1. kolo SK Sigma Olomouc vs SK Slavia Praha 22. 7. 2018. v 18:00 Sleva -10% pro fanoušky

Aktuality

Jílek: Bylo to zasloužené vítězství

Jílek: Bylo to zasloužené vítězství

01.07.2018 / A tým

Před rokem fotbalisté SK Sigma Olomouc v Rakvicích se Spartakem Trnava prohráli jedna tři. Teď bylo všechno jinak, na stejném hřišti Modrá lavina po velmi dobrém výkonu úřadujícího mistra Slovenska jasně přehrávala a zvítězila tři k nule. „Myslím si, že to bylo zasloužené vítězství. I ten poměr branek je vyústěním toho, co se dělo na hřišti,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jak hodnotíte utkání proti Trnavě? Slovenského mistra jste porazili možná až překvapivě hladce.
Myslím si, že to bylo zasloužené vítězství. I ten poměr branek je vyústěním toho, co se dělo na hřišti. Kromě možná prvních deseti patnácti minut, kdy jsme nebyli úplně dobře v tom zápase, tam jsme dostatečně dobře nekontrolovali balon. Ale potom už jsme utkání kontrolovali. A možná mohli dát i branek více.

Dělá vám takový výkon radost?
Dobrý výkon mi udělá vždycky radost. Bez ohledu na to, jestli jsme na začátku, v půlce nebo na konci přípravy. Myslím si, že je to dobrý předpoklad pro další práci a pro sebevědomí hráčů.

Čekal jste, že až o tolik předčíte Trnavu?
Nedokážu posoudit, v jaké fázi přípravy se nachází soupeř. Nicméně za nějakých osm devět dní předkolo Ligy mistrů, takže už budou v té finální části. My jsme tam neměli úplně jednoduchý tří čtyřdenní blok. Možná tomu bych přisuzoval ten pomalejší vstup do utkání. Ale potom se z toho kluci dostali. Máme tam dnes hráče, kteří jsou schopni kontrolovat balon velmi dobře, jsou na míči silní a jsou zároveň poctiví do defenzivy. Myslím, že to byl velmi slušný výkon.

První dvě branky byly hodně podobné, padly po centrech.
Pokud se obrana otevře, protihráči nejsou dostatečně blízko, nemají zavřené ty nebezpečné prostory, tak nechceme předržovat balon. A musí tam jít kvalitní centr. Kuba Yunis to tam dvakrát perfektně uklidil, takže spokojenost.

Jakub Yunis bojuje o místo. Cítíte to z něj?
Možná má větší vnitřní motivaci. Popasoval se s tím tentokrát dobře, dneska to zvládl, máme před sebou ještě další zápasy.

Vítězství je možná o to cennější, že chyběli Václav Jemelka a Jakub Plšek, kteří jsou prakticky jasnými členy základní sestavy. I přesto jste mistra Slovenska k ničemu nepustili.
Dnes to mužstvo má sílu. Má sílu na dalších pozicích. Opět předvedl velmi dobrý výkon Jirka Texl, ale i další hráči. Je tam patnáct šestnáct hráčů, chceme mít tu základnu širší, zápasů bude hodně. V sobotu i další hráči odvedli kus práce a ukázali kvalitní výkon.

Což je pokrok, protože ještě třeba před přibližně rokem se říkalo, že kádr Sigma nemá zase tak široký. Postupem času se zlepšují?
Ti hráči jsou stejní. Nikdo nám tady dramaticky nepřibývá. Ale nějakým způsobem musí růst, jinak bychom tady asi byli zbyteční, kdyby byli pořád stejné. Pracují velmi dobře a začíná se jim vracet. Dostávají se blíž k těm, kteří byli pravidelnými členy základní sestavy. Je vidět, že i tu konkurenci zvyšují. Což je dobře, hráče to motivuje.

Vždycky říkáte, že je velmi důležité hrát poctivě dozadu, což proti Trnavě fungovalo dobře.
Tak ono to fungovat muselo. Protože po tom zápase s Třincem jsem byl na hráče maličko zlý. Byť je to příprava, tak jsme si tam prostě neplnili obranné úkoly tak, jak jsme měli, pouštěli jsme soupeře do hodně situací, myslím si naprosto zbytečně a lehkovážně. A odpověď celého týmu byla v sobotu jednoznačná. Jestli si soupeř vytvořil jednu situaci, jinak jsme byli velmi poctiví, kluci to zvládli výborně.

Stopeři Roman Polom a Jan Štěrba, to už jsou hráči, co jsou ostřílení, zkušenější. Ale opět výborný výkon předvedl Jan Kotouč, který toho tolik ještě odehráno nemá. Zase ukázal, že je v kádru oprávněně.
Honza Kotouč byl v loňské sezoně v pozici čtvrtého stopera. Ve všech zápasech, když nastoupil za juniorku, k tomu přistupoval vždycky velmi odpovědně, předváděl velmi slušnou výkonnost. Myslím, že to je další hráč, který maličko překračuje takového to vnitřní očekávání z minulosti. Pracuje na sobě, což je strašně důležité, poslouchá, snaží se na hřišti plnit to, co mu říkáme. A zase ukázal, ať už z levé nebo z pravé pozice, že je to hráč, na kterého můžeme sázet.
A tým - další aktuality:

Shrnutí přípravy SK Sigma OlomoucShrnutí přípravy SK Sigma Olomouc
| 15.07.2018
Sigma v generálce s jasnou výhrouSigma v generálce s jasnou výhrou
| 13.07.2018
Sigma hraje poslední zápas bez divákůSigma hraje poslední zápas bez diváků
| 12.07.2018
SK Sigma tužil partu na paintballuSK Sigma tužil partu na paintballu
| 11.07.2018
Sigma podruhé v přípravě prohrálaSigma podruhé v přípravě prohrála
| 10.07.2018
Ve středu začíná předprodej na první zápas SigmyVe středu začíná předprodej na první zápas Sigmy
| 10.07.2018
Sigma na úvod s remízouSigma na úvod s remízou
| 08.07.2018
Tým SK Sigma vyrazil na soustředěníTým SK Sigma vyrazil na soustředění
| 06.07.2018
Sigmu čekají v Polsku tři zápasySigmu čekají v Polsku tři zápasy
| 05.07.2018
Trenér Václav Jílek před herním soustředěnímTrenér Václav Jílek před herním soustředěním
| 05.07.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná