Aktuality

Byly to strašné pocity, řekl Jílek

Byly to strašné pocity, řekl Jílek

24.04.2018 / A tým

Trenér Václav Jílek v sobotu tým SK Sigma Olomouc nesměl standardním způsobem koučovat při zápase z lavičky. Vzhledem k disciplinárnímu trestu musel být na tribuně. „Byly to strašné pocity. Musím říct, že to se nedá s lavičkou srovnat. Nikdy bych neřekl, že to může být až tak rozdílné. Protože tam se člověk nemůže pohnout, drží to všechno v sobě. Nic příjemného,“ řekl Václav Jílek.

Jak hodnotíte utkání proti Ostravě?
Jsou to zasloužené body. Myslím, že jsme byli lepším týmem, vypracovali jsme si víc střeleckých gólových situací. A bylo tam výrazné zlepšení ve smyslu práce, bojovnosti, agresivity, takže jsem s utkáním, samozřejmě i v kontextu té atmosféry, naprosto spokojený.

Jak se vám utkání líbilo z tribuny?
Byly to strašné pocity. Musím říct, že to se nedá s lavičkou srovnat. Nikdy bych neřekl, že to může být až tak rozdílné. Protože tam se člověk nemůže pohnout, drží to všechno v sobě. Nic příjemného.

Není ten trest, na dva zápasy, hodně přísný?
Nepřísluší mi to hodnotit, nějakým způsobem komentovat. Je to nejnižší sazba, jaká tam může být. Prostě tak to je nastavené, pokud tak budou pokračovat dál, tak tomu rozumím a chápu to.

V závěru utkání, po vyloučení Lukáše Kalvacha, hosté Sigmu trošku zatlačili.
Myslím si, že tam nás určitě zatlačil. Nalezli na nás, v obranném postavení trošku výš, maličko nám narušili rozehrávku. My jsme nebyli tak přesní, jako v prvním poločase, v tom určitě ke změně, ve srovnání s tím prvním, došlo. Zase se dívám i na to, jakým způsobem jsme to odbránili a nebýt jedné zbytečné ztráty zrovna Kalviho, kdy měl Baroš jednu dobrou možnost před tím našim gólem, tak myslím, že si soupeř nevypracoval vůbec nic. Možná nějaký závar v závěru, ale to k tomu patří.

Jak se vám líbilo řešení Jakuba Plška při vstřelení gólu?
Pro mě naprosto standardní. Pro všechny nestandardní, pro mě naprosto standardní řešení toho hráče. Dokáže na malém prostoru udělat tu situaci trošku jinou, než by každý čekal. A jen to potvrdil.

Máte tyhle věci rád? Možná většina trenérů by raději viděl nekompromisní, co nejméně komplikované zakončení.
Pokud to skončí gólem, tak je mi to vcelku jedno.

Další dobrý zápas předvedl stoper Roman Polom. Na Slavii naskočil na poslední chvíli, zvládl to velmi dobře, nyní proti Ostravě zase.
Řekl bych naprosté absolutorium. Utkání zvládl výborně. Myslím až na jednu situaci v prvním poločase, kdy ho přetlačil Baroš, se kterým je to vždycky složité, protože každý souboj s ním je na hranici, možná i za hranicí, faulu. Nicméně se s tím vypořádal výborně, obstál i v rozehrávce. Takže na to kolik toho odehrál, se naplňuje to, že jsme ho brali s vizí, že bude schopen kdykoliv naskočit. Ve všech zápasech, ve kterých nastoupil, to prokázal.

V dalším kole bude chybět Lukáš Kalvach. Jak moc je to velká komplikace?
Pro mě osobně obrovská. Tvrdím, že to je v tuhle chvíli náš nejdůležitější hráč. Ale zase by bylo alibi schovávat se za to, že nám vypadl Kalvach a nejsme schopni ho nahradit. Takže musíme vymyslet variantu, jak hrát bez něj. Můžeme se vrátit k druholigovému složení, máme tam Romana Poloma, který hrával na štítu, těch variant je více. A je potřeba jen zvolit tu správnou a pak to potvrdit v Teplicích.

Obrana znovu nastoupila v trošku pozměněném složení. Jak jste byl spokojen s defenzivou?
Nedostali jsme gól v Jablonci, nedostali jsme ho ani s Ostravou. Lez argumentovat tím, že Jablonec si šance vytvořil, ale já říkám, že si je nevytvořil svojí kombinační kvalitou, že by nám naboural součinnost obranné čtveřice, ale vyloženě to bylo z brejků. Takže jsem spokojený, dvakrát po sobě byla defenzivní činnost velmi dobrá.
A tým - další aktuality:

Utkání s Opavou a Zlínem odehraje Sigma předposlední červencový týdenUtkání s Opavou a Zlínem odehraje Sigma předposlední červencový týden
| 07.07.2020
Sobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženySobotní zápasy Skupiny o záchranu jsou odloženy
| 02.07.2020
Kádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a ZmrzlýKádr A-týmu doznal změn. Smlouvy prodloužili Zahradníček a Zmrzlý
| 01.07.2020
Miloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankářiMiloš Buchta nejstarším hráčem Sigmy, osmým mezi ligovými brankáři
| 01.07.2020
Týmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl HubníkTýmu chci pomoci na hřišti i mimo něj, řekl Hubník
| 29.06.2020
Roman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 rokyRoman Hubník se vrací do Sigmy. Podepsal smlouvu na 2 roky
| 29.06.2020
Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší Buchta: Rozloučit se vítězstvím bylo to nejlepší
| 28.06.2020
Daněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojenýDaněk: Byl jsem trochu nervózní, ale se svým výkonem jsem spokojený
| 28.06.2020
Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1Sigma zabrala a porazila Karvinou 3:1
| 28.06.2020
3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou3. kolo nadstavby: Sigma hraje doma s Karvinou
| 26.06.2020OLTV.cz
Hanackyvecernik.cz
Rádio Haná