SK Sigma odjíždí z Plzně bez bodu

02.12.2018 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc nezvládli utkání 17. kola, když v plzeňské Doosan Areně podlehli domácí Viktorii 0:2. V tabulce FORTUNA:LIGY se tak sesunulii na 14. místo.

Kvůli dohodě klubů nemohl v Plzni nastoupit Václav Pilař. Oproti poslednímu utkání zůstali na lavičce Milan Lalkovič a Jakub Plšek, které nahradili Šimon Falta a David Houska. I tentokrát vsadil Václav Jílek na tři obránce. Po karetním trestu se do základní sestavy vrátil Michal Vepřek.

Hanáci nezachytili úvod zápasu, kdy hlavně vinou vlastních nepřesností pustili domácí hráče do několika slibných příležitostí. Ve 13. minutě prověřil Miloše Buchtu střelou z hranice vápna Chorý. O poznání nebezpečnější byla hlavička Petržely po centru Kopice. I s ní si ale brankář Hanáků dokázal poradit.

Ve 23. minutě domácí využili chyby Davida Housky, který nepřesně rozehrál na Michala Vepřka, jehož o míč snadno obral Petržela. Ten našel mezeru mezi obránci Hanáků, našel volného Chorého, který se do prázdné brány nemýlil – 1:0 pro Viktorii.

O deset minut později měla Modrá lavina velkou příležitost ke srovnání. Šimon Falta centrem našel ve vápně zcela volného Pavla Dvořáka, jehož pokus ale brankář Hruška skvělým zákrokem zneškodnil.

Krátce před přestávkou Plzeň udeřila podruhé. Chorý tvrdým zákrokem, který dle sudího Julínka nebyl za hranicí pravidel, obral o míč Michala Vepřeka. Čermák se protáhl kolem bránícího Lukáše Kalvacha, poslal míč před bránu, a tam si jej smolně poslal do vlastní branky Martin Sladký. Kapitán Vepřek pak v noci po návratu do Olomouce musel na kontrolní vyšetření do nemocnice.

Po změně stran Hanáci zvedli, a hrálo se převážně na polovině domácích. V 52. minutě centroval Jiří Texl do pokutového území, kde nalezl volného Martina Nešpora. Ten ale těsně minul levou tyč Hruškovy brány. Podobně skončil i pokus Martina Sladkého o chvíli později. V tuto chvíli tlak Sigmáků vrcholil, ale bohužel zůstal neproměněn. Zrhuba dvacet minut před koncem způsobil exolomoucký útočník Chorý loktem krvavé zranění v obličeji Jemelkovi, ale žádný osobní tresta za to, těžko říct proč, nedostal ....

Václav Jílek se snažil hru svého týmu okysličit řadou střídání, kdy na trávník poslal postupně Jakuba Plška, Jakuba Yunise a Milana Lalkoviče, ale do další velké šance se jeho svěřenci již nedostali. Byť pár minut před koncem měli ještě jednu dobrou šanci. Po centru Lalkoviče brankář Hruška vyrazil míč jen k Zahradníčkovi, ten už se chystal zamířit do poloopuštěné brány, ale hlavní rozhodčí přerušil hru a odpískal nějaký prohřešek proti pravidlům ze strany útočnící Sigmy, těžko říct ale jaký ...

FC Viktoria Plzeň – SK Sigma Olomouc 2:0 (2:0)

Branky: 23. Chorý, 43. Vlastní Sladký (vl.). Rozhodčí: Julínek – Podaný, Dobrovolný. ŽK: Chorý - Vepřek. Diváci: 5316.
FC Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Pernica, Hubník, Kovařík – Hrošovský, Procházka – Petržela (82. Havel), Čermák (61. Hořava), Kopic – Chorý (73. Řezníček). Trenér  Pavel Vrba.
SK Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Jemelka, Vepřek (72. Yunis) – Zahradníček, Texl (77. Lalkovič), Kalvach, Houska, Falta – Nešpor (60. Plšek), Dvořák. Trenér Václav Jílek.
Autor: T:L

Jemelka: Chtěli jsme vyhrát, ale remízu beremeJemelka: Chtěli jsme vyhrát, ale remízu bereme
| 15.12.2018
Jílek: Nedotáhli jsme finální fáziJílek: Nedotáhli jsme finální fázi
V Ostravě bez branek. Sigma vybojovala bodV Ostravě bez branek. Sigma vybojovala bod
| 12.12.2018
Martin Nešpor: Chtěli jsme to nějak ukopatMartin Nešpor: Chtěli jsme to nějak ukopat
| 11.12.2018
Brankáři SK Sigma se sešli na závěr rokuBrankáři SK Sigma se sešli na závěr roku