Aktuality

Cíl jsme splnili, řekl trenér Michal Kalvach

Cíl jsme splnili, řekl trenér Michal Kalvach

05.07.2018 / SCM

Tým SK Sigma Olomouc U 18 má za sebou povedenou sezonu. Ve své soutěži obsadil druhé místo, nyní se kluci osmnáctky a moravské ligy přesunou do U 19 a celostátní ligy staršího dorostu. „Cíl, který jsme si dali, jsme naplnili. Chtěli jsme být nejlepší z béček prvoligových klubů, což se nám podařilo,“ řekl trenér SK Sigma U 18 Michal Kalvach, který od nové sezony povede sedmnáctku v celostátní lize.

Jak hodnotíte sezonu?
Sezónu hodnotím velmi kladně! Cíl, co jsme si dali, jsme naplnili. Chtěli jsme být nejlepší z béček jako je Baník, Brno, Slovácko …, což jsme splnili. Prohráli jsme za celou sezónu jen dvakrát, což považuji za fantastické, když zmíním, Jihlava prohrála čtyřikrát, Brno sedmkrát a Baník dokonce jedenáctkrát. Máme společně s Jihlavou nejlepší skóre ve vstřelených brankách - 89 gólů. V tabulce venkovních zápasů jsme vyhráli, v domácích zápasech jsme byli na 2. místě. V zimě jsme posunuli dalších pět hráčů do U 19 a přišli mladí kluci z U 17, a přesto jsme stáhli čtyři body na Jihlavu, když měla po podzimu osmibodový náskok. To vše svědčí o dobré týmové práci.

Kdo z hráčů byl největší opora? Udělal největší pokrok?
Hráli jsme jako celek, dokonce i na gólech se podle statistik podílelo hodně kluků. Když jsem u branek, určitě jsem rád, že se začal gólově prosazovat Lukáš Raab, který do posledního kola atakoval nejlepšího střelce, Vojta Cikryt nastřílel jedenáct důležitých gólů, tak jako Kuba Řípa, který dal devět gólů. Herně vyzdvihnu snad jen jednoho hráče, a to je Štěpán Langer, odehrál jaro ve výborné formě, dal si říct, udělal na sobě hodně práce, věřím, že v tom bude pokračovat, má velký potenciál. Největší pokrok bych viděl u zmiňovaných kluků, kteří k nám přišli z kategorie U 17, všichni šli výkonnostně hodně nahoru. Nejvíc Tomáš Macháček, David Pavelka a Miloš Šidlík.

Skončili jste na 2. místě, lepší byla jen Jihlava, co to hrála se staršími. Tedy lze to brát jako úspěch?
Jsme trochu ve stínu U 19, kteří dokázali fantasticky vyhrát celostátní ligu, protože si myslím, že kluci, co hráli letos v U 18, musí tento úspěch brát jako motivaci do další práce. Dokázali Jihlavu na jaře porazit a dokonce bych řekl, že herně jsme byli ve všech zápasech soutěže lepší. I v Jihlavě, kde jsme paradoxně prohráli o tři branky, kde nás soupeř trestal silou. Protože, jak jste zmínil, starší kluky Jihlava měla a dva roky více v mládeži je hodně. Takže to úspěch rozhodně je.

Už jste zmínil, že se v týmu protočilo hodně hráčů. Bylo to pro vás náročnější, když byly pořád nějaké změny? Přece jen nějaká sehranost nebo součinnosti hráčů, to je ve fotbale důležité.
Protočili jsme 42 hráčů, 37 do pole a 5 brankářů, což je strašně velké číslo. Pro mě to byla další zkušenost, protože to nebylo lehké kluky chystat mentálně a psychicky. Fungovali jsme jako servis pro U 19, ti co nehráli za starší, šli hrát k nám, a ti co trénovali od pondělí do pátku s námi, se třeba nevešli do sestavy, ale to je přirozené, U 19 je priorita a tak by to mělo být. K tomu všemu jsme ještě skládali juniorku, nebylo to lehké ani pro Gustu Chromého, ale myslím si, že se to povedlo, všechno fungovalo, i když to někdy nebylo snadné. Samozřejmě, že pak někdy vázne součinnost a sehranost, ale naštěstí se k nám vraceli většinou hráči z ročníku 2000, se kterými jsem pracoval dva a půl roku.

Jak se těšíte na novou sezonu, když budete profi coach?
Na novou sezónu se těším moc. Mám teď volno od trénování pár dní, ale už mi to zase chybí a nemůžu se dočkat začátku přípravy. Kluky jsem měl dva a půl roku, a i přes úspěchy, co jsme společně dokázali, cítím, že potřebujeme si od sebe odpočinout. A to, že jsem dostal šanci jako profitrenér, je skvělé, vážím si toho. Trénuji už patnáct let a na tohle jsem čekal, prošel jsem si toho už hodně, takže to beru jako odměnu za svoji práci.

Jak se těšíte a chystáte na trénování v celostátní soutěži? Bude to něco zcela odlišného? Přece jen tam asi nebude tolik vyloženě slabých soupeř, kterým se jen nasypou branky.
Já osobně se chystám úplně stejně, nedávám rozdíl v přípravě, ať trénuji jiné hráče nebo jdeme hrát jinou soutěž. Těším se samozřejmě moc, protože budeme hrát s nejlepšími družstvy v republice a ne jen na Moravě. A odlišné to bude právě jen pro kluky, kteří hráli Moravu, celostátní liga je úplně něco jiného … Na závěr bych poděkoval všem klukům, které jsem trénoval od U 16 do U 18 a popřál jim mnoho úspěchů a velmi kvalitních individuálních a týmových výkonů. Ročník 2000, který se rozdělil po podzimu na dvě části, a jedna část se podílela na mistrovském titulu v U 19 a druhá hrála v U 18, se teď spojí a budou mít velký potenciál. Podle mě mají velkou šanci obhájit titul. Bylo by to krásné, přeji jim to! A ještě bych chtěl poděkovat Mariánovi Štangovi za jeho skoro tříleté působení jako asistenta trenéra. Pracoval velmi spolehlivě a precizně.

Střelecká tabulka týmu SK Sigma Olomouc U 18
15
-  Raab,
11 – Cikryt,
9 – Řípa
6 - Langer, Ždánský,
5 - Boukhatem, Vybíral,
4 – M. Macháček, Aujeský, Šidlík,
3 - Kubáč, Galus,
2 - David, Grygar, Repček, Grečmal, T. Macháček
1 - Štencel, Fencl, Řezník, Raclavský.
SCM - další aktuality:

Utkání U19 a U17 odloženyUtkání U19 a U17 odloženy
| 18.09.2020
Obrat v posledních minutách a U16 má další výhru!Obrat v posledních minutách a U16 má další výhru!
| 14.09.2020
U18 deklasovala Třinec 7:1. Seehof vstřelil 4 branky!U18 deklasovala Třinec 7:1. Seehof vstřelil 4 branky!
| 13.09.2020
Sedmnáctka zvítězila na Spartě a dere se na čelní pozice tabulkySedmnáctka zvítězila na Spartě a dere se na čelní pozice tabulky
| 12.09.2020
Devatenáctka nestačila na SpartuDevatenáctka nestačila na Spartu
| 12.09.2020
U16 poprvé v sezóně ztratila body, těsně prohrála v JihlavěU16 poprvé v sezóně ztratila body, těsně prohrála v Jihlavě
| 06.09.2020
U18 přišla o vítězství v Jihlavě v závěru utkáníU18 přišla o vítězství v Jihlavě v závěru utkání
| 05.09.2020
U18 a U16 pokračují v dobrých výkonech a drží první místaU18 a U16 pokračují v dobrých výkonech a drží první místa
| 31.08.2020
9 branek v sítí Karviné a druhá výhra U17 v tomto týdnu9 branek v sítí Karviné a druhá výhra U17 v tomto týdnu
| 29.08.2020
U16 nastřílela Zlínu 9 branekU16 nastřílela Zlínu 9 branek
| 27.08.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná