9. kolo SK Sigma Olomouc vs FK Dukla Praha

Osmnáctka SK Sigma si poradila s Jihlavou

13.04.2018 / SCM

Tým SK Sigma Olomouc U 18 hrál dnes doma na umělce proti Jihlavě. V úvodu zápasu naše osmnáctka zahodila několik šancí, včetně pokutového kopu, ale nakonec dokázala tři body získat.

„Začali jsme aktivně, s velkým odhodláním vstřelit rychle branku. Do desáté minuty to mělo být 3:0, když po pěkných akcích jsme byli dvakrát úplně sami před brankářem hostí, neproměnili jsme a poté ještě nedali penaltu. I tak jsme pokračovali ve své hře, byli dostatečně agresivní a dobře jsme kombinovali. Odměnou nám byla první vstřelená branka, když Tomáš Macháček po rohovém kopu krásně a hlavně přesně hlavičkoval. Ve druhé půli jsme přidali druhou branku, když po perfektní akci, přišel přesný centr a Kuba Řípa si poradil skvěle a do protipohybu brankáře navýšil skóre. Mohli jsme přidat ještě více branek, hostující brankář chytal skvěle. Soupeř hrozil jen ze standardních situací, které měl velmi silné, ze hry nás prakticky neohrozil, nevytvořil si v podstatě žádnou gólovou šanci. Pochvala pro defenzivní práci celého družstva a za celkový přístup a plnění taktických úkolů, které jsme hráčům dali,“ řekl trenér SK Sigma U 18 Michal Kalvach. „Škoda obdržené branky, když Jirkovi vypadl míč po centru k nohám hostujícího hráče, který dorážel, ale utkání jsme celkově zvládli, takže jsme spokojeni, že jsme favorita soutěže porazili. Ale hlavně jsme byli předvedli velmi dobrý a kolektivní výkon,“ podotkl.

SK Sigma Olomouc U 18 – Jihlava U 19 2:1 (1:0)

Branky: 27. Macháček, 65. Řípa – 90. Ritter. Rozhodčí: Cieslar – Šafařík, Vachutka. ŽK: Hruška, Kubáč, Langer – Šteffl, Křišťál, Svoboda, Pejřimovský.
SK Sigma U 18: Hruška – Aujenský, Kodeš, Řezník, Kubáč, Repček (56. Kratochvíl), Raab (46. Řípa), Cikryt (90. Šidlík), Langer, Grečmal (46. Ždánský), Macháček. Trenér Michal Kalvach.