Aktuality

1. kolo: Sigma hraje doma proti Slavii

1. kolo: Sigma hraje doma proti Slavii

20.07.2018 / A tým

Start nového soutěžního ročníku se blíží. Tým SK Sigma Olomouc zahájí sezonu 2018/2019 doma na Andrově stadionu, v 1. kole má Modrá lavina za soupeře pražskou Slavii. Hraje se v neděli 22. července od 18.00.

„Příprava proběhal asi tak, jak jsme si ji naplánovali. Ten faktor, které vždycky hodnotím, tedy počet hráčů zdravotně připravených a disponovaných v tréninku, ten byl v pořádku. Odtrénovali jsme to v plném počtu až na malé výjimky. Z celkového pohledu se příprava nijak nelišila od té loňské, takže doufám, že podobně se budou odvíjet i výsledky v sezoně,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek. „Vnitřní cíl mám takový, abychom opakovali výkony z předchozí sezony. Protože si myslím, že dávat si nějaké bodové cíle není v tuto chvíli, na začátku, relevantní. Chtěl bych, abychom opakovali ty výkony, protože si myslím, že právě ty výkony nás k bodům dovedou,“ řekl Jílek.

Přiláká loňská úspěšná sezona spolu se zvučnými posilami více diváků? „V první řadě si myslím, že děláme maximum pro to, abychom fanoušky na tribuny vrátili. Že se nám nepovede nějaký zápas, to je úplně normální. Ne všechny týmy si udrží celoročně vysokou výkonnost a všechny utkání vyhrají o parník. Liga je vyrovnaná a rozhodují maličkosti. Děláme maximum pro to, abychom hráli atraktivní, náročný a zodpovědný fotbal. Aby diváci odcházeli domů s pocitem, že jsme na hřišti odpracovali všechno. A byť se třeba prohraje, tak i přesto to musí mít nějaké parametry. Jestli diváci přijdou do hlediště nebo ne, tak to už nejsme úplně schopni ovlivnit. Ale atmosféra se v některých zápasech strašně zlepšila a byl bych velmi rád, kdyby se v tomto trendu pokračovalo. Myslím si, že by k tomu měla přispět účast v Evropské lize, také los, který na úvod sezony máme a stejně tak i ta dvě zajímavá jména, Pilař a Nešpor, to všechno by mohlo vrátit nebo přilákat na stadion další fanoušky, aby tam bylo to jádro, které by chodilo na Sigmu a nechodilo jen na soupeře,“ uvedl Jílek.

Los na úvod sezony nemá SK Sigma právě lehký, hned v prvním kole narazí na Slavii, jednoho z nejsilnějších týmů předchozího soutěžního ročníku. Kterému když se nedaří tak si umí pomoci z nebezpečných standardních situací. A jak se jim bránit? „Myslím, že do nich musí jít hráči s dostatečnou mírou sebevědomí a odvahou. Nemůžou se dívat po soupeři, musí tam jít s tím, že je jdou ubránit, aby jejich přesvědčení, že je jedou ubránit a ubrání bylo maximální. To je jediná cesta. Slavia má sílu, má hlavně individuální kvalitu. Disponuje hráči, kteří jsou na naši ligu nadstandardní. Z toho pohledu je to velmi složité utkání, velmi náročné, ale určitě ne takové, do kterého bychom měli jít se strachem,“ řekl Jílek.

Počasí
Podle serveru chmi.cz se v den zápasu nad střední Evropou bude udržovat nevýrazné tlakové pole. Mělo by být skoro jasno až polojasno, odpoledne přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C. Slabý proměnlivý, během dne přechodně mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Novinky ve Fanshopu
Ve Fanshopu si můžete zakoupit plno Sigmáckých suvenýrů, jako již tradičně. V prodeji jsou například nové dresy a několik druhů šál. A mnoho dalších nových skvělých Sigmáckých věcí! Takže se stavte ve Fanshopu, případně se podívejte na náš e-shop.

Stadion otvíráme hodinu a půl před zápasem
Na utkání budou v provozu tribuny západ, východ, jih a sever. Naši fanoušci vozíčkáři mají místa tradičně na tribuně jih. Brány stadionu otvíráme hodinu a půl před výkopem. POZOR! Přijďte na stadion s dostatečnou časovou rezervou, kapacita vstupu na tribuny není neomezená. Tak na to myslete, ať nepřijdete o začátek.

Vstupenky
Lístky jsou v prodeji v klubové prodejně Fanshop a také v síti Ticketportal, stojí 300 korun. Fanshop má otevřeno ve všední dny o 10 do 17.00, v sobotu a neděli od 9 do 12.00. Pokladny budou otevřeny v dostatečném počtu hodinu a půl před zápasem, tu vedle Fanshopu otevřeme již ve 14.00. Pozor, na utkání bude v provozu čtecí zařízení na vstupenky. Děkujeme za pochopení.

Zápasový bulletin
V zápasovém magazínu najdete obvyklé info o dění v SK Sigma Olomouc, rozhovory s trenérem a hráči. A najdete v něm také slevový kupón do BPS Mobil s.r.o.

Parkování
Pokud na utkání cestujete osobním automobilem, pamatujte na to, že přímo před stadionem nezaparkujete. Využijte parkovacích ploch v okolí stadionu – před halou UP, na travnaté ploše vedle kolejí E. Rošického, před poštou v Ladově ulici nebo u letadla v Legionářské ulici.

Soutěže – vyhrávat můžete i vy!
- Bruk Pizza Bar věnoval 1 pizza tolar na konzumaci 1 pizzy dle vlastního výběru. Při utkání vyfotíme jednoho diváka, který je v dalším bulletinu zveřejněn a pak si stačí jen pro tolar přijít.
- Poločasové kopání na branku o telefon od BPS Mobil s.r.o.

Pravděpodobné sestavy
SK Sigma Olomouc:
Buchta – Hála, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Texl, Kalvach, Houska, Falta – Plšek. Trenér Václav Jílek.
Slavia: Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček, Hušbauer – Stoch, Sýkora, Zmrhal – Tecl. Trenér Jindřich Trpišovský.

Utkání SK Sigma Olomouc – Slavia Praha se hraje v neděli 22. července od 18.00 (rozhodčí Miroslav Zelinka – Ondřej, Pelikán, Jan Paták). Nezapomínejte, že fotbal je nejhezčí přímo na stadionu!
A tým - další aktuality:

Sigma se připravuje na KarabachSigma se připravuje na Karabach
| 24.01.2020
Předprodej na Spartu začíná ve středuPředprodej na Spartu začíná ve středu
| 24.01.2020
Sigma poprvé trénovala v TureckuSigma poprvé trénovala v Turecku
| 23.01.2020
Sigma odcestovala na soustředění v TureckuSigma odcestovala na soustředění v Turecku
| 22.01.2020
Václav Pilař se zapojí do přípravy „A“ mužstvaVáclav Pilař se zapojí do přípravy „A“ mužstva
| 19.01.2020
Druhý zápas s Trnavou vítězný. Prosadili se mladíciDruhý zápas s Trnavou vítězný. Prosadili se mladíci
| 18.01.2020
V prvním duelu s Trnavou Sigma výrazně lepší, rozhodla efektivitaV prvním duelu s Trnavou Sigma výrazně lepší, rozhodla efektivita
| 18.01.2020
Představujeme mladé talenty: Kryštof DaněkPředstavujeme mladé talenty: Kryštof Daněk
| 17.01.2020
V dnešním druhém přátelském utkání Sigma podlehla ProstějovuV dnešním druhém přátelském utkání Sigma podlehla Prostějovu
| 15.01.2020
Další výhra v přípravě. Sigma porazila Jihlavu 3:1Další výhra v přípravě. Sigma porazila Jihlavu 3:1
| 15.01.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná