Sigma vyhrála poslední přípravu

22.07.2017 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc uzavřel herní soustředění vítězně. Hanáci v polské Opalenici porazili kyperskou Omonii Nicosia dva nula. Hrálo se 2 x 35 minut.  Obě branky dal z pokutových kopů útočník Tomáš Chorý. Hned po utkání hanácká výprava vyrazila na cestu domů, poslední červencovou neděli startuje Sigma novou sezonu v Mladé Boleslavi.

Podobně jako ve středu došlo i v sobotu k jistým termínovým změnám zápasu. Nakonec došlo k posunu výkopu na 15.30 a také, vzhledem k rozsáhlejší marodce kyperského celku, ke zkrácení poločasů o deset minut.

Zápas proti kyperskému soupeři byl od úvodních minut vyrovnaný, ovšem hra hodně kouskovaná úzkostlivým rozhodčím. V prvním poločase mohla jít Sigma do vedení v 18. minutě, kdy po přihrávce Falty trefil Vepřek levou tyčku a odražený míč nestačil usměrnit správným směrem Linhart.

Ve druhém poločase už byla Sigma aktivnější, kompaktnější, měla více šancí a zaslouženě zápas vyhrála. Ve 45. minutě se protáhl po levém křídle Hála, přihrála na malé vápno a střelu Chorého z voleje brankář reflexivně nadvakrát zlikvidoval. Po chvíli už Hanáci vedli. Kalvach pronikl zprava do velkého vápna, byl faulován a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil Chorý. Po chvíli přišla další akce, centr Hály sebral z hlavy volnému Chorému v poslední chvíli jeden ze stoperů. Po hodině hry byl sám proti brankáři z úhlu Hála, ovšem těsně minul levou tyčku, míč se jen svezl po boční síti. Hosté se také snažili, ale stejně jako v prvním poločase ani ve druhém nemusel brankář Reichl řešit nic zásadního s výjimkou centrovaných míčů. V závěru utkání Sigma přece jen přidala druhou branku a pečetila výhru. Nejprve po akci Buchvaldka jeden z hráčů Omonie vykopával z brankové čáry na roh. Ten v první fázi dokázal soupeř odvrátit. Ale pak se Romera zbavil cestou do šestnáctky tří protihráčů, odcentroval a Polom byl při pokusu o zakončení do poloprázdné brány zkopnut. A Sigma dostala další výhodu pokutového kopu. Penaltu opět bezpečně proměnil Chorý a dal na konečných dva k nule pro Sigmu.

„Asi vlivem těch okolností, dohodování o přeložení výkopu a času utkání, to možná bylo takové trošku podrážděnější v některých situacích, my i soupeř. Myslím si, že to nebyl úplně pohledný zápas. Na druhou stranu soupeř nějakou kvalitu má a dokázali jsme ho porazit, takže s tím jsem spokojený,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

AC Omonia Nicosia – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:0)

Branky: 45. (pen.) a 70. (pen.) Chorý. ŽK: Kalvach, Manzia, Chorý, Radakovič.

SK Sigma: 1. poločas: Reichl - Zahradníček, Škerle, Jemelka, Vepřek - Moulis, Houska, Radakovic, Plšek, Falta – Linhart. 2.poločas: Reichl - Sladký, Radakovič, Polom, Hála - Manzia, Romera, Kalvach, Texl, Buchvaldek – Chorý. Trenér Václav Jílek.