SK Sigma Olomouc vs. FC Viktoria Plzeň SK Sigma Olomouc vs. FC Viktoria Plzeň

Aktuality

Trenér SK Sigma Václav Jílek po startu přípravy

Trenér SK Sigma Václav Jílek po startu přípravy

06.01.2018 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc mají soutěžní ročník 2017/2018 rozjetý velmi dobře, po podzimu jsou ve hře o pohárové umístění. Přípravu na jaro zahájili Hanáci v pátek. „Podle mého názoru je příprava nachystaná velmi dobře, teď jenom abychom to proměnili v to, abychom byli dobře nachystaní na úvod jara,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jaká je nálada v týmu na úvod přípravy?
Věřím tomu, že nálada bude dobrá, že si kluci odpočinuli a budou připraveni pracovat.

Co máte během zimní přípravy v plánu?
Myslím, že to nebude nic odlišného od těch předchozích příprav, to se docela osvědčilo. To znamená s takovým pozvolnějším nástupem. Na začátku máme klasické testy, oblíbené, kondiční. Pak nejdeme cestou, že bychom chtěli nějaké větší množství zápasů. Spíš jsme šli po kvalitě, jsem strašně rád, že ten přípravný blok zakončíme soustředěním v Turecku, končíme generálkou doma s Libercem. Podle mého názoru je to připravené velmi dobře, teď jenom abychom to proměnili v to, abychom byli dobře nachystaní na úvod jara.

V kádru došlo k jedné zásadní změně. Odešel Tomáš Chorý, na hostování přišel Jakub Řezníček.
Je to asi očekávaná změna. Všichni asi dopředu trošku tušili, že k tomu dojde. Je to jediná změna. Kubu znám z působení ze Sparty. Z komunikace, která mezi námi probíhala, mám dobrý pocit. Cítím z něj motiv, ambici, že tady chce ukázat, že fotbal hrát nezapomněl, že kvalitu má.

Věříte, že Jakub Tomáše nahradí?
Pevně věřím, že Tomáše nahradí a pokud by dal více branek než on, tak je to jedině dobře. Pak bude otázka, abychom to viděli na hřišti. Takhle dopředu si můžeme říkat, co chceme. My už jsme přivedli tolik hráčů ... Vždycky říkám, že jméno hráče nedělá, je potřeba výkonnost. Kuba měl dobrou minulou sezonu v Brně, než šel do Plzně. Tam potom tolik vytížení neměl. Myslím, že je to pro něj ideální volba. Může tady dokázat, že na Plzeň má a po půl roce se tam vrátit. Věřím v to, že to bude hodně podobné, že Řezňa, i když je typologicky trošku jiný hráč, bude schopen pracovat pro mužstvo v defenzivě, presingově.

Přijdou ještě nějaké další změny v týmu?
Mužstvo jde do přípravy zhruba v té podobě, v takovém složení, v jakém by pak mělo jít do sezony. Jinak spíš jdeme tou cestou, že dáváme v přípravě šanci mladým hráčům. Uvidíme, jak se s tím popasují. Samozřejmě neříkám, že by tam měli všichni zůstat, ale uvidíme, jak budou v té konfrontaci vypadat. A kdo z nich pak případně dostane šanci probojovat se do užšího kádru pro sezonu.

Mladých hráčů jde do přípravy půl tuctu.
Je jich dost. Vytáhli jsme do přípravy brankáře Denise Grögera a pět hráčů do pole, to jsou Lukáš Neuer, Jiří Sláma, Ondřej Zmrzlý, Tomáš Zlatohlávek a Pavel Zifčák. Chceme jim dát šanci ne jenom na oko, jakože tam jsou. Ale jsou v mládežnických reprezentačních výběrech, takže určitou kvalitu mít musí. Prokázali ji v zápasech, které jsem viděl. Teď je chceme trošku poznat a zároveň konfrontovat s mužským fotbalem.

Útočník Václav Vašíček už je v naprostém pořádku?
Je zdravotně v pořádku. Začíná s námi, uvidíme, jak bude jeho koleno po větší zátěži držet a jak vůbec na tom výkonnostně bude.

Do přípravy jdou také hráči, kteří byli na hostováních.
Ano. Stáhli jsme si Michala Surzyna z Pardubic, Honzu Kotouče z Vítkovic a Kubu Yunise, který byl v Polsku. Také s námi začínají přípravu. 
A tým - další aktuality:

Pátá příprava: Sigma hraje doma s OpavouPátá příprava: Sigma hraje doma s Opavou
| 23.01.2018
Exolomoučtí hráči v zahraničíExolomoučtí hráči v zahraničí
| 22.01.2018
Čtyři hráči SK Sigma jsou v repre U 19Čtyři hráči SK Sigma jsou v repre U 19
| 22.01.2018
Jílek: V úvodu utkání byl soupeř lepšíJílek: V úvodu utkání byl soupeř lepší
| 21.01.2018
Sigma s další výhrou, rozhodl YunisSigma s další výhrou, rozhodl Yunis
| 20.01.2018
Čtvrtá příprava: Sigma jede na SlovenskoČtvrtá příprava: Sigma jede na Slovensko
| 19.01.2018
Víkendový program týmů SK SigmaVíkendový program týmů SK Sigma
| 19.01.2018
Předprodej na SK Sigma vs. Plzeň už byl uvolněnPředprodej na SK Sigma vs. Plzeň už byl uvolněn
| 18.01.2018
Yunis: Doufám, že si získám důvěru trenéraYunis: Doufám, že si získám důvěru trenéra
| 17.01.2018
Trenér Václav Jílek po třetí přípravěTrenér Václav Jílek po třetí přípravě
| 16.01.2018OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná