Aktuality

Škerle: Musíme každé utkání zvládnout

Škerle: Musíme každé utkání zvládnout

26.02.2017 / A tým

Nejzkušenějším hráčem v kádru SK Sigma Olomouc bude v jarní části sezony stoper Aleš Škerle (1982). Do generálky vedl tým jako kapitán. „Stálo nás to hodně sil. Ale samozřejmě terén nebude v Pardubicích o moc lehčí. Takže to byla dobrá příprava i na tohle,“ řekl Škerle.

Jaké bylo poslední přípravné utkání? Zvítězili jste.
Myslím si, že to bylo fyzicky dost náročné, zase ten přechod z umělé trávy na tu přírodní. Myslím, že to bylo i znát, bylo vidět, že jsme nebyli v takovém rozpoložení aktivním. Tak, jako to bylo na umělé trávě, nebo na herním soustřední v Chorvatsku na přírodní. Stálo nás to hodně sil. Ale samozřejmě terén nebude v Pardubicích o moc lehčí. Takže to byla dobrá příprava i na tohle.

Sigma trošku chybí proměňování šancí. To sice právě vy zrovna za úkol nemáte, ale …
Náznaky šancí tam máme, ale vždycky zvolíme nějakou z těch špatných variant řešení. Budeme se na to muset zaměřit více v tréninku, aby nám to začalo padat, a góly jsme dávali. Dostaneme se tam, ale ta finální fáze, ta není vyřešená tak, jak bychom si představovali.

Jak se cítíte po zimní přípravě?
Já nad očekávání dobře. Na to, že jsem počítal s tím, že celou přípravu odtrénujeme na umělé trávě, tak se cítím dobře.

Aleš Škerle po generálce o přípravě a jarním cíli

Smlouvu v SK Sigma jste o rok prodloužil. Těší vás, že pokračujete dál na Andrově stadionu?
Samozřejmě mě to těší. A doufám, že to dopadne, že postoupíme. A třeba si ještě taky zahraju tu první ligu. Kdo ví, co bude pak dál.

Startů už máte v profesionální soutěži přes tři sta padesát, máte v plánu jich přidat co nejvíce.
Chtěl bych. Ale všechno to je závislé na zdraví. Věk už je takový, jaký je. A je to čím dál tím těžší. Pokud bude zdraví a budu těm mladým klukům stíhat, tak bych rád pokračoval.

Mladým klukům stíháte, v tom problém zatím není.
To je na posouzení jiných. Ale samozřejmě ty rezervy tam proti mladším jsou už v rychlosti. Ale jsou to věci, co se ještě dají potrénovat.

Poté, co jste prodloužil smlouvu, tak vedení klubu řeklo, že s vámi počítá Sigma i po skončení kariéry. Plánujete už nějak i tohle? Nebo je na to ještě brzy?
To nechávám až na dobu, kdy to nastane, kdy to bude. Smlouva mi končí až na konci roku, uvidíme, co bude dál v Sigmě. Přijde nový majitel a třeba to může být všechno úplně jinak, takže to nemá smysl plánovat. Ale určitě kdyby byla možnost pokračovat v nějaké funkcionařině spíš, tak bych se tomu nebránil.

A trenéřina vás neláká?
Neláká. To už jsem zavrhl, když už jsem začal hrát fotbal (směje se).

Plánovat už se dá začátek jara. Papírově to vypadá na lehčí úvod, ale nebude to jednoduché.
Myslím, že jaro nemůžeme brát jako papírově lehčí. Teď budou pro nás zase těžší terény, bude to spíš vyhovovat soupeřům, kteří budou agresivnější a budou spoléhat na to, že něco ubrání a třeba dají něco z brejku nebo ze standardky. Takže nám by samozřejmě vyhovoval dobrý terén, kdyby se dalo hrát kombinačně. Ale tady to bude víc o bojovnosti, o tom, kdo koho přetlačí. Takže bych neřešil, jestli je to papírově nebo ne. My musíme každé utkání zvládnout a co nejdříve mít takový náskok, abychom měli jistý postup.

Dá se předpokládat, že Sigmu bude čekat to, co na podzim, tedy že budete především dobývat bránící soupeře?
Řekl bych, že na jaře to bude ještě horší. Na podzim byly ještě dobré terény, dalo se ještě jakž takž hrát. Ale teď to bude vyloženě dobývání. 
A tým - další aktuality:

Finální fázi musíme zlepšit, ví HouskaFinální fázi musíme zlepšit, ví Houska
| 04.06.2020
Děláme chyby a doplácíme na to, řekl trenér LátalDěláme chyby a doplácíme na to, řekl trenér Látal
| 04.06.2020
I na potřetí po restartu bez výhry. Budějovice rozhodly v druhé půliI na potřetí po restartu bez výhry. Budějovice rozhodly v druhé půli
| 03.06.2020
27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic27. kolo: Sigma jede do Českých Budějovic
| 02.06.2020
Fanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebudeFanzóna ve středu otevřena, na Baník z důvodu bezpečnosti nebude
| 02.06.2020
Juliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvihJuliš: Musíme rychle přepnout, jinak si koledujeme o průšvih
| 31.05.2020
Látal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jaraLátal po Příbrami: Musíme do hráčů dostat formu ze začátku jara
| 30.05.2020
Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2Julišův gól na body nestačil. Sigma prohrála s Příbramí 1:2
| 30.05.2020
26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram26. kolo: Sigma na Andrově stadionu přivítá Příbram
| 29.05.2020
Informace pro permanentkáře a fanouškyInformace pro permanentkáře a fanoušky
| 27.05.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná