Aktuality

Jemelka: Znovu jsme přidali poctivost

Jemelka: Znovu jsme přidali poctivost

23.11.2018 / A tým

Druhou sezonu je stoper Václav Jemelka (1995) jasnou oporou SK Sigma Olomouc. Výborné výkony v dresu Modré laviny ho dostaly nejen do podvědomí fans fotbalu, ale také do širšího výběru národního týmu. Talentovaný zadák věří, že Sigma po šesti zápasech bez prohry bude dál pokračovat v cestě vzhůru tabulkou. „Teď za sebou máme sérii šesti zápasů, ve kterých jsme neprohráli. Doufám, že nám to pomůže, zvedneme se a do jara už to bude zase ta pravá Sigma,“ řekl Jemelka.

Teď čeká Sigmu doma utkání proti Mladé Boleslavi. Na podzim jste tam vyhráli čtyři nula. Je to pro Sigmu tedy o něco příjemnější soupeř?
Ne, to vůbec. Osobně jsem hrál proti Boleslavi třikrát a pokaždé jsme vyhráli. Ovšem to ještě nic neznamená. Doufám ale, že to opět potvrdíme a znovu zvítězíme.

Za vašeho nedělního soupeře hraje útočník Komličenko, momentálně nejlepší střelec soutěže. To vás osobně nejspíš čeká perná práce.
Je to hodně silný hráč, má nyní formu, dává hodně gólů. Určitě bude těžké ho uhlídat. Musíme se na něj dobře připravit, eliminovat ho, zdvojovat, myslím, že máme na to si s ním poradit.

Sigma se pomalu posunuje v tabulce nahoru, do klidného středu už to máte jen kousek.
Začátek sezony nebyl moc příjemný. Většina z nás soutěž spolu s evropským pohárem zažila poprvé, no a dostali jsme se do nějaké krize. Nějak jsme se v tom plácali, nevěděli jsme, jak z toho ven. Teď za sebou máme sérii šesti zápasů, ve kterých jsme neprohráli. Doufám, že nám to pomůže, zvedneme se a do jara už to bude zase ta pravá Sigma.

Jak se podařilo týmu z té kritické chvíle dostat?
Těžko říct. Možná, že jsme v některých zápasech nebyli dostatečně koncentrovaní, dostatečně ochotní bránit, být poctiví. Ono se k tomu potom přidá všechno, neměli jsme tolik štěstí, balony se odrážely k soupeři, to, co se nám dařilo v minulé sezoně, to tam najednou nebylo. Byli jsme dole. Možná se to zlomilo se Spartou, to jsme hráli výborně. Potom jsme to začali honit, přestali jsme dostávat góly a začali je dávat. Myslím, že je to tím, že jsme tam znovu přidali tu poctivost. Ještě by to chtělo trošku zlepšit koncovku, protože šancí máme dost, jen jich více proměnit. Pro nás je teď každý zápas důležitý, abychom se dostali do herní pohody. A konečně se dostali ze skupiny o udržení.

Základní část nejvyšší soutěže začíná druhou polovinu. Co myslíte, může se Sigma ještě dostat do první šestky?
Dostat se dá i do té první skupiny. Jablonec to v minulé sezoně dokázal, na jaře pak prakticky neprohrával. Takže možné to je, proč by ne. Nemyslím si, že by to bylo nereálné. Ale momentálně se díváme do té prostřední skupiny, hlavně se vyhnout té o udržení. Nám se hraje poměrně lépe se silnými soupeři, takže pokud bychom se tam dostali, tak tam ještě máme co říct.

Co říct v tomto směru máte i vy osobně, během sezony a půl je z vás klíčová postava týmu, opora. Cítíte na sobě nějakou změnu? Třeba více zkušeností, jistoty ve hře, to i vzhledem k zápasům v evropském poháru.
Jsem rád, že jsem do ligy naskočil. Bylo to také dílo náhody, někteří stopeři hrát nemohli, byli zranění. Takže jsem se tam dostal. Všichni mi říkali, abych se té šance chytil, že už nemusí nikdy přijít. Snažil jsem se jí chytit. Myslím, že se mi to docela povedlo, snažím se dělat maximum, abych se tam udržel. Vybudoval jsem si tady nějakou pozici, tu bych chtěl uhájit, být pro mužstvo oporou.

Sigmě v posledních kolech hodně pomohlo rozestavení tři pět dva. Je to pro vás nějak zásadně jiné? Víc si třeba zaběháte?
Nemyslím si, že je tam pro mě více práce. Ale ten systém je trošku těžší v tom, že je to hodně o organizaci hry, musíme hodně komunikovat, hodně se přesouvat. Ten systém nám sedl, tím jsme hodně nebezpeční, hodně zahušťujeme střed. A pokud se středními záložníky hrajeme dobře, bez chyb, tak můžeme přehrát téměř každého. Určitě je ten systém pro nás dobrý, momentálně i vysvobozením, dalo by se říct. Protože v té čtyřkové obraně už jsme byli možná trošku čitelní. Zároveň je to dobré i proto, že se zase neučíme nový systém, který je někde standardní a hrává se běžně. Máme už zažité oba styly, můžeme je měnit, zkoušíme to na tréninku. Je to určitě ku prospěchu.
A tým - další aktuality:

Ligové hvězdy zpět v akci. Sigma se zapojí do Datart e:LIGA Challenge Ligové hvězdy zpět v akci. Sigma se zapojí do Datart e:LIGA Challenge
| 03.04.2020
Společně pro ostatní. Sigma pomohla sanatoriu v PaseceSpolečně pro ostatní. Sigma pomohla sanatoriu v Pasece
| 26.03.2020
Hráče chceme udržet v kondici, říká kondiční trenér Vojtěch SmolákHráče chceme udržet v kondici, říká kondiční trenér Vojtěch Smolák
| 25.03.2020
Nouzový stav stále platí. Jak se během něj sigmáci připravují?Nouzový stav stále platí. Jak se během něj sigmáci připravují?
| 23.03.2020
Před 28 lety: Srdnatý výkon na obra nestačil. Sigma prohrála na Realu 0:1 Před 28 lety: Srdnatý výkon na obra nestačil. Sigma prohrála na Realu 0:1
| 18.03.2020
Sigma přijímá opatření. Tréninkový režim je omezenSigma přijímá opatření. Tréninkový režim je omezen
| 13.03.2020
Zahradníček odehrál 100. zápas, Juliš útočí na rekord DrulákaZahradníček odehrál 100. zápas, Juliš útočí na rekord Druláka
| 09.03.2020
Kouč Látal: Chyby byly. Za celkový přístup ale nemám co vytknoutKouč Látal: Chyby byly. Za celkový přístup ale nemám co vytknout
| 08.03.2020
Lukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavuLukáš Greššák o neproměněné šanci: Sypu si popel na hlavu
| 08.03.2020
Musím pochválit celý tým, říká kapitán David HouskaMusím pochválit celý tým, říká kapitán David Houska
| 07.03.2020

Další aktuality


Zobrazit všechny aktuality »OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná