Sigma doma remizovala s Jihlavou

07.04.2018 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc chtěli doma v duelu s Jihlavou potvrdit výhru z Dukly. To se jim ovšem bohužel nepodařilo a se soupeřem, který hrál posledních pětatřicet minut v oslavení, jen remizovali 1:1. Naši branku dal v závěru prvního poločasu Jakub Plšek.

Do olomoucké základní sestavy se vrátil Šimon Falta, na lavičce už byl připraven uzdravený kapitán Michal Vepřek. Jinak hrála Sigma ve stejném složení jako předtím na Dukle. A první vyloženou šanci měli domácí, v 17. minutě zneškodnil brankář Rakovan tutovou branku po zakončení Radakoviće. Jihlava prokazovala, že úvodní čtyři zápasy jara nevyhrála náhodou a hráčům Sigmy mnoho prostoru nenechávala. Takže do větších šancí se dostávali domácí obtížně. Přesto se vedení dočkali ještě do přestávky. Ve 42. minutě trefil Zahradníček hezkou střelou pravou tyčku, odražený míč vrátil do sítě Plšek – 1:0.

Po deseti minutách druhé půle byl za druhou žlutou vyloučen jihlavský záložník Mara a zdálo se, že Sigmě by nemělo nic výhru vzít. Navíc když Hanáci pak měli vyložené šance. V 61. minutě těsně minul povedenou střelou na zadní tyčku Zahradníček. Po minutě dal po zblokované střele Sladkého krásnou branku Kalvach, ale pomezní rozhodčí těžko říct proti mával ofsajd … Místo vedení dva nula a je po zápase to bylo za dalších pět minut jinak. Hostům se povedl rohový kop a první a poslední střelou na bránu v zápase srovnali. Sigma se pak snažila rozhodnout, ale proti dobře bránícímu soupeři se jí nedařilo vytvořit si mnoho šancí. Přesto nějaké byly. A nebylo jich málo. V 74. minutě hlavičkoval po rohu těsně nad Jemelka. V 81. minutě se vápně dobře uvolnil Texl, byl sražen, ale rozhodčí nic neodpískal … O dvě minuty později byl v tutové pozici Plšek, vystřelil levačkou, ale balon letěl těsně vedle pravé tyčky. Dvě minuty před koncem pak zakončoval krásnou střelou přes hlavu Hála, ale ani on netrefil přesně.

SK Sigma Olomouc – FC Vysočina Jihlava 1:1 (1:0)

Branky: 42. Plšek – 67. Dvořák. Rozhodčí: Houdek – Kříž, Kubr. ŽK: Jemelka – Mara, Rakovan. ČK: 55. po 2. ŽK Mara. Diváci: 3471.
SK Sigma: Buchta – Sladký (72. Moulis), Radaković, Jemelka, Falta – Kalvach – Zahradníček, Houska (74. Texl), Plšek, Hála (89. Yunis) – Řezníček. Trenér:Václav Jílek.
Jihlava: Rakovan - Nový, Tlustý, Štěpánek, Schumacher – Levin – Fulnek (90. Opluštil), Mara, Vaculík (65. Klíma), Popovič (77. Keresteš) – Dvořák. Trenér Martin Svědík.

Střely na: 4:1
Střely vedle: 5:5
Rohy: 9:8
Fauly: 16:11
Ofsajdy: 2:1

Jemelka: Chtěli jsme vyhrát, ale remízu beremeJemelka: Chtěli jsme vyhrát, ale remízu bereme
| 15.12.2018
Jílek: Nedotáhli jsme finální fáziJílek: Nedotáhli jsme finální fázi
Pozitivum je, že jsme zpevnili obranu, řekl BuchtaPozitivum je, že jsme zpevnili obranu, řekl Buchta
V Ostravě bez branek. Sigma vybojovala bodV Ostravě bez branek. Sigma vybojovala bod
| 12.12.2018
Martin Nešpor: Chtěli jsme to nějak ukopatMartin Nešpor: Chtěli jsme to nějak ukopat
| 11.12.2018
Brankáři SK Sigma se sešli na závěr rokuBrankáři SK Sigma se sešli na závěr roku