V Ostravě bez branek. Sigma vybojovala bod

14.12.2018 / A tým

V úvodním utkání 19. kola FORTUNA:LIGY remizovali hráči SK Sigma Olomouc s Baníkem na jeho půdě 0:0. Diváci na Městském stadionu ve Vítkovicích tak branku neviděli, navzdory šancím na obou stranách.

Trenér Václav Jílek musel i v Ostravě vyslat značně improvizovanou sestavu. Absence hráčů byly nejvíce citelné v obraně, kde Hanákům scházeli Martin Sadký nebo kapitán Michal Vepřek. I proto tentokrát na stoperu vedle Václava Jemelky naskočil Lukáš Kalvach. Na krajích obrany se pak objevili Šimon Falta a Tomáš Zahradníček. Poprvé od začátku nastoupil za SK Sigma Olomouc Juraj Chvátal. V útoku pak vedle Pavla Dvořáka zaskočil za zraněného Martina Nešpora Jakub Yunis.

Hanáci se ve Slezsku opět spolehli na hru ze zabezpečené obrany, a tak převahu měl v úvodu Baník. Do vyložené šance se ale nedostal. Obrana Sigmy byla skvěle organizovaná. Stopeři Kalvach s Jemelkou měli ve vzdušeném prostoru převahu. Sigma poprvé zahrozila v 16. minutě, kdy se k několika střelám dostal Václav Pilař. Všechny jeho pokusy ale obrana Ostravy zablokovala, a tak více než roh Hanáci nezískali. Zhruba o deset minut se k dobré palebné pozici, poté, co mu míč srazil Dvořák, dostal David Houska. Jeho střela z asi 15 metrů ale postrádala potřebnou razanci. Laštůvka s její likvidací neměl příliš mnoho práce. Po půl hodině výrazněji ohrozil bránu Miloše Buchty i Baník. Střela Ondřeje Šašinky ale mířila těsně mimo. Václav Jemelka následně přiznal teč, a tak domácí kopali roh. Z něj ale nebezpeční nebyli. O šest minut později způsobila aktivita Hanáků po nepřesvědčivém odkopu Procházky závar v pokutovém území Baníku. Obranu Ostravy ale hráči Sigmy neprostřelili. Vzápětí se do obrovské šance dostali hráči Baníku Ostrava. Po přímém kopu z levé strany měli domácí několik příležitostí. Tu největší zlikvidoval Šašinkovi brankář Buchta.

Do 2. poločasu nastoupily oba týmy beze změn. Optickou převahu si v úvodu druhé půle vypracovali domácí hráči. Velkou příležitost na otevření skóre měli 58. minutě. Holzer zahrával rohový kop a našel přesně hlavu Diopa. Ten ještě hlavičkou posunul na Šašinku, který ale jen orazítkoval břevno Buchtovy brány. V této fázi zápasu měli navrch Slezané. Hru pak rozkouskovala střídání. Trenér Jílek stáhl Juraje Chvátala, a vyslal za něj na trávník Milana Lalkoviče. V 68. minutě o sobě dala vědět i Sigma. Po přihrávce Pilaře mohl z pravé strany Laštůvkovy brány pálit Yunis, ale nezpracoval míč ideálně. A útočník Sigmy byl akci i o dvě minuty později. Po dvou rozích zůstal míč před bránou domácích. Centr našel přesně Yunisovu hlavu, který ale z pár metrů mířil mimo. Tlak Baníku postupně opadl, a tak se na polovinu soupeře dostávali i Hanáci. Václav Jílek se pokusil oživit ofenzívu, když ze hry stáhl Václava Pilaře. V závěrečné desetiminutovce začali mít navrch Sigmáci. V 88. kličkoval obranou Baníku Milan Lalkovič. Našel nabíhajícího Davida Housku, jehož střelu ale domácí srazili na roh. Sigma Olomouc tak odváží z Ostravy bod, a posunula se na průběžné 11. místo v tabulce FORTUNA:LIGY.

FC Baník Ostrava – SK Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Moláček. ŽK: Diop, Fillo, J. Šašinka - Plšek. Diváci: 6 251.
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman – Fillo, Mešaninov, Hrubý, Holzer (77. Granečný) – O. Šašinka (66. J. Šašinka), Diop. Trenér: Bohumil Páník.
SK Sigma Olomouc: Buchta – Zahradníček, Kalvach, Jemelka, Falta – Chvátal (64. Lalkovič), Plšek, Houska, Pilař (77. Texl) – Dvořák (90+2. Chytil), Yunis. Trenér: Václav Jílek.

Autor: T:L

Dva hráči Sigmy si zahráli na EURU do 19 letDva hráči Sigmy si zahráli na EURU do 19 let
| 22.07.2019
Radek Látal a Ismar Tandir poprvé v lize za SigmuRadek Látal a Ismar Tandir poprvé v lize za Sigmu
Předprodej na Zápas století pro držitele permanentek již dnes Předprodej na Zápas století pro držitele permanentek již dnes
Ohlasy: SK Sigma Olomouc - FC Fastav ZlínOhlasy: SK Sigma Olomouc - FC Fastav Zlín
| 20.07.2019
Premiéra trenéra Látala vítězná. Sigma zdolala ZlínPremiéra trenéra Látala vítězná. Sigma zdolala Zlín
Sestava SK Sigma proti ZlínuSestava SK Sigma proti Zlínu
Informace pro fanoušky k zítřejšímu utkáníInformace pro fanoušky k zítřejšímu utkání
| 19.07.2019
Trenér Látal: Zlínu se musíme vyrovnat především v soubojích Trenér Látal: Zlínu se musíme vyrovnat především v soubojích
Tři hráči odchází na hostování do 2. ligyTři hráči odchází na hostování do 2. ligy
Hráči A-týmu navštívili malé fotbalisty a fotbalistkyHráči A-týmu navštívili malé fotbalisty a fotbalistky