Aktuality

Zaslouženě jsme postoupili, řekl Šimon Falta

Zaslouženě jsme postoupili, řekl Šimon Falta

16.11.2018 / A tým

Modrá lavina zvládla osmifinálový zápas MOL Cupu proti Zlínu. Dlouhé minuty čekání na branku přerušil nádherně zahraným trestňákem Šimon Falta (1993), který Hanáky nasměroval do dalšího kola.

Dal jste Zlínu krásný gól z trestného kopu. Proběhla nějaká debata se spoluhráči, kdo z vás bude kopat?
To ne, šel jsem si hned pro balón s tím, že budu kopat já a vyplatilo se to. Do té doby jsme zápas měli pod kontrolou, hráli jsme, co od nás trenér vyžadoval, dobře jsme drželi balón. Tohle byla taková třešnička na dortu.

Zkoušíte si trestňáky i na tréninku?
Moc ne. Většinou je to stejně o kopací technice a myslím, že se mi to podařilo zahrát tak, jak jsem chtěl. Chvíli jsem přemýšlel, že to pošlu na druhou stranu, ale nakonec jsem se rozhodl jinak a naštěstí to tam padlo.

Na soupeře jste opět vyběhli v rozestavení 3-5-2. Jste pro protivníky nyní více nečitelní? Když vám funguje více herních způsobů a oni nevědí, který zrovna zvolíte?
Hra je trochu jiná. Je to hodně o běhání, ale myslím, že nám to více svědčí. Na Zlínu šlo vidět, že na nás nebyli tak připravení, jako v tom ligovém utkání. Je to určitě oživení a je dobře, že máme i druhou variantu rozestavení k tomu klasickému.

Vyhovuje vám nový systém, který po týmu trenér Jílek začal vyžadovat?
Jak se to vezme. Máme za úkol být hodně vysoko, takže je to v podstatě podobné, jako u rozestavení se čtyřmi obránci. Jen musíme více držet lajnu, což je trochu jiné. Mně to spíše vyhovuje, ale nemám problém s tím, když hrajeme na 4-4-2.

Čtyři minuty po vašem gólu byla penalta. Neuvažoval jste, že byste ji šel kopnout?
Pokud hraje Plša, tak je určeno, že je zahrává on. Možná kdyby na hřišti nebyl, tak bych o tom přemýšlel, ale včera mě to nenapadlo.

Váš gól byl pro zápas zlomový.
Do mé branky byl zápas vyrovnaný, byť jsme opticky asi byli lepší. Potom se to trochu otevřelo a po druhém gólu už jsem věděl, že zápas zvládneme, protože jsme kontrolovali hru a do ničeho jsme soupeře nepustili. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.

Je pro vás pohár teď důležitější než liga?
Další zápasy se hrají až na jaře, takže se musíme soustředit na ligu, abychom poskočili trochu výš, kde chceme být. Na jaře je ale pro nás pohár nejsnazší cestou, jak se dostat do evropských pohárů.

Sigma neprohrála šestý zápas v řadě. Je už krize, kterou jste prošli, zapomenuta?
Neřekl bych, že je to zapomenuto, ale určitě je pozitivní, že jsme udělali řadu zápasů bez porážky. Nějaké výhry to chce ale ještě posbírat, už třeba hned v tom příštím domácím zápase proti Mladé Boleslavi a myslím, že to bude zase o něco lepší.

Máte výbornou kopací techniku. Nabádá vás trenér, abyste se více pokoušel o střelu?
Snažím se co nejvíce střílet, a teď mi to tam i párkrát padlo, v Karviné mi střela také sedla. Snad se bude takto dařit i v dalších zápasech. Vždy je to ale o charakteru hry, do jaké pozice se dostanu, a jestli se z ní vůbec dá pálit. Nějakou branku z přímáku už jsem v kariéře dal, naposledy tuším snad ve druhé lize ještě (smích).

Autor: T:L
A tým - další aktuality:

Ohlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. koloOhlédnutí za dosavadním působením Sigmy ve F:L: 1. - 2. kolo
| 20.10.2020
LFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravyLFA přerušila ligu a s vládou jedná o podmínkách plnohodnotné přípravy
| 13.10.2020
Hráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešliHráči Sigmy se do nominace reprezentace k zápasu ve Skotsku nevešli
| 13.10.2020
Václav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporuVáclav Jemelka: Děkuji olomouckým fanouškům za podporu
| 12.10.2020
Hubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentaceHubník, Breite a Falta na srazu záložního týmu české reprezentace
| 11.10.2020
Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?Hostovačky: Surzyn už má 2 ligové góly. Jak se daří ostatním?
| 09.10.2020
LFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligyLFA nesouhlasí s dnešním zákazem konání zápasů první a druhé ligy
| 08.10.2020
Známe termíny zápasů se Slováckem a KarvinouZnáme termíny zápasů se Slováckem a Karvinou
| 08.10.2020
Ismar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v MichalovcíchIsmar Tandir končí v Sigmě. Bude hrát v Michalovcích
| 07.10.2020
Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023Pavel Zifčák hráčem Sigmy do roku 2023
| 07.10.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná