Aktuality

Jílek: Sezona je určitě skvělá

Jílek: Sezona je určitě skvělá

15.05.2018 / A tým

Jasnou vysokou výhrou ve Zlíně si fotbalisté SK Sigma Olomouc zajistili účast v evropských pohárech. Modrá lavina je dvě kola před koncem sezony na třetím místě. A o to chce bojovat až do posledních tisícin sekundy soutěžního ročníku. „Jsou před námi ještě dvě důležitá kola. V tuto chvíli je vnitřní cíl a největší motiv zkusit uhrát to třetí místo. To by bylo něco neuvěřitelného. Tím nechci říct, že pokud to nedokážeme, že by to mělo být nějaké zklamání. Ta sezona je určitě skvělá. Ale to není jen výsledek mé práce, je to výsledek práce týmu kolem mě. Kluci šlapou, udělali dobrý výsledek,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek.

Jak hodnotíte utkání ve Zlíně?
Po zápase to byla velká euforie. Že jsme splnili ty dvě základní roviny, které mám, ty požadavky na hráče. To znamená, abychom v zápasech brali tři body a aby to bylo po dobrém výkonu. Myslím, že oba faktory se nám podařilo naplnit. Samozřejmě určující byl ten rychlý gól, který se nám podařilo dát, podobně jako v Teplicích. A potom i ten druhý gól na dva nula do šatny. To byl velmi dobrý stav. Byť někdy je často zmiňován jako jeden z nejhorších tak tohle si nemyslím. Prostě není nikdy špatné, když vedete o dva góly. Do druhého poločasu jsme čekali zvýšenou aktivitu Zlína, že bude agresivní, že se bude tlačit do zakončení. Bohužel jsme inkasovali poměrně lacinou branku. Ani bych možná tolik nevyčítal Milošovi, že to neudržel, ale prostě jsme tu situaci nedohrávali, nedobíhali jsme, byl tam úplně osamocený hráč. Tam jsme nezareagovali dobře. Na druhou stranu jsme potom zareagovali dobře, zejména herně, tím, že jsme na to snížení odpověděli dalším gólem. Potom jsme se trošku stáhli, hráli z bloku, chtěli kontrolovat hru. Zařadili jsme tam Romana Poloma, pak už domácí nebezpeční nebyli. Výsledek jsme potom ještě v závěru korunovali, když Zlín už hrál vabank. Takže jsme spokojení. Že se výrazně opět prosadil Kuba Řezníček hattrick, je jenom třešnička na dortu. Je vidět, že mu to olomoucké prostředí svědčí.

Před utkáním jste předpokládal, že domácí budou hrát podobně agresivně jako Bohemians. Potvrdilo se to?
Myslím, že ta agresivita tam byla. Hlavně v té první vlně, kdy nás velmi dobře atakovali. Ale potom byl Zlín hodně hluboký, jejich hřiště bylo hodně roztažené. A tím pádem, a byli jsme na to částečně i připraveni, jsme se mohli opřít o Kubu Řezníčka, mít odražené balóny. Maličko to zjednodušit, takzvaně si nenaběhnout na jejich tlak. Což se nám dařilo. V momentě, když se nám povedlo držet balon, což nebylo, vyjma gólové situace, v prvních patnácti minutách, jsme pak byli daleko nebezpečnější. A myslím, že zápas mohl být rozhodnutý daleko dříve.

Trenér Václav Jílek po utkání


Je hlavní metou třetí místo, na kterém Sigma dvě kola před koncem sezony je?
Naší vnitřní motivací to třetí místo samozřejmě je. Protože je to hodně zajímavá příčka zajišťující přímou účast v Evropské lize. Takže možná to není ani klubový cíl, veškerá očekávání překonáváme. Nicméně máme dvě kola do konce soutěže a jednoznačně po tom třetím místě půjdeme.

Ta dvě kola před koncem už má Sigma jasnou účast v evropských pohárech. Takže dá se to již nyní hodnotit jako fantastická sezona?
Řekl bych, že jako fantastická sezona se to dalo hodnotit už před třemi čtyřmi koly. Dneska máme přes padesát bodů, což je podle mého názoru známka kvality, kvalitní práce celého týmu. Určitě si myslím, že v tuto chvíli jednoznačně převyšujeme veškerá očekávání, ať už naše vnitřní, nebo mediální, z venku.

Nepadla žádná žlutá karta, i když hráčů v ohrožení je mnoho. Dá se na to mužstvo před zápasem připravit?
Jednoznačně ano. Hráči si musí být vědomí toho, že pod karetním ohrožením hrají. A musí tomu trošku chování na hřišti přizpůsobit. Prostě jsou situace, ve kterých si můžou de facto sami rozhodnout, jestli kartu dostanou nebo ne, jestli tam půjdou na hraně, v absolutním riziku, nebo ne. Myslím, že teď to kluci zvládají výborně. A věřím, že se nám to podaří zvládnout a že to dohrajeme ve složení bez absencí.

Byl to pokyn od vás, nebo to cítili hráči sami, aby nepřišli o zápas na Spartě?
Mají to určitě nastavené vnitřně. Naše požadavky v tomto ohledu jsou, navíc hráči jsou dostatečně chytří na to, aby věděli, jak se mají chovat. Samozřejmě kdyby dostali nějakou zbytečnou čtvrtou žlutou způsobenou nějakým slovním doprovodem nebo zakopnutím míče, tak tam bychom to pak řešili, to se nemůže stát. Ale ze hry to vyplynout může.

Jak velkou překážkou v cestě za třetím místem bude sobotní zápas na Letné?
Myslím, že ten nejbližší zápas je vždycky ten nejtěžší. Máme Spartu, obrovský favorit, byť jsou v tabulce za námi. Pro ně je to jednoznačný cíl, oni musí a my chceme. A už dopředu říkám, že tam nepojedeme to utkání nějak odehrát a spoléhat se na poslední zápas. Mužstva dnes má svoji sílu, nějak se prezentuje a nebudeme to měnit na soupeře. Byť se potkáme se Spartou a určitě to bude protivník z nejkvalitnějších.

Dovedl jste Sigmu do pohárů po devíti letech. Co to pro vás znamená?
Jsou před námi ještě dvě důležitá kola. V tuto chvíli je vnitřní cíl a největší motiv zkusit uhrát to třetí místo. To by bylo něco neuvěřitelného. Tím nechci říct, že pokud to nedokážeme, že by to mělo být nějaké zklamání. Ta sezona je určitě skvělá. Ale to není jen výsledek mé práce, je to výsledek práce týmu kolem mě. Kluci šlapou, udělali dobrý výsledek. A jsem strašně rád, že Olomouc dnes ukazuje jinou tvář, než v předchozích sezonách. Fanoušci byli v sobotu výborní, konečně už za námi jedou. Vytvořili dobrou kulisu. To byl jeden z mých vnitřních cílů – vrátit fanoušky na stadion. Kéž by se to pomalu začalo dařit.
A tým - další aktuality:

Sigma zná termíny prvních dvou zápasů ve FORTUNA:LIZESigma zná termíny prvních dvou zápasů ve FORTUNA:LIZE
| 06.08.2020
Dobrá zpráva! Zranění Víta Beneše není vážnéDobrá zpráva! Zranění Víta Beneše není vážné
| 06.08.2020
Sezónu 2020/2021 zahájí Sigma doma s LibercemSezónu 2020/2021 zahájí Sigma doma s Libercem
| 05.08.2020
První prohra v přípravě. Sigma podlehla Brnu 0:2První prohra v přípravě. Sigma podlehla Brnu 0:2
| 05.08.2020
Do Sigmy přichází chorvatský útočník Dominik RadičDo Sigmy přichází chorvatský útočník Dominik Radič
| 04.08.2020
Pozor změna! Proti Brnu budeme hrát na Andrově stadionuPozor změna! Proti Brnu budeme hrát na Andrově stadionu
| 04.08.2020
Zifčák: Konkurenci vnímám. I tak chci ukázat, že na to mámZifčák: Konkurenci vnímám. I tak chci ukázat, že na to mám
| 04.08.2020
Trenér Látal: V přípravě zatím nezvolnímeTrenér Látal: V přípravě zatím nezvolníme
| 03.08.2020
Sigma byla blízko výhry. S Trnavou nakonec remizovala 1:1Sigma byla blízko výhry. S Trnavou nakonec remizovala 1:1
| 01.08.2020
Hubník po prvním zápase: Se spoluhráči se rychle sehrajemeHubník po prvním zápase: Se spoluhráči se rychle sehrajeme
| 30.07.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná