1. kolo SK Sigma Olomouc vs SK Slavia Praha 22. 7. 2018. v 18:00 Sleva -10% pro fanoušky

Plšek se blíží k čelu tabulky střelců

09.05.2018 / A tým

Záložník SK Sigma Olomouc Jakub Plšek má v závěru sezony výtečnou formu. Byl vyhlášen Hráčem měsíce března, v tabulce střelců atakuje čelní pozice, dal už 9 branek, skóroval ve třech zápasech v řadě. A jeho gól pokaždé znamenal pro tým bodový zisk. Naposledy v sobotu doma trefil remízu s Bohemians ranou z přímého kopu. „Před zápasem bychom si po remíze řekli, že jsme ztratili dva body, ale musíme respektovat sílu soupeře. Za první poločas jsme si určitě tři body nezasloužili,“ řekl Jakub Plšek. Je nejlépe střílejícím záložníkem soutěže, tři kola před koncem sezony mají jen čtyři hráči HET ligy více nastřílených gólů.

Proti Bohemians jste dal branku z přímého kopu, po které pamětnicí nemohli nevzpomenout na legendárního Jana Marošiho a jeho dělostřelbu. Chtěl jste kopat takto přes zeď?
Naštěstí to trošku zaplavalo, před brankářem bylo hodně hráčů, měl to těžké. Viděl jsem, jak to před ním uhnulo. Snažil jsem se hlavně trefit bránu, trošku to umístit, naštěstí to mělo dostatečnou razanci, to bylo důležité.

Sigma doma pouze remizovala. Co chybělo k vítězství? Možná lepší první poločas?
Ano. První poločas byl z naší strany promarněný. Na druhou stranu musíme respektovat sílu soupeře. Protože není náhoda, že jsou v tabulce tak vysoko. Pod trenérem Haškem hrají náročný styl fotbalu a my jsme s tím měli problém, v prvním poločase jsme se s tím nevyrovnali. Druhý poločas už jsme hosty přehrávali, ale bohužel dali jenom jeden gól.

Jakub Plšek po utkání

V čem byla chyba v prvním poločase?
Samozřejmě trenér nás na jejich styl hry a důraz upozorňoval, ale mysleli jsme si, až tak to nebude. Nevyrovnali jsme se jim v agresivitě, oni vyhrávali souboje, všude byli první. A zaslouženě vedli po první půlce.

Mohl na to mít vliv nějaký ten tlak? Blíží se konec sezony, jste nahoře, úspěch je blízko.
Samozřejmě víme o tom, že o to hrajeme, bavíme se o tom. Ale že bychom to nějak pociťovali, to ne. Ten první poločas byl spíš dobrým výkonem Bohémky. Vymlouvat se na to, že jsme byli nějakým způsobem nervózní, to ne. Musíme respektovat sílu soupeře, nemůžeme čekat že každého přejedeme první poločas tři nula a ve druhém to budeme jenom dohrávat.

V posledních zápasech pravidelně skórujete, je to období, na které jste čekal?
Je dobré, že se mi daří. Ale raději bych byl za tři body, z toho bych měl ještě větší radost.