Aktuality

Pozitivum je, že jsme zpevnili obranu, řekl Buchta

Pozitivum je, že jsme zpevnili obranu, řekl Buchta

15.12.2018 / A tým

Závěr podzimní části zastihl obranu SK Sigma Olomouc v dobré formě. Defenzivní val v čele se zkušeným Milošem Buchtou (1980) ani ve druhém utkání v řadě neinkasoval, a výrazně tak pomohl k bodovému zisku. Buchta ocenil hlavně formu Lukáše Kalvacha a Václava Jemelky.

Druhá nula v řadě, navíc na Baníku. Jaký to byl zápas?
Byl to náročný zápas. To počasí, byla velká zima, takže jsme se museli neustále hýbat. Je pozitivní, že jsme opět nedostali branku, ale negativní, že jsme ji sami vstřelit nedokázali. Na Baníku se nikomu nehraje nejlépe. Jejich fanoušci je neustále ženou vpřed. Ale našli jsme nového stopera. Naši stopeři proti Ostravě si ode mě zaslouží absolutní pochvalu. Sice jsem dostal cenu pro hráče zápasu, ale předal bych ji někomu z těch dvou. Džem dnes zblokoval snad tři jasné góly, Kalvi skvěle četl hru, vyhrával souboje. Tohle je velké pozitivum. Celkově je pro nás bod málo. Jsme v situaci, kdy bychom chtěli sbírat tři. Ale neprohráli jsme dva zápasy v řadě, máme dovolenou, takže se nám bude určitě odpočívat lépe. Vánoce budou určitě lepší, ale i tak jsme v pozici, kdy musíme zabrat.

Změnili jste styl a začali jste sbírat body. Nechtělo to přijít se změnou dříve?
Tohle není náš styl. Ale trenér jednou zmínil, že jsme hodně zatlačení do rohu. Museli jsme v sobě probudit ty zvířecí instinkty. Když je totiž zvíře zatlačené do rohu, tak se začne bránit a je dvakrát silnější. My jsme začali kousat, více bojovali. Bohužel nedáváme góly. To je naše slabá stránka po celou první půlku. Dali jsme jen 17 gól, což je snad druhý nejnižší počet v lize. Hodně jsme inkasovali. Je dobré, že jsme teď zapracovali na defenzivě, navzdory tomu, že poslední dobou tu obranu skládáme a lepíme, jak jen můžeme. V obraně teď nastoupili noví kluci, museli zabojovat, ale myslím, že to zvládli.

Byl pro vás závar z 39. minuty nejtěžší chvílí v zápase?
Ano, protože Václav Jemelka se snažil jejich střelu zablokovat. To se mu sice podařilo, ale bohužel pro nás se míč odrazil k nim na nohu. Já jsem naštěstí byl rychle u něj a skočil mu do střely. Měl jsem štěstí, že mě trefil. V těchto případech je to většinou o štěstí. Já tomu jen pomohl tím, že jsem byl rychle u něj. To platí ale i u břevna, které trefili. I tam jsme měli velké štěstí. Nechci ale říkat, že bychom tady bod vyválčili se štěstím. Myslím, že jsme Baníku byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel. Dnes vládly obrany nad útoky. Žádný z týmů nedokázal vstřelit gól, takže máme po bodě.

Jaké pro vás bylo, když jste před sebou v obraně měl tři nové kluky?
Je to nové, ale na tréninku tyhle pozice zkoušíme, takže to nebyl takový problém. Hrálo se mi s nimi dobře. Je vidět, že Chváty nebyl tolik rozehraný, ze začátku byl velmi nervózní. Měli jsme ho asi více uklidnit, ale postupem času se zlepšoval. Obrana zvládla zápas skvěle.

Bodů nemáte mnoho. I vy jste zažil v roce 2016 pád do 2. ligy. Co udělat přes zimu, abyste se na jaře odpíchli někam jinam?
Já bych fotbal úplně vypustil z hlavy. Ta dovolená nebude dlouhá. Takže ať si všichni užijeme rodinné svátky a 3. ledna se uvidíme s čistou hlavou. Musíme do toho pořádně máknout, abychom sbírali body od počátku. Věřím, že bychom třeba mohli zopakovat jabloneckou jízdu z minulého ročníku a vyšvihnout se co nejvíce.

Václav Jemelka přiznal teč a Baník díky tomu zahrával rohový kop. Co se vám honilo hlavou?
Super gesto. Někdo může nadávat. Kdybychom z toho dostali branku, tak by to asi byla chyba. Ale dnes to fair-play není moc často vidět. Jsem rád, že to udělal. Vím, že Venca je hodný a poctivý kluk.

Autor: T:L
A tým - další aktuality:

Příprava v Bohdanči bez vítěze. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1Příprava v Bohdanči bez vítěze. Sigma remizovala s Pardubicemi 1:1
| 08.08.2020
Sigma zná termíny prvních dvou zápasů ve FORTUNA:LIZESigma zná termíny prvních dvou zápasů ve FORTUNA:LIZE
| 06.08.2020
Dobrá zpráva! Zranění Víta Beneše není vážnéDobrá zpráva! Zranění Víta Beneše není vážné
| 06.08.2020
Sezónu 2020/2021 zahájí Sigma doma s LibercemSezónu 2020/2021 zahájí Sigma doma s Libercem
| 05.08.2020
První prohra v přípravě. Sigma podlehla Brnu 0:2První prohra v přípravě. Sigma podlehla Brnu 0:2
| 05.08.2020
Do Sigmy přichází chorvatský útočník Dominik RadičDo Sigmy přichází chorvatský útočník Dominik Radič
| 04.08.2020
Pozor změna! Proti Brnu budeme hrát na Andrově stadionuPozor změna! Proti Brnu budeme hrát na Andrově stadionu
| 04.08.2020
Zifčák: Konkurenci vnímám. I tak chci ukázat, že na to mámZifčák: Konkurenci vnímám. I tak chci ukázat, že na to mám
| 04.08.2020
Trenér Látal: V přípravě zatím nezvolnímeTrenér Látal: V přípravě zatím nezvolníme
| 03.08.2020
Sigma byla blízko výhry. S Trnavou nakonec remizovala 1:1Sigma byla blízko výhry. S Trnavou nakonec remizovala 1:1
| 01.08.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná