Aktuality

Je to motivace do další práce, řekl Houska

Je to motivace do další práce, řekl Houska

01.09.2018 / A tým

Doma na Andrově stadionu i ve španělské odvetě patřil záložník David Houska k nejlepším hráčům SK Sigma Olomouc na hřišti. Hanáci v Seville domácí FC dokázali i při prohře nula tři přestřílet, no a velký podíl na tom měl i David, který neúnavně rozjížděl ofenzivní akce.

Sigma v Seville prohrála, v poháru končí. Jaké to bylo?
Zážitek to byl krásný. Vůbec ta kulisa, hrát na takovém stadionu. Jenom mě mrzí, že jsme třeba nevstřelili alespoň jednu branku, to bychom pak byli určitě trošku veselejší.

Jaké to bylo utkání, V úvodu jste možná byli trošku nervóznější?
Ano, Zbytečně jsme tam kazili. S takovým soupeřem si nemůžeme dovolit ztrácet každý druhý třetí balon. Z toho pramenily jejich brejky a góly.

Taková utkání jsou i o tom, že pokud přijde nějaká šance, měla by se využít. Vy jste měl v prvním poločase možnost ke vstřelení gólu, to byla velmi zajímavá střela.
Měl to být gól. Chtěl jsem to utáhnout placírkou brankáři po levé ruce, ale bohužel mi to trošku sjelo. Nešlo to moc vedle, ale škoda, že to tam nezapadlo.

Projevil se rozdíl v kvalitě Sigmy a Sevilly?
Ano. Na balonu byli skvělí všichni hráči soupeře. Neztratí skoro žádný míč, dokážou si poradit i v těžké situaci. V tom byl asi největší rozdíl.

Nastoupila Sevilla s trošku větším nadšením, zápalem a odhodláním než v prvním utkání v Olomouci?
Těžko říct. Na druhou stranu asi se dalo čekat, že doma budou hrát aktivněji a trošku na nás vletí. Měli jsme se s tím začátkem popasovat lépe, trošku více podržet balon, nepustit je tolik do hry.

Co člověku běží hlavou, když v takovém kotli prohrává v pětadvacáté minutě nula dva?
Je to hrozně nepříjemné. Ale i tak by měl mít každý ještě motivaci s tím něco udělat. Takový zápas se nehraje každý den, takže i přesto bylo nutné tam nechat všechno, i když jsme prohrávali nula dva.

Nastoupil jste s novou stoperskou dvojící, jak se s ní za zády hrálo?
Kluci to měli těžké. Měli takový křest ohněm. Nechci je vůbec kritizovat, některé těžké situace zvládli velmi dobře. Myslím, že to zvládli určitě slušně.

Štve vás hodně, že se nepovedlo dát branku? Bylo vidět, že Sigma chce skutečně gól dát, byli jste stále aktivně, pak hráli v závěru v Seville na dva útočníky.
Hodně nás to mrzí, už kvůli fanouškům, kteří do Sevilly jeli. Celkově by to vypadlo lépe, měli bychom trošku radost. Škoda, že nám to tam nespadlo.

Jak hodnotíte vystoupení Sigmy v Evropské lize?
Obrovský zážitek. Oba ty dvojzápasy, obrovské zkušenosti. Jenom mě mrzí, že nepokračujeme dál. Hrát tato utkání, to je svátek.

V čem je pro vás osobně přínos takových zápasů?
Třeba s takovou kulisou se v české lize nepotkáte. A pak tak kvalita. Doma jsme si ověřili, že to můžeme zvládat, v Seville už to tak moc dobré nebylo. Ale ty zápasy jsou velkou motivací do další práce. Musíme se od toho odrazit.

Zmínil jste kulisu, jaké to bylo na hřišti při nástupu, když ten zaplněný kotel zpíval hymnu?
Byl to hukot, mazec. Asi to na každého působí individuálně. Jestli můžu mluvit za sebe, tak mě to nabudilo. Těšil jsem se na ten zápas hodně. Byl to obrovský zážitek.

Zvedne vám sebevědomí to, že jste se v práci s míčem a rychlostí dokázal s domácími srovnat?
Určitě ten domácí zápas se nám dařil všem, tam jsme cítili, že s nimi můžeme hrát. V odvetě jsem také v některých věcech cítil, že se jim vyrovnám. Je to určitě potěšující, ale nedostatky tam určitě jsou, takže musím dál pracovat. Někdy ztrácím v soubojích, když má protihráč o dvacet kilo víc, ale zase musím využít jiných předností a na slabinách pracovat.

Po svátku vás čeká v neděli doma zápas proti Bohemians.
Ano. Musíme zase přepnout. V lize to zatím není vůbec dobré. Musíme zregenerovat a ten zápas zvládnout za každou cenu. Utkání ve čtvrtek stálo hodně sil, bylo velké dusno. Musíme zregenerovat a nachystat se dobře na Bohemku.
A tým - další aktuality:

Příprava v Bohdanči bez vítěze. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1Příprava v Bohdanči bez vítěze. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1
| 08.08.2020
Sigma zná termíny prvních dvou zápasů ve FORTUNA:LIZESigma zná termíny prvních dvou zápasů ve FORTUNA:LIZE
| 06.08.2020
Dobrá zpráva! Zranění Víta Beneše není vážnéDobrá zpráva! Zranění Víta Beneše není vážné
| 06.08.2020
Sezónu 2020/2021 zahájí Sigma doma s LibercemSezónu 2020/2021 zahájí Sigma doma s Libercem
| 05.08.2020
První prohra v přípravě. Sigma podlehla Brnu 0:2První prohra v přípravě. Sigma podlehla Brnu 0:2
| 05.08.2020
Do Sigmy přichází chorvatský útočník Dominik RadičDo Sigmy přichází chorvatský útočník Dominik Radič
| 04.08.2020
Pozor změna! Proti Brnu budeme hrát na Andrově stadionuPozor změna! Proti Brnu budeme hrát na Andrově stadionu
| 04.08.2020
Zifčák: Konkurenci vnímám. I tak chci ukázat, že na to mámZifčák: Konkurenci vnímám. I tak chci ukázat, že na to mám
| 04.08.2020
Trenér Látal: V přípravě zatím nezvolnímeTrenér Látal: V přípravě zatím nezvolníme
| 03.08.2020
Sigma byla blízko výhry. S Trnavou nakonec remizovala 1:1Sigma byla blízko výhry. S Trnavou nakonec remizovala 1:1
| 01.08.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná