Povedený start, Falta trefil tři body

30.07.2017 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc vstoupil do nového soutěžního ročníku výtečně. Hanáci vyhráli v Mladé Boleslavi dva k jedné, když obě branky dal v prvním poločase Šimon Falta. V sobotu hraje Sigma doma proti Liberci, vstupenky už jsou v prodeji.
Sigma cestovala k utkání bez několika hráčů. Scházeli rekonvalescenti brankář Štěpán Spurný a útočník Václav Vašíček, pro svalové zranění obránce Martin Hála. Hrát nemohl stoper Roman Polom, který je na Hané na roční hostování s opcí právě z Mladé Boleslavi, další stoper Jan Štěrba byl hrát za juniorku.

K prvním zápasům v nejvyšší soutěži v základní sestavě nastoupili stoper Václav Jemelka, obránce Martin Sladký a záložník Lukáš Kalvach. Sigma do utkání vstoupila dobře a měl první velkou šanci v utkání. Po centru Zahradníčka zleva zakončoval zhruba na osmi metrech z voleje Chorý, ale přestřelil. Boleslav se v prvním poločase spoléhala jen na brejky, ty se hostům podařilo bez větší potíží chytat. Ve 22. minutě přišla další dobrá možnost Sigmy, zleva odcentroval po dobré kombinaci Falta, před bránou ale volný Plšek na balon nedoskočil. Domácí se dostali do několika nebezpečných situací, ale až na jednu výjimku nemusel brankář Buchta zasahovat. A v závěru poločasu Sigma udeřila. Ve 37. minutě šel po pasu Radakoviće sám z pravé strany na brankáře Falta a krásným obstřelem poslal náš tým do vedení – 0:1. Pak moc nechybělo k tomu, aby po centru Vepřka k zakončení Plškovi, ale zase mu kousek k hlavičce chyběl. Ještě do šatny Sigma náskok navýšila. Plšek krásně uvolnil Faltu, který střelou k levé tyčce skóroval – 0:2.

Po první půlce tedy bylo jasné, jak by se mohla vyvíjet ta druhá. Že Sigma bude hlídat náskok a chtít přidat třetí branku z brejku, a z druhé strany domácí přidají ve snaze zápas ještě zdramatizovat. Brankář Buchta musel zasahovat proti střele Chramosty, ten samý hráč pak zakončil nepřesně. V 58. minutě měl zajímavou šanci Mareš, ale vystřelil tak vysoko, že Buchta ani nemusel reagovat. Ale svoje šance měla také Sigma. V 70.minutě střílel z hranice šestnáctky nad Plšek. O osm minut později se k zakončení protáhl do vápna Chorý, ale rána mu nesedla, zamířil jen tam, kde čekal připravený gólman. Domácí se podařilo čtyři minuty před koncem řádné hrací doby po rohovém kopu snížit. V 88. minutě se pak prosmýkl do dobré šance Manzia, ale jeho střela skončila jen v koši brankáře. V nastaveném čase pak Hanáci přežili velký závar, i s pokusem o nasimulovanou penaltu, který zůstal jen tak, ale na výhře už to nemohlo nic změnit.

FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 1:2 (0:2)

Branky: 86. Komličenko - 37. a 45.+2 Falta. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Pospíšil. ŽK: Fabián, Jánoš, Matějovský - Chorý, Radakovič, Houska, Manzia. Diváci: 3577.

Ml. Boleslav: Diviš - Fabián, Da Silva, Čmovš, Fleišman - Rada (46. Komličenko) - Jánoš (77. Ljovin), Matějovský, Mareš, Chramosta - Mebrahtu (65. Magera). Trenér: Uhrin ml.
SK Sigma Olomouc: Buchta - Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček (64. Moulis), Houska (90. Texl), Plšek (82. Manzia), Falta - Chorý. Trenér: Jílek.

| 23.08.2017
Čtyři hráči prodloužili smlouvu v SK SigmaČtyři hráči prodloužili smlouvu v SK Sigma
Předprodej na utkání Sigma vs. Slavia v plném prouduPředprodej na utkání Sigma vs. Slavia v plném proudu
Jiří Texl, další odchovanec SK Sigma mezi elitouJiří Texl, další odchovanec SK Sigma mezi elitou
| 22.08.2017
Hráči SK Sigma jako hosté jindeHráči SK Sigma jako hosté jinde
Šimon Falta je mezi náhradníky reprezentaceŠimon Falta je mezi náhradníky reprezentace
Je potřeba si toho vážit, řekl trenér JílekJe potřeba si toho vážit, řekl trenér Jílek
| 21.08.2017
Začal předprodej na utkání SK Sigma vs. SlaviaZačal předprodej na utkání SK Sigma vs. Slavia
Dvakrát Texl, jednou Houska a bylo hotovoDvakrát Texl, jednou Houska a bylo hotovo