BUSINESS PLES v Olomouci, pátek 26.1.2018, Hotel NH Collection Olomouc Congress Sleva -10% pro fanoušky

Další výhru Sigmy trefil Chorý

22.04.2017 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc dnes získal tři body. Hanáci doma porazili Vítkovice, jedinou branku zápasu dal ve 30. minutě hlavou útočník Tomáš Chorý. Více šancí Sigma i přes velkou převahu a množství střeleckých pokusů neproměnila.

Trenér Václav Jílek udělal ve složení základní sestavy jednu změnu, místo Miloše Buchty chytal Michal Reichl.

Sigma od první sekundy soupeře tlačila a přehrávala, hosté se bránili v jedenácti poblíž vlastní šestnáctky. A z převahy si domácí, i přes přehuštěný prostor, vytvářeli jednu šanci za druhou. Jenže neuspěli Chorý (2x), Falta, Houska nebo Petr. Na druhé straně musel poté, co rozhodčí pustili faul na Faltu, zasahovat Reichl, ale po brejku se překvapit nenechal. Ale jinak se hrálo podle hanáckých not. V 17. minutě brankář vytáhl na břevno ránu Housky zdálky, pak si poradil i se dvěma tutovkami Plška. Po půlhodině už ale Sigma vedla, z centru Petra se trefil hlavou Chorý – 1:0.

Pak už bylo jenom otázkou, jestli se domácím podaří náskok navýšit, protože na dostřel své brány Sigma soupeře v podstatě nepouštěla. V 54. minutě byl v tutovce Vepřek, ale zblízka z plného běhu přestřelil. Následovaly loženky Manzii (2x) a Plška, ale vítkovická defenziva stále držela jen nejtěsnější brankový rozdíl. Poslední tutovku pak měl Chorý, jeho krásný volej brankář vyrazil a poradil si i s dorážkou Manzii.

SK Sigma Olomouc – Vítkovice 1:0 (1:0)

Branky: 30. Chorý.  Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Petřík. ŽK: Honiš. Diváci: 2 177.
SK Sigma: Reichl – Štěrba, Škerle, Radaković, Vepřek – Zahradníček (84. Buchvaldek), Houska, Plšek, Falta (90. Habusta) – Petr (62. Manzia) – Chorý. Trenér Václav Jílek.
MFK Vítkovice: Květon – Cverna, Honiš, Mikula, Prajza – Hlavsa (56. Gebert), Vaněk, Fiala, Matěj (75. Řezáč) – M. Kovařík (46. Szotkowski), Mišinský. Trenér Roman West a Ivan Kopecký.

Střely na: 11:3
Střely vedle: 10:2