finální fáze. Z toho pohledu to splňuje naše požadavky, ale zároveň je na čem pracovat.

Trenér Václav Jílek po utkání
A tým - další aktuality:

Sigma pro zoo. Na Svatém Kopečku pomohla vysadit nové stromySigma pro zoo. Na Svatém Kopečku pomohla vysadit nové stromy
| 12.11.2019
David Houska: Takhle nemůžeme ztrácet zápasyDavid Houska: Takhle nemůžeme ztrácet zápasy
| 11.11.2019
Čekání na výhru pokračuje. Sigma prohrála ve Zlíně 0:1Čekání na výhru pokračuje. Sigma prohrála ve Zlíně 0:1
| 09.11.2019
Sestava SK Sigma proti ZlínuSestava SK Sigma proti Zlínu
| 09.11.2019
16. kolo: Sigma jede do Zlína16. kolo: Sigma jede do Zlína
| 07.11.2019
V poháru bude hrát Sigma doma, narazí na JablonecV poháru bude hrát Sigma doma, narazí na Jablonec
| 07.11.2019
Vstupenky na Slavii v předprodeji již zítraVstupenky na Slavii v předprodeji již zítra
| 05.11.2019
Milan Kerbr: Nepodali jsme špatný výkonMilan Kerbr: Nepodali jsme špatný výkon
| 03.11.2019
Dvoubrankové vedení nestačilo. Sigma remizovala s Boleslaví 2:2Dvoubrankové vedení nestačilo. Sigma remizovala s Boleslaví 2:2
| 02.11.2019
Sestava SK Sigma proti BoleslaviSestava SK Sigma proti Boleslavi
| 02.11.2019OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná