Sigma zvítězila nad Trnavou

28.01.2017 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc hrál dnes přípravné utkání v Seredi proti Spartaku Trnava. Hanáci čtvrtý tým průběžné tabulky slovenské nejvyšší soutěže porazili o dvě branky. V prvním poločase skóroval Tomáš Zahradníček, ve druhém Lukáš Buchvaldek.

V olomoucké sestavě pro zranění nebo nemoci chyběli stoper Aleš Škerle, záloníci Jakub Plšek a Jakub Petr a útočníci Václav Vašíček s Jakubem Yunisem. Znovu nastoupili středopolaři Martin Antl z béčka a testovaný ghanský hráč Emmanuel Antwi.

Sigma začala zápas hned od úvodu v ostrém tempu, neustále napadala rozehrávku soupeře. A byla nebezpečná. V 5.minutě se protáhl do vápna Houska, jeho střelu z úhlu vytáhl trnavský brankář na roh. O šest minut později už kapituloval. Vepřek poslal zleva přesný míč před bránu a Zahradníček z plného běhu trefil nechytatelně – 0:1. Hosté byli aktivnější i nebezpečnější, ještě do poločasu mohli navýšit náskok. Ale dvě tutovky Manzii gólem neskončily.

Sestřih z utkání

Dvě minuty po pauze se do tutovky dostal Chorý, na jeho obstřel ze strany brankář neměl nárok, ale pomohlo mu břevno. S aktivitou Sigmy měli domácí potíže, naopak hostující defenziva mnoho zásadního řešit nemusela. Výsledek mohl potvrdit patnáct minut před koncem Chorý, ale po standardce z malého vápna minul. Druhé, zasloužené, branky se Sigma přece jen dočkala. Sedm minut před koncem se krásně do šibenice trefil Buchvaldek.

„Dneska jsem spokojený. Podmínky nebyly vůbec jednoduché, nemyslím tu zimu, ale terén, který byl po stranách hodně zmrzlý, ani rozměry nebyly takové, jaké měly být. Takže jsem spíš čekal, že to bude bojovnější utkání. Vypořádali jsme se s tím velmi dobře a zaslouženě zvítězili,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Trenér Václav Jílek po utkání

Další zápas hraje Sigma doma na umělce proti Ružomberoku v sobotu 4. února (13.00).

Spartak Trnava – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1)

Branky: 11. Zahradníček, 83. Buchvaldek.
Spartak Trnava: Jakubech - Kadlec, Hladík, Godál, Janso - Greššák, Tóth (46. Bello) - Jirka (75. Gagnon), Košťál (45. Mihálik), Čonka - Dubec (46. Schranz). Trenér Miroslav Karhan.
SK Sigma: 1. poločas: Buchta – Hála, Radaković, Šindelář, Vepřek – Zahradníček, Houska, Antl, Antwi, Falta – Manzia. 2. pol.: Buchta – Sladký, Štěrba, Radaković, Jemelka – Manzia (60. Látal), Houska, Habusta, Falta (60. Vichta) – Chorý, Buchvaldek. Trenér Václav Jílek.