05.05.2018 / A tým

Tři kola před koncem sezony se fotbalisté SK Sigma Olomouc drží na třetím místě tabulky. Dnes doma jen remizovali 1:1 s Bohemians, takže náskok před pronásledovateli se snížil. Hanáci po první půlce a vlastním gólu prohrávali, pak ve druhém soupeře zatlačili, ale povedlo se jen srovnat.

Smolařem zápasu byl stoper Václav Jemelka, který si dal při první vážnější protiakci soupeře vlastní branku. „Vracel jsem se dolů, bohužel protihráč mi to trefil přímo do kroku a pověsil jsem to hezky,“ řekl Václav Jemelka. „První poločas od nás vůbec nebyl dobrý, měli jsme tam hodně jednoduchých ztrát,“ poznamenal.

Václav Jemelka po utkání

Manko z první půlky pak Sigma dohnala devět minut před koncem. Z přímého kopu se trefil Jakub Plšek. „Naštěstí to gólmanovi trošku zaplavalo, bylo před ním hodně hráčů, měl to těžké. Snažil jsem se to umístit, hlavně trefit bránu. Bylo štěstí, že to zaplavalo, že to mělo dostatečnou razanci,“ řekl Plšek, který v sezoně dal již devět branek a patří k nejlepším střelcům soutěže.

Jakub Plšek po devátém gólu v sezoně

Upřesnění k utkání 27. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění k utkání 27. kola FORTUNA:LIGY
| 18.03.2019
Série výher u konce. Hanáci padli na LetnéSérie výher u konce. Hanáci padli na Letné
| 16.03.2019
Proti Spartě nastoupíme v této sestavěProti Spartě nastoupíme v této sestavě
25. kolo: A tým míří na Letnou25. kolo: A tým míří na Letnou
| 15.03.2019
Na Spartě nás nečeká nic lehkého, řekl ChvátalNa Spartě nás nečeká nic lehkého, řekl Chvátal
| 14.03.2019
Václav Jemelka mezi náhradníky pro utkání české reprezentaceVáclav Jemelka mezi náhradníky pro utkání české reprezentace
| 12.03.2019
Ohlasy po vítězném utkání s LibercemOhlasy po vítězném utkání s Libercem
| 11.03.2019
Vítězná série pokračuje! Sigma zdolala Liberec Vítězná série pokračuje! Sigma zdolala Liberec
Na Liberec v této sestavě Na Liberec v této sestavě
Informace pro fanoušky k zítřejšímu utkáníInformace pro fanoušky k zítřejšímu utkání