Aktuality

Trenér Václav Jílek před herním soustředěním

Trenér Václav Jílek před herním soustředěním

05.07.2018 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc vyrazí první červencový pátek na herní soustředění do Polska. Tam budou svěřenci trenéra Václava Jílka ladit a pilovat herní projev, to už se dvěma čerstvými posilami – záložníkem Václavem Pilařem a útočníkem Martinem Nešporem. Modrá lavina na polském soustředění odehraje tři utkání. „Máme tam osm dní, musíme ten čas využít tak, abychom doladili veškeré herní prvky a nároky. Nejde tam už tolik o kondici, ale hlavně o práci s míčem, o technické a taktické nároky. Bereme to tak, že mužstvo už připravujeme na první soutěžní zápas,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jak jste spokojený s dosavadním průběhem přípravy? Až na několik drobných zranění je vše v pořádku?
Jsem spokojený. I z pohledu zdravotního stavu, když až na Pavla Dvořáka to nebylo a není nic vážného, dlouhodobějšího. Jsme zdravotně v pořádku. I herně to vypadá docela slušně, zatím jsme předváděli v přípravných zápasech velmi dobré výkony.

Příprava je kratší, byla o to intenzivnější v té kondiční fázi, co nyní končí. Nebo to byl obvyklý standard?
Byla stejná, jako v předchozích přípravách. My ten model máme podobný. Nejsem úplně zastánce toho, že by kluci museli udělat naprosto diametrálně odlišné objemy proti standardní sezony. Mají tam spíš méně času na regeneraci, tělo není v dostatečném komfortu odpočinku. Ty tréninky jsou hodně intenzivní, ale neřekl bych, že jsou nějaké abnormální objemově. K tomu jsou ještě navíc všechny na hřišti s míčem. Takže myslím, že se nám to osvědčilo, v předchozích letech tam nebyl nějaký kondiční problém. Tedy pokračujeme v tom, co nám fungovalo.

Dá se říct, že taková příprava, stále s míčem, i hráče daleko více baví, než nějaké běhání po kopcích?
Na to je asi jednoduchá odpověď. Hráči asi do jednoho potvrdí, že je pro ně příjemnější to strávit na hřišti. Samozřejmě někdo může oponovat tím, že ta intenzita se hůře hlídá u všech hráčů, někdo se někde schová, na chvilku vypadne. Takže proto se pak používá to doběhávání, běžecké věci mimo. Ale znovu říkám, že pro nás je alfa a omega, abychom zvládli v kondičních požadavcích činnost s míčem na hřišti. Tam se pak většina zápasů odvíjí, je tedy potřeba, abychom na to byli připraveni.

Což asi zvládáte, připravený na to tým je dobře, protože v posledních sezonách se nestalo, že by Sigmu někdo přeběhala, nebo v závěru nemohla.
Ano. Jenom to potvrzuje fakt, že s kondicí nebyly nějaké zásadní problémy. Takže není důvod na tom něco měnit.

Nyní čeká tým herní soustředění v Polsku. Jak jste spokojený se soupeři, na které tam narazíte?
Představa byla trošku jiná. Ale bohužel, okolnosti šly proti nám. Dva prvoligové týmy nám odřekly, takže jsme museli hledat alternativu. Pro mě bylo důležité, abychom generálku sehráli s kvalitním soupeřem, což Piast Gliwice splňuje. Chtěli jsme se potkat minimálně ještě s jedním prvoligovým týmem, ale nepovedlo se to. Soupeři byli domluvení, ale nakonec bohužel odřekli. Takže tam máme dva zápasy se soupeři z druhé polské ligy, ale věřím, že i tato utkání nám prověří.

Z druhé strany, i to jsou věci, co k tomu patří, změnit se může cokoliv a je třeba zareagovat a srovnat se s tím.
To určitě ano. Jak musí hráči pohotově reagovat na hřišti, tak musíme také my pohotově reagovat na takové věci. Ale samozřejmě člověk má určitou představu, když se pak musí něco narychlo měnit a řešit, tak to není nic jednoduchého. Představa byla jiná, ale my se s tím určitě vyrovnáme. Požadavek na tři zápasy tam byl, ten je splněn. Bude jenom na nás, jak se s tím popereme na hřišti.

Čemu se budete v tréninkových jednotkách na soustředění věnovat?
Je to herní vrchol přípravy. Máme tam osm dní, musíme ten čas využít tak, abychom doladili veškeré herní prvky a nároky. Nejde tam už tolik o kondici, ale hlavně o práci s míčem, o technické a taktické nároky. Bereme to tak, že mužstvo už připravujeme na první soutěžní zápas.
A tým - další aktuality:

Sigma se dnes zúčastnila projektu Kopeme za fotbal Sigma se dnes zúčastnila projektu Kopeme za fotbal
| 21.03.2019
Hráči A týmu si vyzkoušeli teqballHráči A týmu si vyzkoušeli teqball
| 21.03.2019
Pět kol zbývá do konce základní části FORTUNA:LIGYPět kol zbývá do konce základní části FORTUNA:LIGY
| 21.03.2019
Upřesnění k utkání 27. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění k utkání 27. kola FORTUNA:LIGY
| 18.03.2019
Série výher u konce. Hanáci padli na LetnéSérie výher u konce. Hanáci padli na Letné
| 16.03.2019
Proti Spartě nastoupíme v této sestavěProti Spartě nastoupíme v této sestavě
| 16.03.2019
25. kolo: A tým míří na Letnou25. kolo: A tým míří na Letnou
| 15.03.2019
Na Spartě nás nečeká nic lehkého, řekl ChvátalNa Spartě nás nečeká nic lehkého, řekl Chvátal
| 14.03.2019
Václav Jemelka mezi náhradníky pro utkání české reprezentaceVáclav Jemelka mezi náhradníky pro utkání české reprezentace
| 12.03.2019
Ohlasy po vítězném utkání s LibercemOhlasy po vítězném utkání s Libercem
| 11.03.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná