1. kolo SK Sigma Olomouc vs SK Slavia Praha 22. 7. 2018. v 18:00 Sleva -10% pro fanoušky

Byl to velmi dobrý zápas, řekl Jílek

04.07.2018 / A tým

Druhý zápas proti soupeři ze Slovenska sehráli fotbalisté SK Sigma Olomouc. Po Trnavě (3:0) porazili doma na Andrově stadionu Ružomberok 2:1. „Byl to velmi dobrý zápas, cením si toho, že jsme jinak Ružomberok do šancí moc nepouštěli,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jak hodnotíte utkání proti Ružomberoku?
Soupeř se prezentoval velmi dobře organizovaně a aktivně. Na druhou stranu my po tom ne úplně podařeném vstupu, kdy jsme hosty zbytečně nechávali hrát, byli od nich daleko, jsme se zhruba tak od dvacáté minuty hráli tak, že už se to blížilo našim představám. Nakonec jsme to těsně před koncem poločasu korunovali dvěma brankami. Pak jsme měli zúročit nějakou příležitost, případně tu největší, tedy pokutový kop, který jsme neproměnili. Potom dal soupeř v závěru gól, dostal nás trošku pod tlak. Ale cením si toho, že jsme jinak Ružomberok do šancí moc nepouštěli, sami jsme si jich také nevytvořili tolik na druhou stranu. V pondělí jsme měli těžký trénink, hráli tři dny po předchozím utkání, řekl bych, že v rámci kondičních nároků to byl velmi dobrý zápas.

Před zápasem jsem říkal, že si chcete ověřit, jak na tom hráči po náročném tréninku budou, jak se se zátěží a únavou srovnají. Byl jste s tím spokojený?
Myslím, že ano. Tady z toho pohledu. Až na posledních asi pět osm minut, kdy nás soupeř zavřel. Tam už jsme neměli, ani bych neřekl dost kondičních sil, ale spíš to byla otázka odpovědnosti hráčů. Bylo vidět, že se jim moc v některých situacích nechtělo. Na to musíme dál pracovat.

Prověřil váš tým Ružomberok více než předtím Trnava?
Jsem přesvědčený, že ano. Líbil se mi daleko více. Takový ten hlad hráčů byl daleko větší, Trnava k tomu přistoupila přece jen více friendly než Ružomberok. Který na nás by namotivovaný.

Navíc velmi dobře organizovaný, těžko se tam hledaly skulinky pro ofenzivu.
Přesně tak. Myslím, že to byla velmi dobrá příprava.

K tomu jste dali opět pěkné góly. Což je důležité, fanoušci chodí na góly, a když jsou navíc pohledné, tak je to více baví.
Je to krásné, je to hezké, že v přípravě padají hezké branky, ale myslím si, že budeme rádi pak v mistrovských zápasech i za ušmudlané góly. Pro diváky je to hezké, hráčům samotným to určitě pomáhá v sebevědomí a odvaze. Ale neřekl bych, že na kráse gólu úplně záleží. Raději budeme dávat škaredé a vyhrávat.

A jistě je potřeba zakončovat v takových pozicích, jako předvedl Michal Surzyn. Protože celkově v českém fotbale branek ze střední vzdálenosti nepadá mnoho.
Myslím, že každý trenér apeluje na hráče, aby v momentě, když se do střelecké pozice dostanou, zakončovali. Takže my nejsme výjimkou. Moc gólů ze střední vzdálenosti nedáváme, většinou se snažíme to dovést až do brány. Takže jsem rád, že ten výstavní gól Michala Surzyna padl, využil toho, co se mu nabídlo. Prostě pokud má otevřený prostor někde na dvacet metrech, tak je potřeba zakončovat.