Aktuality

Záložník Šimon Falta je v reprezentaci!

Záložník Šimon Falta je v reprezentaci!

26.09.2017 / A tým

Povedený vstup týmu SK Sigma Olomouc do soutěžního ročníku 2017/2018 nezůstal bez povšimnutí. Dobré výkony mužstva s sebou přinesly samozřejmě i dobré výkony jednotlivců a pro záložníka Šimona Faltu (1993) také první nominaci do národního týmu! Na předchozí sraz byl Falta v listině náhradníků, nyní už ho trenér Karel Jarolím povolal to mužstva! SK Sigma Olomouc má reprezentanta po čtyřech letech.

„Samozřejmě z toho mám velkou radost! Je to příjemný pocit. Věděl jsem to, ještě než jsem došel do šatny. Ale určitě to pro mě bylo příjemní překvapení,“ řekl Šimon Falta, který byl na předchozí repre sraz v listině náhradníků. „Doufal jsem, že se tam jednou dostanu. Nevěděl jsem, že to bude takhle brzo, ale určitě jsem moc rád,“ podotkl. „Musím říct, že šlapeme jako mančaft, bez toho aniž by se dařilo ostatním, tak se samozřejmě nebude dařit ani mně,“ uvedl Falta.

„Jistěže nás to těší. Je to ocenění ne jenom pro hráče samotného, ale také pro celý klub, pro Sigmu Olomouc. A je to důsledkem vstupu do první ligy, zásluha výsledků týmu, způsobem hry, kterým se prezentujeme. To má všechno návaznost. A jsme rádi, že si toho někdo všiml, že to celé naše dosavadní podzimní působení v první lize bylo takto oceněno,“ řekl Ladislav Minář, sportovní manažer SK Sigma Olomouc. Rok se s rokem sešel a na Andrově stadionu se řeší jiné starosti, než loni touto dobou. „Když to srovnáme, tak před rokem to bylo sportovně velmi špatné, image hráčů a jejich hodnota také. A sejde se rok s rokem a máme z toho kádru, který před rokem začal hrát neúspěšně druhou ligu, reprezentant,“ uvedl Minář. Reprezentace je ovšem pro hráče vždy dobrým zviditelněním. „Šimona máme dlouhodobě pod smlouvou, má ji do roku 2019 a je to jeden z těch, se kterými začneme předčasně jednat o prodloužení smlouvy. Není otázka to, že bychom měli uvažovat o jeho odchodu,“ podotkl.

Nominaci hráče do národního týmu je vyznamenáním a odměnou pro celý klub. „Hráče dělá hlavně tým, a zase naopak hráč pracuje ve prospěch týmu. Konkrétně v případě Šimona se to jen potvrzuje. Myslím, že prošel určitou proměnou v myšlení, v přístupu, pracuje tvrdě každý trénink a v zápasech se mu to vrací,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek. „Je to pro něj, ta nominace, zasloužená odměna,“ podotkl.

Kouč Jílek má zkušenost se zahraničním fotbalem, ať už jako trenér u národních týmů, nebo z působení ve Spartě Praha. Je tedy podle něj Šimon Falta už výkonností na úrovní srovnatelné s top fotbalem? Aby se na reprezentační úrovni dokázal prosazovat pravidelně? „Nejdřív musí postupnými kroky. Dnes má první nominaci v ruce, je potřeba, aby vůbec poznal, jak nároďák funguje. Pro něj to bude nové, i když předtím absolvoval nějaké srazy s jedenadvacítkou. Je to přece jen jiná úroveň, jiná úroveň hráčů, jiný servis. Samozřejmě určitě dobrá zkušenost. A pak ta vlastní konfrontace  - myslím si, že dneska má předpoklady na to, aby se mohl konfrontovat s těmi zahraničními hráči. Pak už je to jenom otázka toho, co dokáže na hřišti ukázat, jestli bude natolik silný v hlavě, aby prodal svoje přednosti,“ řekl Jílek.

Reprezentant v týmu, to by mělo být další lákadlo pro fanoušky fotbalu na Hané. „To jde ruku v ruce. Tím, že se prezentujeme tak, jak se prezentujeme a máme ten bodový zisk, myslím, že je tam herní atraktivita, které je podložena hlavně individuálními výkony hráčů, tak to je pro olomouckého fanouška určitě zajímavé. Už tady dlouho nebyl reprezentanta v nominaci z kádru. A třeba to pro příště nemusí zůstat jenom u Šimona,“ řekl Jílek.
A tým - další aktuality:

Příprava pokračuje, zítra hrajeme s OrenburgemPříprava pokračuje, zítra hrajeme s Orenburgem
| 27.01.2020
Včera výhra nad Karabachem, dnes volnější programVčera výhra nad Karabachem, dnes volnější program
| 26.01.2020
Soustředění zahájila Sigma úspěšně. Karabach porazila 3:1Soustředění zahájila Sigma úspěšně. Karabach porazila 3:1
| 25.01.2020
Sigma se připravuje na KarabachSigma se připravuje na Karabach
| 24.01.2020
Předprodej na Spartu začíná ve středuPředprodej na Spartu začíná ve středu
| 24.01.2020
Sigma poprvé trénovala v TureckuSigma poprvé trénovala v Turecku
| 23.01.2020
Sigma odcestovala na soustředění v TureckuSigma odcestovala na soustředění v Turecku
| 22.01.2020
Václav Pilař se zapojí do přípravy „A“ mužstvaVáclav Pilař se zapojí do přípravy „A“ mužstva
| 19.01.2020
Druhý zápas s Trnavou vítězný. Prosadili se mladíciDruhý zápas s Trnavou vítězný. Prosadili se mladíci
| 18.01.2020
V prvním duelu s Trnavou Sigma výrazně lepší, rozhodla efektivitaV prvním duelu s Trnavou Sigma výrazně lepší, rozhodla efektivita
| 18.01.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná