1. kolo SK Sigma Olomouc vs SK Slavia Praha 22. 7. 2018. v 18:00 Sleva -10% pro fanoušky

Pětatřicet let od prvního zápasu v první lize

29.08.2017 / A tým

V neděli to bylo přesně pětatřicet let, co olomoucká Sigma odehrála první zápas v nejvyšší soutěži. Na Stadion míru tehdy dorazilo plno diváků i přesto, že byl duel vysílán v přímém přenosu Československou televizí.

Premiérový zápas v nejvyšší soutěže hrála Sigma v pátek 27. srpna 1982 doma proti Nitře. Hanáci vedli od 59. minuty, to dal branku záložník Jiří Navrátil. O deset minut později brankář Jiří Doležílek zneškodnil pokutový kop. Sigma měla v utkání jasnou převahu, například pomět rohových kopů byl 18:4, ale nakonec výhru v premiéře smolně ztratila pár minutek před koncem.

Sigma ZTS Olomouc – Plastika Nitra 1:1 (0:0)

Branky: 59. Navrátil – 87. Borko. Rozhodčí: Pelíšek. Diváci: 12 000.
SK Sigma: Doležílek – Jar. Fiala, Palička, Mrázek, Vyskočil – Jiří Fiala (77. Kalvoda), Kučerňák, Navrátil, Čížek – Jegla (84. Uličný), Juřica. Trenér Dočkal.