Sigma prohrála s Trnavou

28.06.2017 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc sehrál dnes přípravné utkání proti Trnavě v Rakvicích. Hanáci soupeři podlehli o dvě branky. V dresu Sigmy pro lehká zranění scházeli David Houska, Michal Obročník, Pavel Moulis, Jiří Texl a, také Tomáš Chorý, který má po evropském šampionátu ještě dovolenou. Naopak poprvé za Sigmu nastoupili útočník Zdeněk Linhart a stoper Roman Polom, kteří míří do klubu na roční hostování s opcí. Jedinou naši branku dal venezuelský záložník Antonio Romero, který je v klubu na zkoušce.

Zápas se hrál za trošku nezvyklých klimatických podmínek. Mimo velkého vedra byl také poměrně silný nárazový vítr, který si chvílemi dělal s fotbalem, co se mu zlíbilo. Takže z obou stran nebylo k vidění mnoho pohledných akcí, hra byla hodně nepřesná. Trnava po prvním poločase vedla, když se jí podařilo potrestat chybu v olomoucké defenzivě. Srovnáno mohlo být krátce po přestávce. Branka Radakoviče sice byla moc pěkná, ale pro ofsajd neplatila. Pak spálili šance Buchvaldek, Manzia a Plšek. Chvíli poté chytil brankář Buchta čistý gól a v 59. minutě na druhé straně pěkný průnik nezakončil včasnou střelou Jemelka. O čtyři minuty později vyzrál přírodní vliv nad olomouckým brankářem, jistý balon z rukavic unesl vítr do sítě. Pak mohl snížit Plšek, ale v dobré pozici mu sjel míč z nohy. V 74. minutě se před bránou Spartaku prosadil krásně Romero a bylo to 1:2. Devět minut před koncem bylo k vyrovnávacímu gólu blízko, hosté přečkali zakončení Romera, Jemelky, následný závar i rohový kop. A nedáš-dostaneš, to je věc, co ve fotbale většinou platí, dvě minut před koncem přidal Spartak třetí branku. Byť Sigmu výrazně ve druhé půli nepřehrával, dokázal být produktivní.

„V prvním poločase jsme, myslím si, nenaplnili vůbec nic z toho, co jsme chtěli. Jedna věc je to, že hraje nějaká sestava, že něco zkoušíme, že tam nejsou hráči, kteří mají nějakou součinnost, ale druhá věc je, co jsme do toho schopni dát. A chyběl tam pohyb, agresivita, aktivita, obrovsky. Beru v potaz, že máme něco za sebou a jsme v tom prvním bloku, kdy je víc kondice, ale hlavně ten první poločas tam bylo strašně málo nasazení a odhodlání. Druhý poločas byl výrazně lepší, tam jsme i byli lepším týmem. Nicméně tolik brankových příležitostí jsme si nevypracovali a soupeři jsme tím druhým laciným gólem nabídli vedení o dvě branky a už to bylo těžší. Určitě si myslím, že to je zápas k zamyšlení,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek, který se po EURU U 21 vrátil zpět dnes.

SK Sigma Olomouc – Spartak Trnava 1:3 (0:1)

Branka: 74. Romero. Rozhodčí: Mrázek.
SK Sigma: 1. poločas: Reichl - Sladký, Škerle, Štěrba, Vepřek - Hála, Javorek, Kalvach, Ambrozek, Falta - Linhart. 2. pol.: Buchta – Antl, Radaković, Polom, Jemelka – Zahradníček, Plšek, Javorek, Romero, Buchvaldek – Manzia. Trenér Václav Jílek.

| 23.09.2017
Bylo to dobré utkání i pro diváka, řekl JílekBylo to dobré utkání i pro diváka, řekl Jílek
Sigma má další body, zápas rozhodl PlšekSigma má další body, zápas rozhodl Plšek