5. kolo SK Sigma Olomouc vs FC Baník Ostrava 5. kolo SK Sigma Olomouc vs FC Baník Ostrava

Aktuality

Vepřek: Je to jenom o nás

Vepřek: Je to jenom o nás

03.05.2018 / A tým

Čtyři kola před koncem drží SK Sigma Olomouc stále naději na úspěch, na medailovou pozici, na účast v evropských pohárech. Modrá lavina je na třetím místě v celkovém pořadí. „Nevím, co lidem ještě víc nabídnout. Máme dobře poskládaný tým, snažíme se hrát fotbal tak, aby to bavilo nás i diváky. Teď jsou už samozřejmě velmi důležité i výsledky, jde o hodně, ale pořád chceme mít kvalitní hru. Hrozně bych začít to, aby byl teď na Bohemku plný stadion, lidi přišli a fandili nám,“ řekl kapitán SK Sigma Michal Vepřek.

Sigma vyhrála v Teplicích. Ty prohrály v sezoně doma vůbec poprvé. A na svém stadionu jsou nepříjemným, běhavým, agresivním a dobře organizovaným soupeřem. Bylo to tak u tentokrát?
Ano, bylo to tak. Byl to těžký zápas, hodně běhavý, chvílemi to bylo nahoru dolů. Místo toho, abychom místy podrželi balon, tak jsme měli moc zbytečných lehkých ztrát. Pak se to hodně moc honilo.

Hrát nemohl Lukáš Kalvach. Jak moc chyběl?
Těžko říct. Zvládlo se to. Kdyby hrál, tak by bylo určitě asi trošku jiné rozestavení. Možná bychom byli vzadu takový jistější, více by nám tam vykryl prostor. Už jsme tam na něj zvyklí, naštěstí to bylo jen na jeden zápas.

Branku dala Sigma už v první minutě, to vás možná trošku zabrzdilo, jak to tak někdy bývá, že brzký gól tohle provede.
Nevím. Dali jsme gól, myslel jsem, že to pak více podržíme, budeme silní na balonu, nebudeme tak běhat. Ale měli jsme tam hodně zbytečných ztrát, bylo to nahoru dolů a dovolili jsme soupeři celkem jednoduše srovnat.

Všichni říkají, že mají dobrou partu, ale v případě Sigmy to vypadá, že to tak skutečně je. Třeba i podle toho, jak si obrana plácne nebo ťukne po povedeném zákroku. To jsou věci, které v předchozích sezonách moc k vidění nebyly.
Myslím, že tohle nás od ostatních mužstev odlišuje. Žijeme spolu na hřišti, pomůžeme si. To, že si po povedeném zákroku plácneme, to asi znamená nejvíc.

Jak se to změnilo? Jak se to vytvoří? Protože to nebylo ze dne na den.
Ne, to nebylo. My jsme takhle začali druhou ligu, v tom začátku, který tehdy byl hodně špatný, když jsme nasbírali z prvních tří kol jen tři remízy. Postupně jsme šli nahoru. Ta parta pak zůstala stejná, trošku se to doplnilo, dobře zapadl i Řízek, Poli, všichni. Není v tom nejmenší problém. Podle mě je naše největší síla v tom, že my jsme opravdu tým.

A je i projev síly týmu v tom, že když teď v jarní části sem tam někdo z hráčů chybí, tak ho dokážete bez potíží nahradit? I když jde o klíčového člena základní sestavy? Na podzim se často mluvilo o tom, že Sigma má úzký kádr, ale nyní se ukazuje, že to je jinak.
Funguje to. I když nám některé zápasy výsledkově nevyšly a nebylo to dobré. Ale od Jablonce jsme se do toho vrátili, začali jsme makat a jedeme zase tam, kde jsme byli.

Co závěr soutěže? Zbývají čtyři kola do konce, na dva body jste stáhli Slavii, na pět odskočili Spartě.
Je to jenom o nás. Musíme mít čistou hlavu, soustředit se sami na sebe, nedívat se na ostatní výsledky. Není to nějaké klišé. Prostě odmakat těch devadesát minut, posbírat co nejvíce bodů. A potom věřím, že budeme slavit.

Věříte, že na poslední domácí zápasy přijdou fanoušci ve větším počtu a pomůžou týmu k úspěšnému závěru sezony?
Jestli nechtějí přijít teď, tak už nevím, na co jiného by chtěli přijít. Bohužel lidi tady chodí na Spartu, Plzeň, Slavii, Ostravu, chodí na ně. Ale my bychom chtěli mít fanoušky, kteří přijdou na nás a budou nás podporovat celý zápas. To, jak se teď daří a kde jsme, tady nebylo hodně dlouho. A dost lidí by se na to mohlo nabalit.

Přitom objektivně má tým co nabídnout. Sigma hraje dobrý fotbal, který většina odborníků chválí.
Nevím. Nevím, co lidem ještě víc nabídnout. Máme dobře poskládaný tým, snažíme se hrát fotbal tak, aby to bavilo nás i diváky. Teď jsou už samozřejmě velmi důležité i výsledky, jde o hodně, ale pořád chceme mít kvalitní hru. Hrozně bych chtěl zažít to, aby byl teď na Bohemku plný stadion, lidi přišli a fandili nám.
A tým - další aktuality:

Sestava SK Sigma proti OstravěSestava SK Sigma proti Ostravě
| 20.08.2018
Na čtvrtek zatím vyprodáno, ale ještě máte šanciNa čtvrtek zatím vyprodáno, ale ještě máte šanci
| 20.08.2018
5. kolo: Sigma hraje doma proti Ostravě5. kolo: Sigma hraje doma proti Ostravě
| 19.08.2018
Štěrba: Podařilo se nám to zvládnoutŠtěrba: Podařilo se nám to zvládnout
| 18.08.2018
Trenér Jílek: Nebylo to jednoduchéTrenér Jílek: Nebylo to jednoduché
| 18.08.2018
Jsou to obrovské zkušenosti, řekl HouskaJsou to obrovské zkušenosti, řekl Houska
| 18.08.2018
Nešpor: Hráli jsme jako týmNešpor: Hráli jsme jako tým
| 18.08.2018
Pondělní zápas SK Sigma píská PechanecPondělní zápas SK Sigma píská Pechanec
| 18.08.2018
Předprodej na SK Sigma vs. Sevilla začíná dnesPředprodej na SK Sigma vs. Sevilla začíná dnes
| 17.08.2018
VIDEO: Martin Nešpor a David Houska po utkáníVIDEO: Martin Nešpor a David Houska po utkání
| 17.08.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná