5. kolo SK Sigma Olomouc vs FC Baník Ostrava 5. kolo SK Sigma Olomouc vs FC Baník Ostrava

Na závěr přípravy porážka

10.02.2018 / A tým

Poslední přípravné utkání se fotbalistům SK Sigma Olomouc výsledkově nepovedlo. Hanáci doma na Andrově stadionu prohráli s libereckým Slovanem 1:2.

V olomoucké sestavě chyběl záložník Pavel Moulis, který je po nemoci. Naopak poprvé na Andrově stadionu nastoupil útoční Jakub Řezníček a po delší pauze a lehčím zranění opět mohl odehrát celý zápas kapitán Michal Vepřek.

Sigma vstoupila do utkání dobře, už ve 3.minutě byl v dobré šanci Zahradníček, ale nezamířil dobře. Liberec pečlivě bránil, nedával domácímu tomu mnoho prostoru, takže moc vyložených šancí k vidění nebylo, protože také olomoucká defenziva pracovala, jako již tradičně, velmi dobře. Ve 21.minutě ale přišla chybička, jistému gólu pak zabránil výtečným zásahem obránce Sladký. Po půl hodině hry se dobře uvolnil Řezníček, vypálil z hranice šestnáctky, ale na brankáře nevyzrál. Osm minut před přestávkou se Liberci podařilo dohrát akci, kterou zakončila pohotová střela Oscara a hosté vedli.

Záhy po přestávce bylo srovnáno, ve 49. minutě si dal vlastní branku Kerbr. Po minutě rozhodčí neodpískal jasnou penaltu na Housku. Hra ale pokračovala a Sladký v tutové pozici o kousek minul pravou tyčku. Po hodině hry a rohovém kopu byl v dobré šanci Yunis, ale míč netrefil dobře. Sigma po přestávce soupeře přehrávala, vytvářela si hodně střeleckých možností, ale gól se dát nedařilo. Naopak hosté se nedostali v podstatě k ničemu, přesto gól dali. To když malou domů Surzyna nezpracoval brankář Buchta. V 68. minutě si na velmi dobrý centr zprava po vydaření akci nabíhal Hála, byl ale v šestnáctce sražen, ovšem znovu se nepochopitelně nic nepískalo … Naopak se pískalo o deset minut, když byl v tutové šanci Manzia a diváci si zanadávali na rozhodčí, že kdepak asi mohl vidět ofsajd …. V závěru pak byli blízko ke srovnání Hála po dobrém ataku nebo Manzia po brejku, ale oba o kousek minuli.

SK Sigma Olomouc – FC Slovan Liberec 1:2 (0:1)

Branky: 49. vlastní Kerbr – 37. Oscar, 65. vlastní Surzyn. Rozhodčí: Dubrovský – Dresler, Pochylý. Diváci: 450.

SK Sigma: Buchta – Sladký (62. Surzyn), Radaković, Jemelka (62. Polom), Vepřek – Zahradníček (62. Manzia), Houska, Kalvach (75. Sláma), Plšek (46 Texl), Falta (46. Hála) – Řezníček (46. Yunis). Trenér Václav Jílek.

Reportáž z utkání

Do SK Sigma míří Juraj ChvátalDo SK Sigma míří Juraj Chvátal
| 14.08.2018
Předprodej na další zápas Sigmy je v plném prouduPředprodej na další zápas Sigmy je v plném proudu