Aktuality

Sigma U 9 veze druhé místo

Sigma U 9 veze druhé místo

02.05.2018 / Sportovní třídy

Ve státní svátek 1. května se ročník SK Sigma Olomouc U 9 účastnil velmi silně obsazeného, mezinárodního turnaje v Písku. Turnaj byl odehrán v jednom dni, za účasti těch nejlepších mužstev české a slovenské fotbalové scény. Pro představu vyjmenuji některé týmy ze všech 16 účastníků, jako například Spata Praha, Slavia Praha, Zbrojovka Brno, Táborsko, Dukla Praha, České Budějovice, Bohemians Praha, Žilina, Trenčín atd.

Naši borci měli dopoledne nelehký úkol postoupit ze skupiny s co nejlepšího umístění, aby si mohli zahrát popřípadne o medaile, protože jen vítězové všech skupin postupovali do  zlaté tabulky. Po remíze s Trenčínem 4:4 následovala těsná a hlavně  poctivě odpracovaná výhra nad  Českými Budějovicemi 4:3 a rozhodovalo se tedy v duelu mezi Sigmou a Žilinou o postupu mezi nejlepší čtverku turnaje, protože silný slovenský tým měl za sebou už dvě jasné výhry, tzn. měli jsme vše ve svých rukou. Po začátečním tlaku ze strany Žiliny, kdy nás nejednou podržel gólman Kolář a na hranici obětavosti hrající obrana, se začal probouzet i ofenzivní val. Ten se nakonec probudil dočista a tak se najednou utkání dostalo jen a jen do naší režie, které jsme zvládli v poměru 5:0 pro nás.

A jak to bývá nejen u těchto ročníků, sebevědomí šlo raketově vzhůru. Teď jsme se mohli těšit na konfrontaci s asi nejlepšími týmy v republice, protože Sparta Praha, Slavie Praha a velmi šikovné Táborsko, které mezi ne určitě patří. Rozlosovani nám přidělilo jako prvního soupeře tým z Táborska. Neměli jsme tušení, s čím na nás vyrukují. Ono to bylo ve výsledném efektu asi jedno, protože naši borci byli na vítězné vlně a v poměru 4:2 pro nás ,jsme je celkem přesvědčivě porazili. Přišel asi jeden z nejhezčích zápasů a to se Slavií. Toto utkání jsme statečně odehráli a až třetí  gól na 3:1 do naší sítě utnul Sigmacký odpor. Ale nechci tím říct, že bychom zbytek utkání vypustili, spíš se Slavie uklidnila. Musím uznat, že kluci ze Slavie byli silnější na míči , i po taktické stránce vyspělejší. Myslím, že se s námi docela zapotili a příští konfrontaci nebudou považovat za lehkou záležitost.

Nakonec jsme si udělali asi největší radost a to výhrou nad favorizovanou Spartou Praha v poměru 4:3, která nás posadila na druhé místo hned za Slavií.

„Když zhodnotím celý turnaj po fotbalové stránce, tak mě příjemně překvapila skutečnost, že hra našeho týmu, nehledě na výsledky a konečné dosažení stříbra, byla na tak vysoké úrovni, jak po stránce individuální, tak po stránce taktické. To nám všem vlilo čerstvou krev do žil a dalo nám to chuť dále pracovat nejen na hráčích, ale i na nás samotných. Ještě bych chtěl vypíchnout naše individuální úspěchy a to nejlepšího brankáře celého turnaje Vikiho Koláře, nejlepšího hráče našeho týmu Petra Klanicy, i když úplně stejně by si to zasloužili minimálně další čtyři hráči a nakonec jsme sebrali cenu i pro nejlepší fanoušky turnaje a to musím říci klobouk dolů, jak naše borce hnali za vítězstvím a udělali rozhodně parádní reklamu našemu klubu. Ještě krátké poděkování organizátorům této bezchybně pořádané akci, za vstřícnost, kterou prokazovali celou dobu turnaje,' 'trenér Petr Skopal.
Sportovní třídy - další aktuality:

Žákovské týmy zakončily podzim výhramiŽákovské týmy zakončily podzim výhrami
| 12.11.2019
Žákovská mužstva dokráčela k vítězstvímŽákovská mužstva dokráčela k vítězstvím
| 28.10.2019
Paráda! Sigmáci se kvalifikovali na závěrečný turnaj Ondrášovka CupuParáda! Sigmáci se kvalifikovali na závěrečný turnaj Ondrášovka Cupu
| 24.10.2019
Žákovské týmy mají za sebou duely se slezskými soupeřiŽákovské týmy mají za sebou duely se slezskými soupeři
| 22.10.2019
Přípravky U11 a U9 vyhrály mezinárodní turnaj ve VítkovicíchPřípravky U11 a U9 vyhrály mezinárodní turnaj ve Vítkovicích
| 14.10.2019
Žákovská družstva si připsala další výhry Žákovská družstva si připsala další výhry
| 13.10.2019
Souhrn výsledků žákovských týmů z minulého týdneSouhrn výsledků žákovských týmů z minulého týdne
| 07.10.2019
Všechny žákovské týmy zvítězilyVšechny žákovské týmy zvítězily
| 30.09.2019
Jak se o víkendu dařilo žákovským týmům?Jak se o víkendu dařilo žákovským týmům?
| 23.09.2019
Jak se o víkendu dařilo žákovským týmům?Jak se o víkendu dařilo žákovským týmům?
| 16.09.2019OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná