Sigma vyhrála, Yunis dal dva góly

24.06.2017 / A tým

Ve druhém přípravném utkání tým SK Sigma Olomouc zvítězil. Hrálo se opět ve Slatinicích a proti Opavě, Hanáci rozhodli třemi brankami v prvním poločase, dva góly dal útočník Jakub Yunis.

Vzhledem k aktuálnímu zdravotnímu stavu nastoupili v základní sestavě také dva hráči z béčka – obránci Surzyn a Kotouč, a také dorostenec Juráš.

Sigma měla opět povedený vstup do utkání. V 8. minutě po centru Surzyna zprava skóroval hlavou Yunis – 1:0. V dalších dobrých šancích se potom domácí neprosadili, ale přišlo to v závěru poločasu. Ve 35. minutě uklidil odražený míč po přímém kopu Hála – 2:0. A tři minuty před přestávkou po přihrávce Housky přidal další branku Yunis – 3:0.

V úvodu druhého poločasu měla Sigma další šance, mohla navýšit náskok. V 53.minutě trefil Houska pravou tyčku, chvíli poté Yunis hlavičkoval nad. Neujala se ani pohotová střela Hály. Dvacet minut před koncem se potom podařilo hostům snížit. Náskok Sigmy zase na tři mohl upravit Hála. Dostal se do dobré palebné pozice, ale střela mu nesedal tak, jak bylo třeba. Dvě minuty před koncem pak hosté zmírnili porážku z přímého kopu.

„První zápas, tam jsme chtěli dát nové hráče, respektive zkoušené. Hráli tam Obročník a Javorek, tam bylo vidět, že schází souhra. Ale bylo vidět, že to mají v sobě, ukázali to. Ve druhém utkání tam byli fotbalovější hráči, byla tam už vidět souhra. Měli jsme trošku problémy se sestavou, v pátek nám vypadli dva stopeři, Škerle a Štěrba, museli jsme trošku improvizovat, to také možná ovlivnilo ta střetnutí,“ řekl trenér SK Sigma Ladislav Onofrej.

SK Sigma Olomouc – SFC Opava 3:2 (3:0)

Branky: 8. a 42. Yunis, 35. Hála – 70. a 88. Kuzmanovič. Rozhodčí: Mikyska - Antoníček, Caletka.
SK Sigma: Reichl (70. Gröger) – Surzyn, Kotouč, Juráš (46. Ambrozek), Hála – Antl, Romero (63. Juráš), Texl, Houska, Moulis – Yunis. Trenér Ladislav Onofrej.

| 23.09.2017
Bylo to dobré utkání i pro diváka, řekl JílekBylo to dobré utkání i pro diváka, řekl Jílek
Sigma má další body, zápas rozhodl PlšekSigma má další body, zápas rozhodl Plšek