Aktuality

Trenér Václav Jílek před herním soustředěním

Trenér Václav Jílek před herním soustředěním

05.07.2018 / A tým

Tým SK Sigma Olomouc vyrazí první červencový pátek na herní soustředění do Polska. Tam budou svěřenci trenéra Václava Jílka ladit a pilovat herní projev, to už se dvěma čerstvými posilami – záložníkem Václavem Pilařem a útočníkem Martinem Nešporem. Modrá lavina na polském soustředění odehraje tři utkání. „Máme tam osm dní, musíme ten čas využít tak, abychom doladili veškeré herní prvky a nároky. Nejde tam už tolik o kondici, ale hlavně o práci s míčem, o technické a taktické nároky. Bereme to tak, že mužstvo už připravujeme na první soutěžní zápas,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jak jste spokojený s dosavadním průběhem přípravy? Až na několik drobných zranění je vše v pořádku?
Jsem spokojený. I z pohledu zdravotního stavu, když až na Pavla Dvořáka to nebylo a není nic vážného, dlouhodobějšího. Jsme zdravotně v pořádku. I herně to vypadá docela slušně, zatím jsme předváděli v přípravných zápasech velmi dobré výkony.

Příprava je kratší, byla o to intenzivnější v té kondiční fázi, co nyní končí. Nebo to byl obvyklý standard?
Byla stejná, jako v předchozích přípravách. My ten model máme podobný. Nejsem úplně zastánce toho, že by kluci museli udělat naprosto diametrálně odlišné objemy proti standardní sezony. Mají tam spíš méně času na regeneraci, tělo není v dostatečném komfortu odpočinku. Ty tréninky jsou hodně intenzivní, ale neřekl bych, že jsou nějaké abnormální objemově. K tomu jsou ještě navíc všechny na hřišti s míčem. Takže myslím, že se nám to osvědčilo, v předchozích letech tam nebyl nějaký kondiční problém. Tedy pokračujeme v tom, co nám fungovalo.

Dá se říct, že taková příprava, stále s míčem, i hráče daleko více baví, než nějaké běhání po kopcích?
Na to je asi jednoduchá odpověď. Hráči asi do jednoho potvrdí, že je pro ně příjemnější to strávit na hřišti. Samozřejmě někdo může oponovat tím, že ta intenzita se hůře hlídá u všech hráčů, někdo se někde schová, na chvilku vypadne. Takže proto se pak používá to doběhávání, běžecké věci mimo. Ale znovu říkám, že pro nás je alfa a omega, abychom zvládli v kondičních požadavcích činnost s míčem na hřišti. Tam se pak většina zápasů odvíjí, je tedy potřeba, abychom na to byli připraveni.

Což asi zvládáte, připravený na to tým je dobře, protože v posledních sezonách se nestalo, že by Sigmu někdo přeběhala, nebo v závěru nemohla.
Ano. Jenom to potvrzuje fakt, že s kondicí nebyly nějaké zásadní problémy. Takže není důvod na tom něco měnit.

Nyní čeká tým herní soustředění v Polsku. Jak jste spokojený se soupeři, na které tam narazíte?
Představa byla trošku jiná. Ale bohužel, okolnosti šly proti nám. Dva prvoligové týmy nám odřekly, takže jsme museli hledat alternativu. Pro mě bylo důležité, abychom generálku sehráli s kvalitním soupeřem, což Piast Gliwice splňuje. Chtěli jsme se potkat minimálně ještě s jedním prvoligovým týmem, ale nepovedlo se to. Soupeři byli domluvení, ale nakonec bohužel odřekli. Takže tam máme dva zápasy se soupeři z druhé polské ligy, ale věřím, že i tato utkání nám prověří.

Z druhé strany, i to jsou věci, co k tomu patří, změnit se může cokoliv a je třeba zareagovat a srovnat se s tím.
To určitě ano. Jak musí hráči pohotově reagovat na hřišti, tak musíme také my pohotově reagovat na takové věci. Ale samozřejmě člověk má určitou představu, když se pak musí něco narychlo měnit a řešit, tak to není nic jednoduchého. Představa byla jiná, ale my se s tím určitě vyrovnáme. Požadavek na tři zápasy tam byl, ten je splněn. Bude jenom na nás, jak se s tím popereme na hřišti.

Čemu se budete v tréninkových jednotkách na soustředění věnovat?
Je to herní vrchol přípravy. Máme tam osm dní, musíme ten čas využít tak, abychom doladili veškeré herní prvky a nároky. Nejde tam už tolik o kondici, ale hlavně o práci s míčem, o technické a taktické nároky. Bereme to tak, že mužstvo už připravujeme na první soutěžní zápas.
A tým - další aktuality:

Ohlasy: SK Sigma Olomouc - SFC Opava 2:0Ohlasy: SK Sigma Olomouc - SFC Opava 2:0
| 13.09.2019
Sigma v předehrávce 9. kola porazila Opavu 2:0 Sigma v předehrávce 9. kola porazila Opavu 2:0
| 13.09.2019
Sestava SK Sigma proti OpavěSestava SK Sigma proti Opavě
| 13.09.2019
9. kolo: Sigma hraje na Andrově stadionu s Opavou9. kolo: Sigma hraje na Andrově stadionu s Opavou
| 12.09.2019
Trenér Látal: Proti Opavě nás nečeká nic lehkéhoTrenér Látal: Proti Opavě nás nečeká nic lehkého
| 11.09.2019
Zahraniční hráči v Sigmě Olomouc od roku 1989Zahraniční hráči v Sigmě Olomouc od roku 1989
| 11.09.2019
Bitva na Moravském poli. Sigma si zahraje Za LužánkamiBitva na Moravském poli. Sigma si zahraje Za Lužánkami
| 10.09.2019
Novou posilou Sigmy je záložník Pablo GonzálezNovou posilou Sigmy je záložník Pablo González
| 09.09.2019
Upřesnění 11. kola FORTUNA:LIGYUpřesnění 11. kola FORTUNA:LIGY
| 06.09.2019
Jakub Plšek byl vyhlášen hráčem měsíce srpnaJakub Plšek byl vyhlášen hráčem měsíce srpna
| 04.09.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná