SK Sigma Olomouc vs. FC Viktoria Plzeň SK Sigma Olomouc vs. FC Viktoria Plzeň

Sigma rozstřílela Hradec

16.01.2018 / A tým

Také třetí přípravné utkání tým SK Sigma Olomouc jasně vyhrál. Dnes měli Hanáci za soupeře druholigové Hradec Králové a v chumelenici Modrá lavina soupeře přestřílela 7:3. Další zápas hraje Sigma v sobotu v Dunajské Stredě (14.00).

V srdci Hané začalo pár desítek minut před výkopem chumelit, takže bylo jasné, že se bude hrát na velmi těžkém terénu. S tím se tým SK Sigma vypořádal dobře a neměl se soupeřem zasádnější potíže. Z herní převahy v prvním poločase byly dvě branky. Hanáky poslal do vedení ve 14. minutě Jakub Plšek, ve 29. pak zvýšil Jakub Řezníček. Ale v první půlce nebylo pro domácí jen veselo, ve 21. minutě musel pro zranění vystřídat Michal Vepřek. krátce po změně stran přidal třetí branku Martin Hála. Pak se podařilo hostům po chybě snížit, ale chvíli poté přidal čtvrtou domácí branku Lukáš Kalvach. V 72. minutě opět Hradec potrestal domácí zaváhíní v defenzivě. Pak ovšem znovu přišli ke slovu hanáčtí střelci. Během šesti minut se trefil dvakrát Bidje Manzia a jednou Martin Hála a Sigma ve druhém zápase za sebou nastřílela sedm branek. Dvě minut před koncem potom hosté snížili na rozdíl tří branek.

SK Sigma Olomouc - Hradec Králové 7:3 (2:0)

Branky: 48. a 83. Martin Hála, 77. a 81. Bidje Manzia, 14. Jakub Plšek, 29. Jakub Řezníček, 64. Lukáš Kalvach.

SK Sigma: 1. poločas: Buchta – Sladký, Kotouč, Radaković, Vepřek (21. Kalvach) – Zahradníček, Plšek, Texl, Sláma, Moulis – Řezníček.  2. pol.: Gröger – Surzyn, Neuer, Jemelka, Hála – Manzia, Zlatohlávek, Kalvach, Houska, Falta – Yunis. Trenér Václav Jílek.