Nebude to jednoduché, řekl Matoušek

05.10.2018 / SCM

Záložník Jakub Matoušek patřil k tahounům ofenzivy SK Sigma Olomouc U 19 ve středečním utkání UEFA Youth League proti Mariboru. A svůj velmi dobrý výkon korunoval krásným gólem hlavou.

Jaké bylo utkání proti Mariboru?
První poločas jsme soupeře tlačili, potom jsme dostali zbytečný gól. Ve druhém poločase už to byl jenom náš zápas. Nebyli špatní, hráli v nepříjemném bloku. Bylo to těžké, ale postupně jsme jejich obranu roztrhali.

Druhý gól hodně pomohl? Pak jste během pár minutek získali ten luxusní náskok.
Určitě to tak bylo, hodně nám ta druhá branka pomohla. Pak jsme dali rychle třetí a čtvrtou a už to bylo hotové.

V závěru už jste další branky nepřidali, už jste si spíše hlídali náskok? Který je pro odvetu velmi nadějný.
Ano, dá se to tak říct. V závěru už jsme ten zápas spíše dohrávali, ale aktivně, měli jsme tam i další šance. Už nám i trošku docházely síly, chytaly nás křeče. A odveta? Čtyři jedna z prvního zápasu, to je dobrý výsledek a myslím, že to tam zvládneme. Ale určitě to nebude vůbec jednoduché.

Jednu branku jste dal i vy, no a byla pohledná.
Dostal jsem se před protihráče a jsem rád, že jsem to takhle hlavou trefil.

Vy už jste odehrál i nějaké utkání za muže nebo v juniorské lize. Liší se to hodně od toho v dorostenecké Lize mistrů?
Lišilo se to dost. Je to něco rychlejší, silovější.

Jak jste si užívali atmosféru na Andrově stadionu?
Bylo to super, parádní atmosféra, všem děkujeme.

Byla před tímto utkání větší nervozita než obvykle?
Určitě jsme byli trošku nervóznější, ale s úvodním hvizdem to z nás spadlo.

U18 v Hradci prohrála, U16 remizovalaU18 v Hradci prohrála, U16 remizovala
| 10.08.2020
Povzbuzení před začátkem ligy pro U17. Hradec porazila 3:1Povzbuzení před začátkem ligy pro U17. Hradec porazila 3:1
| 09.08.2020
U19 prohrála v generálce s Hradcem KrálovéU19 prohrála v generálce s Hradcem Králové
Dorostence čekají poslední zápasy letní přípravy Dorostence čekají poslední zápasy letní přípravy
| 06.08.2020
Týmy U18 a U16 odehrály přátelská utkání se SlováckemTýmy U18 a U16 odehrály přátelská utkání se Slováckem
| 03.08.2020
U17 vyhrála v BrněU17 vyhrála v Brně
| 01.08.2020
U19 těsně prohrála se Zbrojovkou BrnoU19 těsně prohrála se Zbrojovkou Brno
| 31.07.2020
U16 nasázela Opavě 14 branek!U16 nasázela Opavě 14 branek!
Zlatý kahan: U19 padla ve finále na penaltyZlatý kahan: U19 padla ve finále na penalty