Aktuality

Záložník Šimon Falta je v reprezentaci!

Záložník Šimon Falta je v reprezentaci!

26.09.2017 / A tým

Povedený vstup týmu SK Sigma Olomouc do soutěžního ročníku 2017/2018 nezůstal bez povšimnutí. Dobré výkony mužstva s sebou přinesly samozřejmě i dobré výkony jednotlivců a pro záložníka Šimona Faltu (1993) také první nominaci do národního týmu! Na předchozí sraz byl Falta v listině náhradníků, nyní už ho trenér Karel Jarolím povolal to mužstva! SK Sigma Olomouc má reprezentanta po čtyřech letech.

„Samozřejmě z toho mám velkou radost! Je to příjemný pocit. Věděl jsem to, ještě než jsem došel do šatny. Ale určitě to pro mě bylo příjemní překvapení,“ řekl Šimon Falta, který byl na předchozí repre sraz v listině náhradníků. „Doufal jsem, že se tam jednou dostanu. Nevěděl jsem, že to bude takhle brzo, ale určitě jsem moc rád,“ podotkl. „Musím říct, že šlapeme jako mančaft, bez toho aniž by se dařilo ostatním, tak se samozřejmě nebude dařit ani mně,“ uvedl Falta.

„Jistěže nás to těší. Je to ocenění ne jenom pro hráče samotného, ale také pro celý klub, pro Sigmu Olomouc. A je to důsledkem vstupu do první ligy, zásluha výsledků týmu, způsobem hry, kterým se prezentujeme. To má všechno návaznost. A jsme rádi, že si toho někdo všiml, že to celé naše dosavadní podzimní působení v první lize bylo takto oceněno,“ řekl Ladislav Minář, sportovní manažer SK Sigma Olomouc. Rok se s rokem sešel a na Andrově stadionu se řeší jiné starosti, než loni touto dobou. „Když to srovnáme, tak před rokem to bylo sportovně velmi špatné, image hráčů a jejich hodnota také. A sejde se rok s rokem a máme z toho kádru, který před rokem začal hrát neúspěšně druhou ligu, reprezentant,“ uvedl Minář. Reprezentace je ovšem pro hráče vždy dobrým zviditelněním. „Šimona máme dlouhodobě pod smlouvou, má ji do roku 2019 a je to jeden z těch, se kterými začneme předčasně jednat o prodloužení smlouvy. Není otázka to, že bychom měli uvažovat o jeho odchodu,“ podotkl.

Nominaci hráče do národního týmu je vyznamenáním a odměnou pro celý klub. „Hráče dělá hlavně tým, a zase naopak hráč pracuje ve prospěch týmu. Konkrétně v případě Šimona se to jen potvrzuje. Myslím, že prošel určitou proměnou v myšlení, v přístupu, pracuje tvrdě každý trénink a v zápasech se mu to vrací,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek. „Je to pro něj, ta nominace, zasloužená odměna,“ podotkl.

Kouč Jílek má zkušenost se zahraničním fotbalem, ať už jako trenér u národních týmů, nebo z působení ve Spartě Praha. Je tedy podle něj Šimon Falta už výkonností na úrovní srovnatelné s top fotbalem? Aby se na reprezentační úrovni dokázal prosazovat pravidelně? „Nejdřív musí postupnými kroky. Dnes má první nominaci v ruce, je potřeba, aby vůbec poznal, jak nároďák funguje. Pro něj to bude nové, i když předtím absolvoval nějaké srazy s jedenadvacítkou. Je to přece jen jiná úroveň, jiná úroveň hráčů, jiný servis. Samozřejmě určitě dobrá zkušenost. A pak ta vlastní konfrontace  - myslím si, že dneska má předpoklady na to, aby se mohl konfrontovat s těmi zahraničními hráči. Pak už je to jenom otázka toho, co dokáže na hřišti ukázat, jestli bude natolik silný v hlavě, aby prodal svoje přednosti,“ řekl Jílek.

Reprezentant v týmu, to by mělo být další lákadlo pro fanoušky fotbalu na Hané. „To jde ruku v ruce. Tím, že se prezentujeme tak, jak se prezentujeme a máme ten bodový zisk, myslím, že je tam herní atraktivita, které je podložena hlavně individuálními výkony hráčů, tak to je pro olomouckého fanouška určitě zajímavé. Už tady dlouho nebyl reprezentanta v nominaci z kádru. A třeba to pro příště nemusí zůstat jenom u Šimona,“ řekl Jílek.
A tým - další aktuality:

Václav Jemelka prodloužil smlouvuVáclav Jemelka prodloužil smlouvu
| 18.12.2018
Program zimní přípravy SK Sigma OlomoucProgram zimní přípravy SK Sigma Olomouc
| 18.12.2018
Punčování SK Sigma a Navarafoto již ve středuPunčování SK Sigma a Navarafoto již ve středu
| 17.12.2018
SK Sigma U 19 bude hrát proti LyonuSK Sigma U 19 bude hrát proti Lyonu
| 17.12.2018
Jílek: Z  výkonu mám dobrý dojemJílek: Z výkonu mám dobrý dojem
| 17.12.2018
Jemelka: Chtěli jsme vyhrát, ale remízu beremeJemelka: Chtěli jsme vyhrát, ale remízu bereme
| 15.12.2018
Jílek: Nedotáhli jsme finální fáziJílek: Nedotáhli jsme finální fázi
| 15.12.2018
Pozitivum je, že jsme zpevnili obranu, řekl BuchtaPozitivum je, že jsme zpevnili obranu, řekl Buchta
| 15.12.2018
V Ostravě bez branek. Sigma vybojovala bodV Ostravě bez branek. Sigma vybojovala bod
| 14.12.2018
Sestava SK Sigma proti OstravěSestava SK Sigma proti Ostravě
| 14.12.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná