Sigma U 12 stříbrná na Ondrášovka Cupu

22.05.2017 / Sportovní třídy

Předposlední květnový víkend se tým mladších žáků Sigmy Olomouc (U12) zúčastnil v Rokycanech turnaje Ondrášovka Cup pod záštitou FAČR, který byl vlastně takovým neoficiálním „Mistrovstvím České republiky“ věkové kategorie roč. nar. 2005. Celkem 24 týmů bylo rozděleno do dvou skupin, ve kterých se v sobotu a v neděli ráno utkaly systémem každý s každým v zápasech o délce 15 minut. Z každé skupiny potom postoupilo 6 nejlepších do nedělní Zlaté skupiny, zbývajících šest z obou skupin do Stříbrné skupiny o konečné umístění.

Naši kluci vstoupili do turnaje slibně, když hned v úvodních utkáních porazili Jihlavu a remizovali s pražskou Spartou, jedním z hlavních favoritů. Poté však ve dvou utkáních prohráli a dobrý začátek byl trošku zapomenut. Po zbytku soboty a nedělních ranních dohrávkách však obsadila Sigma v základní skupině 3. místo a navíc si přenesla do Zlaté skupiny slušný počet 8 bodů.

Sigma – MFK Vítkovice                    1:1         Řezníček

V nedělní Zlaté skupině čekalo na kluky dalších 6 utkání s postoupivšími soupeři z druhé sobotní skupiny. A po výrazně zlepšených výkonech oproti sobotě pokračovali v tažení za vytouženým postupem do semifinále. A protože po skončení Zlaté skupiny byli opět na 3. místě, do semifinále se podívali.

Sigma – FK Dukla Praha                  4:0         Proniuk 2, Zapletal, Foukal

V semifinálovém zápase proti Spartě podali Sigmáci vynikající výkon, byli o chlup lepší než soupeř, minutu před koncem utkání Martinem Zifčákem vyrovnali na 1:1 a o finalistovi musely rozhodnout až pokutové kopy. Všech 5 střelců Sigmy suverénně proměnilo, a protože Pavel Mazur jednu sparťanskou chytil, bylo z toho finále!!!

Do něj proti Slavii, na rozdíl od utkání ve skupině, kde to bylo špatné a s velkým respektem, již kluci nastoupili s mnohem větší dávkou sebevědomí, a i výkon odpovídal účastníkovi finále. Se Slavií odmakali celý zápas, nastřelili tyč, gólmani v naší brance vytahovali neskutečné zákroky, aby nakonec Sigma prohrála 0:1 gólem dvě minuty před koncem. Nutno ovšem uznat, že Slavia byla lepší, na celém turnaji opravdu nejlepší a stala se zaslouženým vítězem.

Naše Sigma vybojovala nádherné 2. místo a Adam Proniuk se stal s 10 brankami nejlepším střelcem celého turnaje.

Semifinále
Sigma – AC Sparta Praha                1:1         Zifčák, p.k. 5:4   proměnili: Proniuk, K.Judas, Foukal, Řezníček, Zifčák

atd.

SK Sigma U 12: Mazur Pavel, Urbančík Aleš – Foukal Vojtěch, Györe Matyáš, Judas Kryštof, Knebl Tomáš, Pavlíček Vítězslav, Pícha Kryštof, Proniuk Adam, Řezníček David, Sovík Štěpán, Šembera David, Šimek Jakub, Táborský Marek, Třeštík Michal, Zapletal Jakub, Zifčák Martin. Trenéři: Kalina Ondřej, Drexler David

Starší žáci SK Sigma zabodovali v JihlavěStarší žáci SK Sigma zabodovali v Jihlavě