Samoobslužná bezkontaktní a šetrná automyčka | Comfort Wapka Permanentní vstupenky na sezónu 2017/2018

Sigma generálku vyhrála, rozhodl Chorý

25.02.2017 / A tým

Poslední přípravné utkání před jarní částí sezony fotbalisté SK Sigma Olomouc vyhráli. Hanáci porazili doma na umělce Nitru 1:0 brankou Tomáše Chorého z pokutového kopu.

Sigma šla do zápasu bez marodů Buchty, Šindeláře, Hály, Manzii, Habusty a Vichty, za béčko v sobotu dopoledne nastoupili Jemelka, Látal, Antwi, Yunis a Spurný.

Trenér Václav Jílek hodnotí utkání

Hanáci začali dobře, byli aktivní, chtěli hrát neustále dopředu a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. V 5 minutě po centru Vepřka zleva trefil Chorý hlavou levou tyčku. O dvě minuty později už se stav měnil. Po faulu na Faltu se kopala penalta, kterou bez potíží a bezpečně proměnil Chorý. Ve 20. minutě netrefil dobře míč po rohu na zadní tyčce Plšek, za další tři minuty Plšek po dalším rohu z tutové pozice z malého vápna přestřelil. Na druhé straně brankář Reichl nemusel mnoho vážného řešit, defenziva pracovala spolehlivě, soupeře v podstatě nepustila za celý zápas do vážné šance. Největší možnost Nitry měl šest minut před přestávkou po rohovém kopu Mcdonald. Převaha Sigmy s mnoha brankovými příležitostmi pokračovala i po přestávce. Dobré palebné pozice měli Falta, Houska nebo Vašíček, deset minut před koncem pak trefil Falta hezkou střelou z vápna pravou tyčku. Ale stav už se nezměnil.

Sestřih zápasu

„Po herní stránce jsme utkání zvládli, kontrolovali. Na druhou stranu je potřeba uznat, že soupeř neměl až takovou kvalitu, zase nás tolik neprověřil směrem do defenzivy,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek. „Pořád dáváme málo gólů, to je stále věc, která nás trošku zlobí a trápí. Ale zase bych nechtěl všechno negovat. Na přírodní trávě jsme zase byli po týdnu na umělce a ono je to znát, pohyb je trošku jiný,“ podotkl. Většina hráčů, co chyběli, by měla být brzy fit. Až na jednoho. „Největší komplikace je u Martina Šindeláře, kde vše ukazuje na mononukleózu, uvidíme, jak to ve finále bude. Ale víme, že při takovém druhu onemocnění je to na delší absenci,“ uvedl Jílek. Reálně tak hrozí, že Šindelář v jarní části sezony do hry nezasáhne.

SK Sigma Olomouc – FC Nitra 1:0 (1:0)

Branka: 7. (pen.) Chorý. Diváci: 200.

SK Sigma: Reichl - Sladký, Radakovič (70. Štěrba), Škerle, Vepřek - Zahradníček, Plšek (70. Antl), Houska, Falta – Buchvaldek (70. Petr), Chorý (57. Vašíček). Trenér Václav Jílek.