Sigma odváží z Teplic bod

11.11.2018 / A tým

Fotbalisté SK Sigma Olomouc vybojovali v 15. kole bod za remízu 0:0 na hřišti Teplic a zakončí tak první polovinu základní části FORTUNA:LIGY na 12. místě. Modrá lavina bodovala v pátém uktání v řadě.

Hanáci nastoupili na severu Čech bez lehce zraněného Václava Pilaře. Oproti poslednímu utkání s Opavou se do základní sestavy vrátil Jakub Plšek. Trenér Jílek také přešel k rozestavení na tři obránce, které v posledních dvou zápasech přineslo týmu ovoce. Místo Jana Štěrby tak hrál Tomáš Zahradníček.

První poločas patřil Sigmě, která kontrolovala střed pole. V úvodní desetiminutovce se dvakrát do ohrožení branky dostal Plšek po spolupráci se Zahradníčkem. Ke gólu mu ale scházela větší přesnost i razance.

Domácí v 1. půli hrozili pouze ojediněle z brejků, a nebezpečnější byli i nadále hosté. Zhruba po půlhodině hry Kuba Plšek našel v pokutovém území dobře postaveného Dvořáka, který ale hlavičkoval nad bránu Teplic.

O chvíli později Pavel Dvořák opět zahrozil, kdy po rohovém kopu namířil jen těsně vedle tyče Divišovy brány. Tlak Sigmy koncem poločasu gradoval, ale scházelo potřebné štěstí. Ve 40. minutě pálil z dobré pozice Nešpor, ale jeho pokus zastavil Jeřábek evidentně rukou. Sudí ale penaltu těžko řříct proč neodpíska ....

Domácí trenér se o přestávce rozhodl ke změnám, a hru Teplic oživil dvojím střídáním. Severočeši tak první minuty 2. půle kontrolovali hru. Největší šanci si vypracovali v 56. minutě, kdy už Miloše Buchtu prakticky překonali, ale míč ještě těsně před brankovou čarou stihl Václav Jemelka vykopnout na břevno.

Hra se poté uklidnila, a i Hanáci se dostávali do šancí. V 73. minutě sklepl Nešpor míč k Zahradníčkovi, který Diviše zkusil obstřelit technickou střelou, míč ale bránu těsně minul.

V závěrečných minutách již bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce zápas prohrát, a tak se zápas dohrával. Sigma Olomouc vybojovala v Teplicích bod, a nedostala se tak svého soupeře v ligové tabulce.

FK Teplice – SK Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Dubravský – Hájek, Horák. ŽK: Ljevakovič – Houska, Vepřek. Diváci: 2 535.
FK Teplice: Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Čmovš, Hyčka – Žitný (46. Kučera), Ljevakovič (84. Jindráček), Král, Hora – Trubač (46. Luts), Vaněček. Trenér Stanislav Hejkal.
SK Sigma: Buchta – Sladký, Jemelka, Vepřek – Zahradníček (87. Lalkovič), Dvořák (63. Texl), Kalvach, Houska, Falta – Plšek, Nešpor (90+2. Yunis). Trenér Václav Jílek.

Střely na: 5:2
Střely vedle: 4:9
Rohy: 7:5
Fauly: 12:18
Ofsajdy: 1:0

Autor: T:L

Jemelka: Chtěli jsme vyhrát, ale remízu beremeJemelka: Chtěli jsme vyhrát, ale remízu bereme
| 15.12.2018
Jílek: Nedotáhli jsme finální fáziJílek: Nedotáhli jsme finální fázi
V Ostravě bez branek. Sigma vybojovala bodV Ostravě bez branek. Sigma vybojovala bod
| 12.12.2018
Martin Nešpor: Chtěli jsme to nějak ukopatMartin Nešpor: Chtěli jsme to nějak ukopat
| 11.12.2018
Brankáři SK Sigma se sešli na závěr rokuBrankáři SK Sigma se sešli na závěr roku