17.08.2018 / A tým

V prvním poločase skóroval Martin Nešpor, ve druhém David Houska. A tým SK Sigma Olomouc vyhrál v Kazachstánu odvetu 2:1, což v součtu s domácím vítězstvím 2:0 znamená postup.

Útočník Martin Nešpor měl v úvodu utkání velkou šanci, z tutové pozice ale poslal balon nad. Nakonec se ale dočkal, v 19.minutě pohotově uklidil do sítě míč po autu Hály prodloužený na první tyčce Plškem. A to týmu dalo jistotu do dalšího vývoje a přiblížilo postup. „Byl to hlavně moc důležitý gól. Říkali jsme si, že do utkání musíme vstoupit koncentrovaně. Trošku nás zarazilo, že domácí nešli moc do presinku. Bylo super, že se nám podařilo dát gól do poločasu. Plša to tam prodloužil, škrtnul jsem to špičkou. Nechali jsme tady hodně sil a zasloužili jsme si vyhrát,“ řekl Martin Nešpor.

Střelec první branky Martin Nešpor hodnotí zápas

Jako kapitán vedl tým do zápasu při absenci Michala Vepřka David Houska. A znovu potvrdil, že má v této sezoně střeleckou formu. Šest minut po přestávce byl faulován a sám z přímého kopu trefil přesně a krásně do šibenice. „Domlouvali jsme se, že tam zahrajeme signál. Máme něco nacvičeného. Nakonec jsme se k tomu nějak neměli, tak jsem říkal, že si to vezmu. A trefil jsem to, myslím, hezky,“ řekl David Houska. „Začátek byl hodně nepříjemný, Kairat má výborný tým, pak to ukázali i v deseti v závěru. Jsem rádi, že jsme to zvládli, je to super,“ podotkl.

Kapitán David Houska po utkání

Přátelský zápas s Jihlavou odehraje Sigma ve středu ve 13.00Přátelský zápas s Jihlavou odehraje Sigma ve středu ve 13.00
| 22.01.2019
V přípravě s Ružomberokem Sigma remizovalaV přípravě s Ružomberokem Sigma remizovala
| 19.01.2019
První dojmy Víta Beneše v novém působištiPrvní dojmy Víta Beneše v novém působišti
| 17.01.2019
A tým veze z nového stadionu v Bratislavě vítězstvíA tým veze z nového stadionu v Bratislavě vítězství
| 16.01.2019
Vít Beneš podepsal smlouvu s SK Sigma OlomoucVít Beneš podepsal smlouvu s SK Sigma Olomouc
Trenčín ve druhém přátelském utkání oplatil Sigmě porážkuTrenčín ve druhém přátelském utkání oplatil Sigmě porážku
| 12.01.2019
V prvním zápase v novém roce Sigma porazila Trenčín V prvním zápase v novém roce Sigma porazila Trenčín
David Houska krátce o startu zimní přípravyDavid Houska krátce o startu zimní přípravy