Aktuality

Jemelka: Znovu jsme přidali poctivost

Jemelka: Znovu jsme přidali poctivost

23.11.2018 / A tým

Druhou sezonu je stoper Václav Jemelka (1995) jasnou oporou SK Sigma Olomouc. Výborné výkony v dresu Modré laviny ho dostaly nejen do podvědomí fans fotbalu, ale také do širšího výběru národního týmu. Talentovaný zadák věří, že Sigma po šesti zápasech bez prohry bude dál pokračovat v cestě vzhůru tabulkou. „Teď za sebou máme sérii šesti zápasů, ve kterých jsme neprohráli. Doufám, že nám to pomůže, zvedneme se a do jara už to bude zase ta pravá Sigma,“ řekl Jemelka.

Teď čeká Sigmu doma utkání proti Mladé Boleslavi. Na podzim jste tam vyhráli čtyři nula. Je to pro Sigmu tedy o něco příjemnější soupeř?
Ne, to vůbec. Osobně jsem hrál proti Boleslavi třikrát a pokaždé jsme vyhráli. Ovšem to ještě nic neznamená. Doufám ale, že to opět potvrdíme a znovu zvítězíme.

Za vašeho nedělního soupeře hraje útočník Komličenko, momentálně nejlepší střelec soutěže. To vás osobně nejspíš čeká perná práce.
Je to hodně silný hráč, má nyní formu, dává hodně gólů. Určitě bude těžké ho uhlídat. Musíme se na něj dobře připravit, eliminovat ho, zdvojovat, myslím, že máme na to si s ním poradit.

Sigma se pomalu posunuje v tabulce nahoru, do klidného středu už to máte jen kousek.
Začátek sezony nebyl moc příjemný. Většina z nás soutěž spolu s evropským pohárem zažila poprvé, no a dostali jsme se do nějaké krize. Nějak jsme se v tom plácali, nevěděli jsme, jak z toho ven. Teď za sebou máme sérii šesti zápasů, ve kterých jsme neprohráli. Doufám, že nám to pomůže, zvedneme se a do jara už to bude zase ta pravá Sigma.

Jak se podařilo týmu z té kritické chvíle dostat?
Těžko říct. Možná, že jsme v některých zápasech nebyli dostatečně koncentrovaní, dostatečně ochotní bránit, být poctiví. Ono se k tomu potom přidá všechno, neměli jsme tolik štěstí, balony se odrážely k soupeři, to, co se nám dařilo v minulé sezoně, to tam najednou nebylo. Byli jsme dole. Možná se to zlomilo se Spartou, to jsme hráli výborně. Potom jsme to začali honit, přestali jsme dostávat góly a začali je dávat. Myslím, že je to tím, že jsme tam znovu přidali tu poctivost. Ještě by to chtělo trošku zlepšit koncovku, protože šancí máme dost, jen jich více proměnit. Pro nás je teď každý zápas důležitý, abychom se dostali do herní pohody. A konečně se dostali ze skupiny o udržení.

Základní část nejvyšší soutěže začíná druhou polovinu. Co myslíte, může se Sigma ještě dostat do první šestky?
Dostat se dá i do té první skupiny. Jablonec to v minulé sezoně dokázal, na jaře pak prakticky neprohrával. Takže možné to je, proč by ne. Nemyslím si, že by to bylo nereálné. Ale momentálně se díváme do té prostřední skupiny, hlavně se vyhnout té o udržení. Nám se hraje poměrně lépe se silnými soupeři, takže pokud bychom se tam dostali, tak tam ještě máme co říct.

Co říct v tomto směru máte i vy osobně, během sezony a půl je z vás klíčová postava týmu, opora. Cítíte na sobě nějakou změnu? Třeba více zkušeností, jistoty ve hře, to i vzhledem k zápasům v evropském poháru.
Jsem rád, že jsem do ligy naskočil. Bylo to také dílo náhody, někteří stopeři hrát nemohli, byli zranění. Takže jsem se tam dostal. Všichni mi říkali, abych se té šance chytil, že už nemusí nikdy přijít. Snažil jsem se jí chytit. Myslím, že se mi to docela povedlo, snažím se dělat maximum, abych se tam udržel. Vybudoval jsem si tady nějakou pozici, tu bych chtěl uhájit, být pro mužstvo oporou.

Sigmě v posledních kolech hodně pomohlo rozestavení tři pět dva. Je to pro vás nějak zásadně jiné? Víc si třeba zaběháte?
Nemyslím si, že je tam pro mě více práce. Ale ten systém je trošku těžší v tom, že je to hodně o organizaci hry, musíme hodně komunikovat, hodně se přesouvat. Ten systém nám sedl, tím jsme hodně nebezpeční, hodně zahušťujeme střed. A pokud se středními záložníky hrajeme dobře, bez chyb, tak můžeme přehrát téměř každého. Určitě je ten systém pro nás dobrý, momentálně i vysvobozením, dalo by se říct. Protože v té čtyřkové obraně už jsme byli možná trošku čitelní. Zároveň je to dobré i proto, že se zase neučíme nový systém, který je někde standardní a hrává se běžně. Máme už zažité oba styly, můžeme je měnit, zkoušíme to na tréninku. Je to určitě ku prospěchu.
A tým - další aktuality:

A tým čeká střetnutí na půdě BohemiansA tým čeká střetnutí na půdě Bohemians
| 15.02.2019
Nešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořitNešpor: I když nebudu hrát, pojedu kluky na Bohemku podpořit
| 14.02.2019
Pilař: Neměli jsme si nechat remízu vzítPilař: Neměli jsme si nechat remízu vzít
| 09.02.2019
V mrazivém večeru nezískali Hanáci ani bodV mrazivém večeru nezískali Hanáci ani bod
| 08.02.2019
Sestava SK Sigma proti JablonciSestava SK Sigma proti Jablonci
| 08.02.2019
Už zítra Sigma zahájí jarní část FORTUNA:LIGYUž zítra Sigma zahájí jarní část FORTUNA:LIGY
| 07.02.2019
Trenér Jílek: V přípravě jsme splnili, co jsme si naplánovaliTrenér Jílek: V přípravě jsme splnili, co jsme si naplánovali
| 06.02.2019
Souhrn zimní přípravy A týmuSouhrn zimní přípravy A týmu
| 03.02.2019
V posledním utkání zimní přípravy A tým neuspělV posledním utkání zimní přípravy A tým neuspěl
| 01.02.2019
S dánským Hobro A tým v přípravě remizovalS dánským Hobro A tým v přípravě remizoval
| 28.01.2019OLTV.cz
TravelSlevy.cz
Rádio Haná