Sigma porazila Spartu, rozhodl Nešpor

06.10.2018 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc dnes doma na Andrově stadionu porazili pražskou Spartu. Utkání 11. kola rozhodl deset minut před přestávkou útočník Martin Nešpor.

V olomoucké sestavě nastoupil záložník Šimon Falta, kterému odvolací komise do dalšího doplnění a projednání případu odložila výkon trestu za naprosto nesmyslné vyloučení v Liberci.

Sigma začal aktivně a už v 1.minutě střelu Housku vyrážel brankář hostů na roh. Z toho se málem do zakončení dostal Štěrba.  Sparta zahrozila poprvé vzápětí, ale závar ve třetí minutě olomoucká defenziva zvládla odrazit výborně.  Rozhodčí Franěk pak ještě konzultoval hraní rukou Jemelky, ale to se nekonalo, takže se hrálo dál. V 18. minutě střílel zdálky Kalvach nad. Pak ránu Housku zblokovala obrana hostů, odražení míč napálil Vepřek, ale brankář jeho pokus měl. Deset minut před přestávkou se Andrův stadion radoval. Po rozehraném přímém kopu vystřelil Houska, míč tečoval Nešpor a trefil do pravé šibenice – 1:0. O pět minut později měl blízko ke gólu Kalvach, ale byl z toho jen roh. Sigma měl tlak, ve 43.minutě po průniku a přihrávce Falty spálil tutovku Nešpor. Poločas zakončila střela Housky, které proletěla těsně vedle pravé tyčky.

Do druhé půlky šla Sigma s náskokem jednoho gólu. Osm minut po přestávce vystřelil Houska, míč zasáhl stoper Kaya rukou, ale rozhodčí tentokrát k přezkumu videa nesáhl … Hosté chtěli vývoj zlomit, Sigma zase nedala ani kousek hrací plochy zadarmo, takže se hrál velmi dobrý fotbal. A Hanáci mohli v závěru ještě navýšit skóre. Nejprve rozhodčí odpustil hostům penaltu po zákroku Šurala na Faltu, opět si nenechal ani poradit od kolegy u videa … Pak Plškovu střelu brankář Nita vyrazil, pak ještě dorážel Pilař, ale pískal se útočný faul … V 77.minutě střílel po další akci Sigmy Kalvach, jeho bombu zblokoval protihráč tak, že o kousek přeletěla poloprázdnou bránu. Důležitou výhru už si pak Modrá lavina uhlídala.

SK Sigma Olomouc – AC Sparta Praha 1:0 (1:0)

Branky: 35. Nešpor. Rozhodčí: Franěk – Paták, Vlasjuk. ŽK: Houska, Zahradníček – Costa, Šural, Kanga. Diváků: 7259.
SK Sigma: Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (73. Pilař), Houska, Plšek (88. Polom), Falta – Nešpor (68. Yunis). Trenér Václav Jílek
Sparta: Nita – Radakovič, Kaya, Costa – Chipciu, Sáček (46. Vatajelu), Frýdek, Kanga, Plavšič (76. Mebrahtu) – Šural, Tetteh (59. Pulkrab). Trenér Zdeněk Ščasný.

Sestava SK Sigma proti ZlínuSestava SK Sigma proti Zlínu
Hanácká kronika: Z historie zápasů proti ZlínuHanácká kronika: Z historie zápasů proti Zlínu